کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

هشدار نسبت به استفاده از تالارهای پذیرایی خارج شهر

کدخبر:۴۰۵۰۲جمعه، ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۷:۴۴۶۲۸۲ بازدید

رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی از تعطیلی 14 واحد این صنف در سه ماه اخیر خبر داده و به شهروندان نسبت به برخی تبعات استفاده از تالارهای ...
هشدار نسبت به استفاده از تالارهای پذیرایی خارج شهر

رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی از تعطیلی 14 واحد این صنف در سه ماه اخیر خبر داده و به شهروندان نسبت به برخی تبعات استفاده از تالارهای خارج شهر هشدار داد.

خسرو ابراهیمی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اگرچه این روزها مناسبت‌های متعددی وجود دارد و در آستانه ماه محرم هستیم و باید حجم عروسی‌ها افزایش داشته باشد اما امسال در مقایسه با سال گذشته تعداد مراسم‌های ازدواج به مراتب کمتر شده و اگر به ترتیب سال‌های قبل را در نظر بگیریم، هر سال بخشی از این رونق کاسته شده است.

وی در عین حال عنوان کرد: البته می‌توان برای این موضوع دلایل متعددی را نیز در نظر گرفت. به عنوان مثال شهریورماه هر سال زمانی مناسب برای مسافرت‌های خانوادگی بوده و اقبال مردم در این ماه بیشتر به سمت مسافرت بوده است.

رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی با اشاره به همزمانی ایام حج با آخرین ماه تابستان، یادآور شد: این موضوع نیز باعث شده است که در بسیاری موارد برگزاری این مراسم‌ها به بعد از محرم و صفر موکول شود.

ابراهیمی‌نیا در ادامه با تاکید بر اینکه تمام عوامل اشاره شده می توانند در کسادی بازار تالارها در تابستان امسال نقش داشته باشند، اصلی ترین عامل این رکود را فعالیت واحدهای غیر مجاز در اطراف شهر دانست و گفت: اکنون نوعی هژمونی فرهنگی از طریق رسانه‌های مجازی به بخش قابل توجهی از جوانان منتقل شده است و تبلیغات دروغینی که در این زمینه منتشر شده موجب شده است که اقبال مردم به برگزاری مراسم عروسی در محدوده خارج از شهرها افزایش پیدا کند.

باغهای اطراف شهر و کلاهبرداری‌هایی که صورت می‌گیرد

وی ادامه داد: بر این اساس در مسیرهایی مانند جاده اسلامشهر، شهریار، کرج و لواسانات باغ‌هایی هستند که مبادرت به برگزاری مجالس می‌کنند. نکته جالب هم آنکه در بسیاری از موارد عقد قرارداد با این باغ‌ها موجب می‌شود که مردم با کلاهبرداری، مسمومیت غذایی یا مشکلاتی از این دست مواجه شوند.

رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی همچنین عنوان کرد: در موارد متعدد شکایاتی در این زمینه مطرح شده که در این موارد به چند دلیل ما قادر به پیگیری شکایات نخواهیم بود چرا که به طور غالب محل فعالیت این مجموعه‌ها در خارج از شهر تهران بوده و به حیطه استحفاظی ما ارتباطی پیدا نمی‌کند.

وی افزود: از سوی دیگر لازم است برای رسیدگی به این موارد پیگیری قضایی انجام شود اما در بسیاری موارد دفترهایی که به عقد قرارداد پرداخته‌اند اجاره‌ای بوده و تنها با نشان دادن چند فیلم و عکس مردم را به برگزاری مراسم در این محل‌ها تشویق کرده و پس از مدتی جابجا می‌شوند که بدین ترتیب امکان دسترسی به آنها و طرح شکایت وجود ندارد.

۳۵ تا ۴۰ درصد ظرفیت تالارها خالی مانده است

ابراهیمی‌نیا همچنین بیان کرد: بر اثر مجموع این شرایط اکنون بین ۳۵ تا ۴۰ درصد ظرفیت تالارهای پذیرایی در ایامی که انتظار می رود این صنف از رکود خارج شود، خالی مانده است.

وی در ادامه اظهار کرد: این رقم مربوط به زمانی است که طبق انتظارات ما زمان اوج برگزاری مراسم بود. اکنون در سطح تهران تالارهای ما خالی است و حتی گاه همکاران ما برای اینکه در سالن آنها مراسمی برگزار باشد، ازدواج دانشجویی یا دسته‌جمعی را برگزار می‌کنند.

رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی در پاسخ به این سئوال که وضعیت باغ‌ها و تالارهایی که در حاشیه شهر قرار دارند، از چه قرار است، گفت: ما به عنوان واحدهای صنفی جوازدار خود را با بخشی قیاس می‌کنیم که دارای هویت باشند. محل دارای هویت جایی است که پروانه کسب داشته باشد. بر همین اساس اصلا به چنین قیاس‌هایی ورود نمی‌کنیم و این نوع تالارها را به رسمیت نمی‌شناسیم.

یک شب عروسی چند؟

وی در ارتباط با هزینه هایی که برای برگزاری یک شب عروسی باید پرداخت شود، نیز توضیح داد: به طور معمول نرخ‌های ما از نفری ۲۰ هزار تومان شروع شده و در تالارهای آنچنانی شمال شهر ممکن است به ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان هم برسد اما در حالت عادی برای برگزاری یک مراسم معمولی حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان برای هر مهمان هزینه می شود که اگر تعداد میهمانان یک مراسم هم ۱۰۰ نفر باشد، این رقم حدود ۳ میلیون تومان تمام خواهد شد و در مجموع به ۵ میلیون تومان هم نمی‌رسد. البته این هزینه‌ها مربوط به منویی است که در آن حدود چهار نوع غذا و انواع دسر دیده شده است چرا که اگر افراد بخواهند یک مدل غذا سفارش دهند، هزینه آن به طور تقریبی نفری ۱۵۰۰۰ تومان خواهد بود.

وی درباره میزان تغییر این قیمت‌ها نسبت به سال‌های گذشته اظهار کرد: در مقایسه با سال قبل با وجود آنکه تورم در تمام حوزه‌ها وجود داشته قیمت‌های ما نه تنها بالا نرفته بلکه برای فرار از وضعیت رکود بازار حتی ممکن است پایین تر هم آمده باشد چرا که ما متاعی نداریم که اگر امروز نفروختیم بخواهیم فردا بفروشیم. یک تالار اگر یک روز را از دست دهد دیگر برای آن راه جبرانی نخواهد بود بر همین اساس تنها همکاران ما تلاش می‌کنند که حتی با قیمت‌های پایین‌تر برنامه‌ هفتگی خود را پر کنند.


شهرداری و تالارهایی که قارچ‌گونه می‌رویند

ابراهیمی‌نیا در پاسخ به این پرسش که با این شرایط چه تعداد از واحدهای این صنف به سمت تعطیلی رفته‌اند، عنوان کرد: در سال‌های قبل شهرداری بدون هیچ ضابطه‌ای تا توانسته مجتمع تجاری ایجاد کرده و بخشی از این مجتمع‌ها را نیز به سالن‌های پذیرایی اختصاص داده است. بر همین اساس اگر عده‌ای از همکاران ما هم واحد خود را تعطیل کرده باشند، این تالارها جایگزین آنها شده است اما در مجموع طی سه ماه گذشته ۱۴ تالار به ما اعلام تعطیلی کرده‌اند که این رقم را نمی‌توان عدد کوچکی دانست چرا که یک تالار پذیرایی شامل فضایی به وسعت ۶۰۰ تا ۷۰۰ متر و هزینه‌های میلیاردی می‌شود که در صورت تعطیلی آن تعداد زیادی کارگر بیکار می‌شوند.

وی در عین حال گفت: طی چهار سال گذشته شاید بتوان گفت که تعداد عروسی‌هایی که برگزار می‌شود حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است. به عبارت دیگر چهار سال پیش یک واحد پرفروش ما در هفت ماه سال مشغول کار بود. یعنی به عنوان مثال حدود ۲۱۰ تا ۲۲۰ مراسم داشتند اما امروز پرکارترین واحد صنفی ما حدود ۱۲۰ تا ۱۳۵ مراسم در طول سال دارد به عبارت دیگر در مجموع سال تنها ۴ ماه این واحدها پر می‌شود. این در حالی است که تالارهای پذیرایی هزینه‌ای به مراتب‌ کمتر از باغ‌های اطراف شهر دریافت می‌کنند و ممکن است هزینه ۲۵ تا ۳۰ هزار تومانی هر نفر در این تالارها در باغ‌های اطراف شهر نفری ۲۰۰ هزار تومان دریافت شود. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

نیما: 1396/6/1722:31:45،
150
7
ملت برای راه انداخت یک عروسی بدون سرخر از دست شما پناه بردن به بیابان های خارج شهر!

اونم ول نمی کنید ؟

کره ماه برند چطوره ؟
11: 1396/6/1809:23:41،
46
6
دروغ حناق نیست که
تالارهای آنچنانی شمال شهر ممکن است به ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان هم برسد!!!
تو راست میگی
باشه
نفری 500 تا 800 هزار تومان نیست که
علی: 1396/6/1811:12:45،
37
4
نفری 70 یا 80 هزار تومان! برادر من یک روز به صورت تصادفی برو چند تا از تالار ببین اصلا زیر 200 هزار تومان پیدا میکنی؟ چند وقت پیش عروسی شهرستان داشتیم حدودا نفری 40 هزار تومان برای هر نفر افتاد. بعد شما میگی تهران نفری 30 هزار تومان!
بهترین راه اینه که تو این وضع خراب عروس را خیلی ساده جمع و جور کرد یا در حد یه جشن کوچک.
آتیلا: 1396/6/1811:49:18،
19
3
یعنی تو این مملکت ملت اختیار مهمونی و عروسیشون رو هم ندارن و باید تو این مورد هم دماغتون رو بکنید تو زندگی ملت.
جوون عاقل: 1396/6/1811:56:40،
10
34
نظرسنجی:
1)ازدواج(دنبال دیجی وآی مرغش نپخته بود و خونه و غر-غر عروس و خانوادش و مهریه و مریضی بچه ودعوای بین عروس وخواهر ومادرشوهروپله های دادگاه و طلاق و زندان و....) +بدید

2)خونه مجردی و ماشین خوب. _ بدید
po: 1396/6/1812:22:17،
27
4
کاملا درسته. خارج شهر و بیابون و زیرزمین و خلوت و....اینا همه اصطلاحاتی هست ک6 در کشور اسلامیمون وجود داره. وضعیت اقتصادی ملت رو که به فجیع ترین حالت در 12 سال اخیر رسوندید، شادی که براشون باقی نمونده، تو یک مراسمم بخوان شرکت کنن بلافاصله مهر مغایرت با ارزش ها میخورن و تعطیل می کنید همه چی رو. اگر بهشت هم یه همچین جایی باشه که تقدیم به خود شما عزیزان. بگذارید فعلا ما خودمونو ازین آتش دوزخ که شما دامنگیرمون کردین نجات بدیم
ستاره : 1396/6/1722:35:05،
59
4
چرا نمیگید جوانها بیکار هستن در آمد خیلی کم شد همه چیز گرون کردن الکی همه اینها مقصرش دولت و هیچکس دیگه نیست ،گرونی بدبختی بیکاری همه مقصر است ،،،،،ولا مردم بیچاره کردن ،کشور ما مسئول با سواد نداره ،همه مدرک خریدن ،یا دوست آشنا بازی یا پول دادن مدرک گرفتن،،چرا دنبال مقصر میگردید ،همه اون بالا هستن
علی: 1396/6/1811:09:11،
11
3
سربازی رو بگو
امیرعلی: 1396/6/1723:41:41،
76
7
خب که چی؟؟
با این بهونه‌ها میخوان مردم رو سوق بدن سمت تالارهای یُبس داخل شهر
(خیلیا تالار رو جدا میگیرن، غذا رو هم خودشون از رستوران درست وحسابی داخل شهر میگیرن میبرن تالار)

عروسی تو تالارهای داخل شهر فقط اسمش عروسیه. درواقع عین مراسم عزاست
کارپنو: 1396/6/1818:25:38،
11
3
اونی که منفی میده واقعا فازش چیه
آدم!حرف حق هم منفی داره؟!!!!!!
فرزاد: 1396/6/1723:54:35،
51
6
وقتی تو تالار مامور کلانتری آماده باش میزارن و بادوربین مردم رو میپان که دست از پا خطا نکنن همینه دیگه مردم حق دارن تالار عروسی نگیرن
یه شب میخوان خوش باشن همونم مسئولین میخوان کوفتش کنن
امير: 1396/6/1800:04:36،
37
5
انقدر هزينه هاى ازدواج بالاس كه معمولا عروس و داماد تصميم مى گيرند جاى هزينه عروسى اون پول رو يا بزارن رو پول خونه يا ماشين
آتیلا: 1396/6/1811:56:08،
18
4
درستش هم همینه،کمه کمش بیست ، سی میلیون خرج مهمونی بشه که چی؟! هزار جور راه هست واسه بهتر خرج کردنش ، میشه خرج خونه و ماشین کرد یا اصلا پولش رو ورداشت و رفت اروپا. همون کاری که صاحب تالار با پولی که از عروس و دوماد میگیره میکنه. کلا مسخره بازی هست، اونهمه پول بدی که هفتاد هشتاد نفر بیان یه پرس غذا بخورن و لباسها و طلاهاشون رو بهم نشون بدن و برن و صاحب تالار بمونه با یه پول باد آورده و با لبخندی گوشه لبش که به ریش ملت پخمه میخنده.
احسان: 1396/6/1800:33:43،
41
4
آره جون عمه ات!
اولا که هزینه هاشون خیلی بیشتره ضمن اینکه توی باغ خصوصی میتونن راحت باشن نه مثل تالار که تفکیک جنسیته.اصلا عروسی جداگانه مسخره اس
ضمن اینکه کافیه یه سری به خیابون دماوند بزنین میبینین که همیشه خدا ترافیک وحشتناک این تالارها و پارک دوبله و سوبله مردمو آصی کرده همون بهتر که همشون برن بیرون شهر
شهریار: 1396/6/1801:25:03،
28
4
به چنددلیل می توان گفت که چراتالارهای شهرمشتری کمتری دارند_1_نداشتن پارکینگ مناسب برای تعدادزیادمهمان_2_بالابودن قیمت منوهای ارائه شده_3_کوچک بودن سالنها وبیشترشکل مهمانی به مجالس عروسی می دهد_4_آزادبودن موزیک وآوردن دی جی_5_تالارهای بیرون شهرازاول برای این چنین مجالسی ساخته شده اند باسقف بلند-تهویه سالن-نورفوق العاده وتالارهای داخل شهردرزیرزمینهای ساختمانها که برای این کار ساخته نشده اند
امیر: 1396/6/1803:56:26،
20
5
اینجا تو شمال کشور از 40 تومن شروع میشه میوه شام تا 190 تومن هم من دیدم تازه پول تالار جدا میگیرن اتیش بازی جدا هزارتا چیز دیگه جدا میگیرن اخرش تو کمترین حالت میشه نفری 50 تومن
ایرانی: 1396/6/1805:20:41،
16
4
اینقد آسمون ریسمون بافتن نداره
علت کسادی گرانی بیش از حد هس یه شب دوو سه میلیون میخان بعدش به اسم یسری خدمات می بینی هفت هشت میلیون دادی تازه پل شامو ندادی!!!
امین نسل سوخته: 1396/6/1811:07:08،
20
5
یه توصیه از روی تجربه
اول زود دنبال کاراتون باشید مثلا 6 ماه.
زیاد ولخرجی نکنید چون بعدش باید کلی کار کنید تا درش بیارید.
به دو نوع غذا بسنده کنید و قبلش برید غذاشون رو تست کنید.
قراردادو خوب بخونید اگر اوکی بودید امضا کنید.
پیش پرداخت رو نهایتا 10 درصد کل مبلغ قرارداد بدید که اگر به هردلیلی کنسل شد ضرر نکنید.
حداقل 5 جا سربزنید برای باغ تالار و بهترین گزینه رو انتخاب کنید.
دی جی رو خودتون جدا بگیرید و ساعت شروع و پایان رو باهاش طی کنید.
در آخر، تمام اینکارها رو با همسرتون وباسلیقه مشترک انجام بدید.
خوشبخت باشید
شهروند: 1396/6/1812:18:54،
12
4
افرین صد افرین ....
کاوه: 1396/6/1814:13:00،
15
3
یه توصیه هم من دارم. چه کاریه.
این همه خرج کنی چهار تا مهمون بیان مفت بخورن آخر سر پشت سرتونم حرف باشه. بذارید رو پول خونه یا ماشین جای اینکه حداقل ۵ سال مجبور باشین واسه یه شب هزینه کنین.
البته واسه ندارهایی مثل خودم گفتم. دارین هم که مبارکه هرجور خرج کردین.
احسان: 1396/6/1813:43:28،
20
3
دلیل اصلیشو هم ما میدونیم هم شما فقط هم تفکیک جنسیه باباجان عروسی خونوادگی ترین جشن ممکنه من میخوام با همسرم مادرم خواهرم و بقیه خونوادم چند ساعت خوش باشم ، مگه مسجده که زنونه مردونش میکنین ، تو همین شمال هم که مردم اصلا عروسی جدا نمیگرفتن الان چنان فشاری میارن کسی جرات نکنه عروسی مختلط بگیره بابا رست از سر زندگی خصوصی مردم برداریییییییییید به چه زبونی باید گفت ؟؟؟؟
یکی: 1396/6/1818:54:05،
6
4
خودتو مسخره کردی یا مردمو .انگار شما از یک کره دیگر تشریف آوردید ایران
آرش66: 1396/6/1822:32:45،
7
3
بعضی از سالنهای بیرون شهر، غذاهای بسیار عالی و با کیفیتی دارند زیرا مجبورند با داخل شهر رقابت کننذ. اما دو ویژگی بسیار مهم که نویسنده ی این مطلب فراموش کرده و از ویژگیهای غیرقابل چشمپوشی تالارهای بیرون شهر می باشد اینهاست: 1- جای پارک عالی و خوب 2- فضای مشجر و باصفا که هیچ کدام از این دو در بیشتر تالارهای داخل شهر وجود ندارند. انصافن خیلی ها به دلیل جای پارک بهتر به بیرون شهر رجوع می کنند.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار