کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جزئیات تصمیم بانک مرکزی برای بستن حساب‌های راکد/ حساب چه مشتریانی مسدود می‌شود؟

کدخبر:۴۰۵۰۶شنبه، ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۹:۳۶۸۸۷۸ بازدید

یک مدیر در بانک مرکزی گفت: در صورتی که سپرده کوتاه مدت عادی؛ دو سال، سپرده قرض الحسنه پس انداز، سه سال و سپرده قرض الحسنه جاری ...

یک مدیر در بانک مرکزی گفت: در صورتی که سپرده کوتاه مدت عادی؛ دو سال، سپرده قرض الحسنه پس انداز، سه سال و سپرده قرض الحسنه جاری؛ پس از وصول آخرین برگه چک پس از یک سال راکد باشد، مسدود می شود.

حمیدرضا غنی‌آبادی در گفتگو با مهر گفت: تعداد بسیار زیاد حساب‌های سپرده بانکی بدون گردش مالی، یکی از مشکلاتی است که نظام بانکی طی سالیان اخیر با آن مواجه بوده، است؛ این موضوع باعث شده هزینه‌های گزافی به بانک‌ها و موسسات اعتباری از بابت نگهداری حساب‌ها تحمیل شود و از سوی دیگر، حجم بالای حساب‌ها، امکان سوءاستفاده از آنها را افزایش می‌دهد؛ از این رو بانک مرکزی در حدود دو هفته پیش دستورالعمل اجرایی شناسایی و تعیین‌تکلیف حساب‌های مطالبه‌نشده و مازاد ریالی را ابلاغ کرده است.

مدیر اداره مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی، هدف از تدوین و ابلاغ دستورالعمل اجرایی شناسایی و تعیین‌تکلیف حساب‌های مطالبه‌نشده و مازاد ریالی را ارتقای شفافیت‌های مالی بانک‌ها، ایجاد رویه واحد حسابداری در ثبت و نگهداری وجوه مزبور در بانک‌ها و به تبع آن، امکان مقایسه ارقام مندرج در سرفصل حساب‌های موجود در نظام بانک‌ی و همچنین کاهش احتمال سوء استفاده از وجوه یادشده و نیز تقلیل هزینه‌های دفترداری بانک‌ها عنوان کرد و افزود: یکی از مشکلاتی که نظام بانکی طی سال‌های اخیر با آن مواجه بوده، تعداد بسیار زیاد حساب های سپرده بانکی بدون گردش مالی است، به نحوی که این موضوع باعث شده هزینه های گزافی به بانک ها و موسسات اعتباری از بابت نگهداری حساب ها تحمیل شود و از سوی دیگر حجم بالای حساب ها، امکان سوء استفاده از آنها را افزایش می دهد.

وی درباره دلایل حجم بالای حساب‌های مطالبه‌نشده و مازاد ریالی شبکه بانکی تصریح کرد: از جمله دلایل افزایش این قبیل حساب ها، کاهش ارزش معنادار در مانده موجودی بسیاری از این حساب ها ناشی از تورم و افزایش سطح عمومی قیمت‌ها، فراموشی صاحبان سپرده، فوت آن ها، عدم اطلاع وراث و قائم مقام قانونی سپرده گذاران یا عدم شناسایی و مراجعه آن ها بوده است؛ به این معنا که حساب‌هایی از این دست، به لحاظ تعدادی، زیاد و از نظر مبلغی، پایین هستند، اما در هر حال مجموع مبلغ کلی این حساب ها بالا است.

این مقام مسئول بانک مرکزی، پیشگیری از وقوع پولشویی را از دیگر دلایل ابلاغ این بخشنامه عنوان کرد و گفت: افرادی که قصد پولشویی دارند، بعضاً اقدام به گشایش تعداد متعددی حساب با رقم و حجم پایین می‌کنند تا از این طریق، در مظان کمتری قرار گیرند و احتمال رصد و پایش تراکنش‌های حساب‌های آن‌ها کاهش یابد که بر این اساس، یکی دیگر از کارکردهای دستورالعمل مذکور به این مهم معطوف بوده است.

به گفته غنی آبادی، تاکنون دستورالعملی در این زمینه به صورت منسجم وجود نداشته و تنها به صورت پراکنده، بخشنامه‌هایی صادر شده بود.

وی درباره شمول این دستورالعمل خاطرنشان کرد: این دستورالعمل سپرده‌های زیر ۲ میلیون تومان را شامل می شود، چراکه معتقدیم سپرده گذاری که رقم سپرده اش بیش از ۲ میلیون است، به احتمال زیاد مجدد به آن مراجعه خواهد کرد. همچنین این بخشنامه سه ماه پس از تاریخ ابلاغ، لازم الاجرا است.

غنی آبادی درخصوص ضوابط مدنظر برای اجرایی کردن این دستورالعمل گفت: در صورتی که سپرده کوتاه مدت عادی؛ دو سال، سپرده قرض الحسنه پس انداز، سه سال و سپرده قرض الحسنه جاری؛ پس از وصول آخرین برگه چک پس از یک سال، راکد و بدون تراکنش باقی بماند، این سپرده ها به سرفصل حساب های راکد منتقل می شود.

این مقام مسئول در بانک مرکزی خاطرنشان کرد: البته لازم است بانک ها و موسسات اعتباری، گزارشی از حساب های راکد را از سطح شعب به دفتر مرکزی ارسال کنند؛ پس از آن سپرده کوتاه مدت عادی پس از یک سال و قرض الحسنه پس انداز پس از دو سال و حساب جاری پس از یک سال به سرفصل مطالبه نشده، انتقال می یابد؛ ضمن اینکه بانک وظیفه دارد ضمن شناسایی مشتری، وی را با ارسال پیامک یا به انحای مختلف از وضعیت حساب آگاه کند.

وی در ادامه درباره فرایندی که طی آن، یک حساب بلاتکلیف تلقی می شود، گفت: در نهایت و پس از گذشت دو سال، چنانچه صاحب حساب شناسایی نشود، یا به بانک برای تعیین تکلیف مراجعه نکرده و یا حساب فعالی نزد همان مؤسسه اعتباری نداشته باشد، این حساب‌ها، بلاتکلیف تلقی می شوند؛ لذا در صورتی که سپرده گذار شناسایی نشود و به بانک و یا موسسه اعتباری مراجعه نکند، بانک ملزم است که دیگر حساب دیگر شخص را در همان بانک بیابد و این مبلغ را به آن حساب فعال منتقل کند.

به گفته مدیر اداره مطالعات و مقررات بانکی، حساب قرض الحسنه پس انداز پس از هفت سال، کوتاه مدت عادی پس از پنج سال و قرض الحسنه جاری پس از چهار سال به سرفصل حساب‌های بلاتکلیف منتقل می شود.

وی در ادامه افزود: در صورتی که بانک مرکزی کارمزدی را برای حساب ها تعیین کند، بانک ها می توانند از وجوه مندرج در هریک از حساب های راکد، مطالبه نشده و وجوه بلاتکلیف با مبلغ زیر ۵۰ هزار تومان براساس مقررات بانک مرکزی کارمزد دریافت کنند تا نهایتاً مبلغ این سپرده ها به صفر میل پیدا کند.

غنی آبادی در خصوص محدودیت های در نظر گرفته شده برای تعداد حساب های یک فرد در بانک و موسسه اعتباری اظهار کرد: به موجب این دستور العمل هر فرد در هر بانک و یا موسسه اعتباری می تواند یک حساب جاری مشترک و یک حساب جاری انفرادی، یک حساب کوتاه مدت عادی مشترک و حساب کوتاه مدت عادی انفرادی، یک حساب قرض‌الحسنه مشترک و یک حساب قرض الحسنه انفرادی داشته باشد.

مدیر اداره مطالعات و مقررات بانکی درباره سایر مواردی که مشمول این دستورالعمل می شوند افزود: جدای از سپرده ها، برخی اقلام در حساب بستانکاران موقت وجود دارد که فرد درباره آنها قراردادی با بانک ندارد؛ اما از بانک و یا موسسه اعتباری طلبکار است. برای مثال زمانی که بانک، چک بانکی صادر می کند، برگ چک نزد شخص باقی بماند و یا اوراق مشارکت زمان سررسیدش رسیده؛ اما سپرده گذار برای دریافت آن مراجعه نمی کند و یا سود علی الحساب سرمایه‌گذاری به حساب تعلق گرفته، اما سپرده گذار حساب خود را بسته است و در این حالت فرد از بانک طلب دارد.

وی افزود: یکی دیگر از این موارد مربوط به زمانی است که فرد کارت هدیه خریداری کرده و پول پرداخت شده؛ اما از این کارت استفاده نکرده و یا حساب قرض الحسنه پس انداز فرد در دوره ای که مشمول طرح بوده است، در قرعه کشی برنده شده، اما حساب فرد بسته شده است. در خصوص چنین مواردی کـه تحت سرفصل بستانکاران موقت ثبت می‌شوند، باید مطابق مهلت‌های تعیین شده در دستورالعمل عمل شود.

غنی آبادی همچنین از بسته شدن حساب های غیرمتمرکز(سنتی) ظرف مدت شش ماه پس از لازم الاجرا شدن این دستورالعمل خبر داد و اظهار داشت: بانک و یا موسسه اعتباری موظف است آمار مرتبط با حساب های راکد را در مقاطع شش ماهه به هیات‌مدیره، واحد بازرسی، حسابرسی داخلی و بانک مرکزی ارسال کند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مملی: 1396/6/1809:18:10،
96
10

الان مشکل مردم این بود

کشور در حال تکامل و پیشرفت ؟؟؟؟؟؟
Man(ساری): 1396/6/1811:14:13،
86
7
چرا صورت مساله رو پاک کردین به جون مردم افتادین دوباره
جلوی قاچاقو بگیرین دلارو بیارین پایین مردم خودشون از بانک میکشن بیرون تا کارو کسبی راه بندازن این کارتون دزدی تو روز روشنه
فرد عادی: 1396/6/1811:32:02،
16
88
شما حتما باید راجع به هر چیزی نظر بدی.
وقتی نفهمیدی چیزی هم نگو!
MGH: 1396/6/1811:49:49،
34
5
بعد از خوردن ده هزارتومن ته حساب ملت دیگه نقشه ای میخواهید پیاده کنید؟؟؟؟؟؟؟
آتیلا: 1396/6/1812:00:49،
40
4
اینهمه حساب رو خود بانکها و دولت باعثش شدن ، واسه هر کاری میگن باید یه حساب تو فلان بانک باز کنی
آريامهر: 1396/6/1812:34:55،
31
5
سپرده قرض الحسنه را مسدود ميكنيد
درود برشما پاكدامنان
حرف حساب !: 1396/6/1813:39:18،
32
4
قبلا مي گفتند بانك امانتدار مردم است و ثابت مي كردند الان ميگن كاسب سر گردنه ؟ سود + كارمزد + عوارض پيامك + دريافت شماره با وقت بي نهايت + خدمات كمتر + ديگر حسابتو نگه نمي داريم اگر پول نداري ؟ حساب راكت داري بده در راه رضاي خدا ؟ وووو
نیما: 1396/6/1814:46:21،
46
4
"تعداد بسیار زیاد حساب‌های سپرده بانکی بدون گردش مالی، یکی از مشکلاتی است که نظام بانکی طی سالیان اخیر با آن مواجه بوده، است؛ این موضوع باعث شده هزینه‌های گزافی به بانک‌ها و موسسات اعتباری از بابت نگهداری حساب‌ها تحمیل شود"

از خداتون هم باشه طرف سرمایه به صورت قرض الحسنه گذاشته و کاری هم باهاش نداره

پول دستتون هزینه های گزافی به شما تحمیل شده؟!!!!

عجب !!!!!!

بگید می خوایم حساب هایی که مدتی هست کار نمی کنه رو بکشیم بالا دیگه این ننه من غریبم بازی ها چیه ؟
نیما: 1396/6/1818:53:14،
14
2
وی در ادامه افزود: در صورتی که بانک مرکزی کارمزدی را برای حساب ها تعیین کند، بانک ها می توانند از وجوه مندرج در هریک از حساب های راکد، مطالبه نشده و وجوه بلاتکلیف با مبلغ زیر ۵۰ هزار تومان براساس مقررات بانک مرکزی کارمزد دریافت کنند تا نهایتاً مبلغ این سپرده ها به صفر میل پیدا کند.

دوبله :

در صورتی که بانک مرکزی اجازه دزدی از حساب های زیر 50 هزارتومن را بدهد ماهم با کمال میل قبول می کنیم و انقدر ازشون می دزدیم تا صفر بشه :|
خسرو: 1396/6/1820:16:25،
3
1
امکان مقایسه ارقام مندرج در سرفصل حساب‌های موجود در نظام بانک‌ی و همچنین کاهش احتمال سوء استفاده از وجوه یادشده و نیز تقلیل هزینه‌های دفترداری بانک‌ها عنوان کرد
++++++++++++++++++++++++

کاهش سوی استفاده !!!!!
کی قراره پولهای مردم رو بدزده
من که توی دفترچم 15 هزار تومنه هر وقت برم بانک پولم رو میگیرم . پس دزدی در کار نیست
اما شما با این تفکر محیر العقول کهکمشانیت
دارین این هاپولی کردن رو
قانونی میکنی
یعنی قانونا داری پولهای مردم رو میزنی به جیب !!!
این اسمش چیه اونوقت ؟
در ضمن آقای دکترررررر
قرار نیست که هر کسی هر جایی که خودکار دستشه بچرخونش
و زندگی مردم رو زیرو رو کنه
به جون مال اموال مردم بیوفته
حواست باشه
ماهان: 1396/6/1809:25:26،
118
11
نگه داشتن حساب چه هزینه ای برای بانک ایجادمیکنه؟؟؟
یه نفر: 1396/6/1811:25:44،
95
8
آخه حسابها رو روی دوششون نگه داشتن!!! که خیلی هزینه داره:
مصرف کالری، استهلاک استخوان، ساییدگی مفصل، فشار به ستون فقرات، واریس و ...
m: 1396/6/1809:29:05،
77
4
کاملا مشخصه برای پول مردم نقشه کشیدن واقعا این نابغه های فساد ساز از کجا پیدا شدند ایشاان میفرمایند نگه داشتن پول مردم برای بانکها هزینه دارد اگر چنین است چرا برای جمع اوری پول مردم اینهمه التماس میکنید و این همه سود توزیع میکنید حالا برای همون پولا نقشه میکشید ضمنا قبلا حسابها به صورت دفترچه بود و صاحب حساب به استناد مفاد مندرج در ان میتوانستند به حق و حقوق خود برسند ولی الان با این کارتهای عابر بانک فرضا اگر کسی دوسال به بانک مراجعه نکند و پس از مراجعه بهش بگویند پولی در حساب نیست دستش به جایی بند نیست واقعا ادم حیرت میکند از این همه نبوغ تحمیلی که به بانکها تحمیل شدند و بجای گشایش امور طرحهایی ارایه میکنند تا امور بیشتر قفل و مردم بیشتر سرگردان شوند من سی سال در بانک کار کردم و از عواقب این کارها اگاهم
ایرانی: 1396/6/1809:45:01،
80
3
علاقل بهشون زنگ بزنید .. اگه نیومدن دنبال حسابشون بعد وارد جیب مردم بشین . . .
ali35: 1396/6/1809:54:51،
56
6
این چه کاریه؟
من الان حساب جاری ملی دارم ولی فقط از کارتش استفاده میکنم و دسته چک بانک صادرات استفاده میکنم. یا بانک رسالت حساب جاری دارم برا امتیاز وام دسته چکم استفاده نمیشه باید حساب و ببندن؟؟؟؟؟؟؟
یا بانک مهر اقتصاد دو تا دفترچه پس انداز برا ضامن شدن باز شده خوب معلومه گردشی نداره تا وقتی طرف هم قسط میده نمیشه بست مثلا 60 ماه.
اجمد: 1396/6/1809:58:51،
67
3
ممکن است عده ای به رحمت الهی رفته اند.ووراث انها ازپس انداز انها بی خبرند.لازم است پس از اطلاع رسانی این کار
انجام شود.
محسن: 1396/6/1811:08:23،
43
2
نکته خوبی رو اشاره کردی.عمو من سال گذشته فوت کرد و حسابهای زیادی واسه کارهاش باز کرده بود و داخل هر حسابش مقداری پول داشت الان که در قید حیات نیست ما نمیدونیم در چه بانکهایی حساب داشته که بتونیم پولهاش رو بگیریم .
حالا حداقل دولت باید حساب افراد فوت شده رو به وارثاشون اطلاع و بعد مسدود کنه.
و نیز: 1396/6/1813:26:54،
13
4
خوش به حالت عموی ما مرد جنازه اش روی دستمان بود خرج مراسم هم اوفتاد گردن پدرم. پسرش هم از کل فامیل کلاهبرداری کرد در رفت.
1: 1396/6/1810:03:13،
48
4
دستشون درد کنه. همیشه فکر مردومن!
panida: 1396/6/1810:14:03،
53
3
الان دقیقا حساب چه مشکلی برای بانک داره؟؟؟ جای فیزیکی اشغال کرده؟

بعدشم شما اول قانون های دیگه رو درست کن که برای هر اداره و هر کاری یه حساب جدا نخاسته باشن.

خودم پنج تا حساب دارم الکی و هیچ استفاده نمیشه مثلا تامین اجتماعی گفته باید داشته باشی در حالی که حساب بانک رفاه داشتم گفتن نه جدید باید باز کنی.

حالا هر وام و ضامن و .... که بماند.....
رضا: 1396/6/1810:20:22،
63
5
هر دم از این باغ ....

بانکداری اسلامی !!

چند وقت دیگه هم حسابهایی که یک هفته راکد باشه مسدود میشه !!!
بانکورز: 1396/6/1810:21:05،
67
3
تقصیر خود بانک ها بود که واسه ده تومن مجبورت میکردند و میکنندیه حساب جدید باز کنی بنده حقیر از صدقه سری بانکا اندازه ورقای پاسور کارت بانکی دارم که دریق از دو ریل پول تو یکدومشون
ایرانی: 1396/6/1810:37:31،
40
4
این کار برای حسابهای اقا زادها ان طرف توی بانکهای خارجی هم اعمال میکنید یا فقط مال بدبختهای ایرانی ایران جیپ چاپ کن چون دیگه از این زندگی سگی خسته شدم
کریم: 1396/6/1810:44:52،
39
3
توی هر کودوم حساب ۱۰ تومن پول هست که اصلا وقت نمیشه رفت دنبالش. اون ۱۰ تومنها چی میشه هاپولو میشه میره؟
محمد: 1396/6/1810:55:24،
34
4
واقعا مشکلتون چیه؟ قبلا فکر میکردیم فقط به فکر جیب خودتونین، ولی خوب اگه حسابا رو نبدین که جیبتون پر تر میشه؟
پس انگار مشکل اونم نیست و فقط به فکر اذیت کردن مردمین!
محمد: 1396/6/1811:16:12،
41
3
این دستورالعمل خیلی وقت که تو بانک ملت داره اجرا میشه.
یاده موقعی میفتم که کارمند بانک برای اینکه حساب قرضالحسنه م و نبندم میگفت که بزار ۱۰۰۰۰ تومن توش باشه شاید جایزه بگیری،۳ ماه پیش رفتم بانک گفتش بستیمش.
حساب قرض الحسنه که سود بهش تعلق نمیگیره که براتون هزینه بر باشه
اینم از بانکداری اسلامی
علی: 1396/6/1811:24:08،
44
4
شماهمون پولمون توثامن ودیگرموسساتو مسدود کردین بسه دیگه دست ازسرمون بردارین .خدایا به کی پناه ببریم.......چقدراین مردم بیچارن
علی: 1396/6/1811:25:45،
46
3
چه امانتدارایی !!!!!!!!!!!!!!!
علی: 1396/6/1811:57:56،
10
3
قابل توجه دوستان بگم که شما اگه بری بانک بگی حساب ببندن کارمند بانک برای ایتکه حقوق و مزایاشون به خاطر بستن حساب کم نشه هرگز حساب شما رو نمیبنده و مقداری در حد 500 تا 600 نگه میداره و به دروغ به شما میگه حسابت بسته شده.برای خودمن چندین بار پیش اومده.تو بانک ها به ازای بازکردن حساب اضافه کار ویژه میگیرن.و علت این همه حساب راکد هم همین موضوع هست.
پویا: 1396/6/1813:57:58،
12
2
چی داری میگی؟ مگه مثل گذشته است که دفترچه و فایل و پرونده و پوشه و کارت حساب و اینا باشه؟
شما انگار هنوز تو چهل سال گذشته زندگی میکنی!
چه هزینه ای تحمیل شود؟!!! کل یک حساب راکد تعداد کمی رکورد در یک بانک اطلاعاتی هست که روی یک سرور با هزینه بسیار پایینی نگه داری میشه. صد البته هزینه سرور برای کل حسابهای راکد یک بانک به اندازه یک حساب فعال هم نمیشه!
محمد لامعی: 1396/6/1814:28:00،
27
3
خط موبایل رو استفاده نکنی مصادره میکنن
خط تلفن ثابت رو هم همینطور
جدیدن هم حساب بانکی
تا چند وقت دیگه اطلاعیه میدن اگه لباسی تو خونتون دارید که دو سال نپوشیده باشید میایم ازتون میگیرید
Poola: 1396/6/1816:42:11،
7
1
هدف اصلی دزدیه... دیگه از هرجا که به فکرشون برسه یه مقدار پولی از ملت بدبخت میخورن در مجموع میدونی ڃقدر میشه کار به میلیارد میرسه ۱۰ هزار این و ۲۰ هزار اون ....
وام گیرنده: 1396/6/1820:44:31،
3
1
بسیاری از بانکها برای پرداخت وام؛ هم وام گیرنده و هم ضامنین رو مجبور به افتتاح حساب میکنند و باید یه حداقل موجودی هم شارژ بشه. و ...
معلومه فراموش میشه.
رسوب حساب جاری رو که به زور و بدون اجازه برداشت کردند اون هم هست. معلومه مبلغ کل سر به فلک میزنه.
حداقل یه پیام بدن که برای تعیین تکلیف حساب به بانک مراجعه شود.
فرزاد: 1396/6/1822:39:14،
1
1
در طرح جامع مالیاتی هر نفر باید دارای یک حساب بانکی باشه تا درآمد و هزینه هاش بطور کامل مشخص باشه،مراحل زیر هم واسه این کار در نظر گرفته نفر :
1:بستن حساب های راکد
2:هر نفر در هر بانک یک حساب
3هر نفر یک حساب
محمد: 1396/6/1912:14:41،
1
1
چطوربرای وام میری استعلام میگرن میفرمایند شما 20سال پیش هزارتومان ضمانت کردید طرف نداده ولی الان نمیتونه تمام حساب اشخاص رو ازتمام بانکها بریزن روحساب فعال شخص هرشخصی ازقدیم کلی مشخصات خاص خودداشت والان هم کدملی اضافهشده وقتی نام نام خانوادگی تاریخ تولد ومحل تولد نام پدر شماره شناسنامه تطبیق داشته باشه بعید میدونم تو70میلیون 5000نفر مشابه باشند فعلا ازچندمیلیون برسونینش به کمتر ونقشه برای بالاکشیدن پول ملت نکشید که سرجمع هزاران میلیاردها بیشتره بجای دادن سود دنبال بالاکشیدنش به اسم هزینه اند نمیفرمایند یک دوره ای روزی هزاران بار رودست ملت میفتادید که با 500تومن حساب قرض الحسنه بازکنید تاما هم جایزه بدیم حالا اون 500تومان همان 500تومان اونهم بخورید بجای اینکه افت چندساله اش رو بذارید روش

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار