کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

زمینه رونق مسکن فراهم نیست/ ورود مسکن به رکود تورمی

کدخبر:۴۰۴۶۷پنجشنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰:۱۲۵۷۴۱ بازدید

کارشناسان مسکن و فعالان ساخت و ساز با تأکید بر عدم خروج بخش مسکن از رکود، از وجو نشانه های ورود این بازار به «رکود تورمی» خبر می دهند.

کارشناسان مسکن و فعالان ساخت و ساز با تأکید بر عدم خروج بخش مسکن از رکود، از وجو نشانه های ورود این بازار به «رکود تورمی» خبر می دهند.

در حالی که رئیس اتحادیه مشاوران املاک در گفت وگو با رسانه ها از افزایش خرید و فروش و همچنین ساخت و ساز واحدهای مسکونی به خصوص واحدهای کوچک و مصرفی در نیمه نخست امسال خبر داده است، کارشناسان و سازندگان همچنان بر ادامه رکود بازار مسکن تأکید دارند.

از سوی دیگر رئیس اتحادیه مشاوران املاک از عدم افزایش قیمت مسکن بیش از تورم کشور خبر داده است. این در حالی است که یک کارشناس مسکن در گفت وگو با مهر آمار ارائه شده اتحادیه مشاوران املاک در خصوص افزایش حداکثر ۱۰ درصدی نرخ مسکن در تهران را صرفا به صورت «میانگین» افزایش قیمت در پایتخت عنوان می کند.

با این حال اتحادیه مشاوران املاک اصل تورم در بازار مسکن همراه با ادامه رکود را پذیرفته است که نشان دهنده وجود رکود تورمی در این بخش است.

از سوی دیگر ساخت و ساز نیز اگرچه در بخش ساخت واحدهای لوکس و گران قیمت تا حد زیادی کاسته شده، با این حال همچنان علاقه مندی بخش زیادی از مسکن سازان، ساخت واحدهای مسکونی غیر مصرفی است تا با فروش آنها به حداکثر سود دست یابند؛ چراکه واحدهای مسکونی کوچک و مصرفی، «قیمت تمام شده ساخت» با «قیمت فروش» با احتساب ساخت با متری ۸۰۰ هزار تومان و فروش با متری ۴ میلیون تومان، از سود حداکثر ۴ برابری برخوردار است در حالی که ساخت واحدهای مسکونی لوکس با احتساب قیمت تمام شده ساخت و ساز به ارزش متری ۲ میلیون تومان و فروش متری ۱۲ تا ۱۴ میلیون تومان، از سود ۶ تا ۷ برابری برای سازنده و سرمایه گذار پرده برمی دارد.

البته همه اینها در صورتی است که واحدهای مسکونی لوکس به فروش برسند؛ اگرچه بازار مسکن به خصوص خانه های غیر مصرفی و لوکس در رکود سنگین تری نسبت به واحدهای مسکونی کوچک برخوردار است با این حال بسیاری از مسکن سازان معتقدند در هر صورت واحدهای لوکسی که ساخته شده اند همواره خریدارانی دارند و به همین دلیل باز هم بر ساخت خانه های با متراز بالا و خارج از قدرت خرید اقشار معمولی مُصرّند.


برخی فکر می کنند کار آفرین و سرمایه گذار مجرم است!

منوچهر ملکیانی فرد در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره تغییر در شرایط اقتصادی بخش مسکن و بازگشت رونق به ساخت و ساز در این عرصه اظهار کرد: با توجه به اینکه فعالیت های عمرانی است که اشتغال ایجاد می کند و اشتغال می تواند به قدرت خرید مسکن مردم کمک کند و همچنین از آنجایی که فعالیت های عمرانی در سراسر کشور دچار خواب سنگینی شده و رکود در ساخت و ساز ادامه دارد، به همین دلیل شرایط خاصی برای بازگشت رونق به بازار مسکن ایجاد نشده و همچنان روال کند ساخت و ساز و خرید و فروش مسکن ادامه دارد.

رئیس انجمن شرکت های ساختمانی با اشاره به اظهارات برخی فعالان صنفی بخش مسکن که همواره در گفت وگو با رسانه ها از افزایش خرید و فروش در نیمه نخست امسال و احتمال بازگشت رونق مسکن در نیمه دوم سال جاری در پی کاهش نرخ سود سپرده های بانکی دم می زنند، گفت: برخی می خواهند با «حرف زدن» رونق ایجاد کنند اگرچه پیش بینی هایی می شد که با کاهش نرخ سود سپرده ها، منابع مالی سرگردان به سمت مسکن هدایت شود، اما این اتفاق نیفتاد و با توجه به برخی اقدامات عجیب بانک ها برای دور زدن ممنوعیت اعطای سود بالای ۱۵ درصد به سپرده ها، همچنان اولین گزینه مردم برای دریافت سود، سپرده گذاری در بانک است و سایر بازارهای موازی شاهد تغییر رفتاری خاصی نبودند.

وی با بیان اینکه این تولید صنعتی است که اشتغال پایدار ایجاد می کند و با توجه به نبود تولید، اشتغال زایی نیز موفق نخواهد بود، افزود: بنابراین تا زمانی که مردم قدرت خرید نداشته باشند، بازار مسکن از وضعیت کنونی تکان نخواهد خورد.

عضو کمیسیون سرمایه گذاری اتاق ایران ادامه داد: اگر فردی بخواهد در ایران برای تولید سرمایه گذاری کند، با انبوهی از مشکلات شامل معضلات بیمه ای و جرایم تأمین اجتماعی، مشکلات مالیاتی، عوارض و مالیات بر ارزش افزوده، مقررات دست و پاگیر تولید و بسیاری مشکلات دیگر مواجه می شود؛ گذشته از آن نوع برخورد ممیزان مالیاتی با مؤدیان و کارفرمایان یا کارشناسان بیمه با تولیدکنندگان به گونه ای است که سرمایه گذاری را جرم می انگارند که از دیدگاه سنتی و فرهنگ اشتباه مردم در خصوص کارآفرینی، سرمایه گذاری و سرمایه داری نشأت می گیرد.

وی با بیان اینکه اقتصاد و تولید حسب الامری و با دستور رئیس کل بانک مرکزی به بانک ها برای کاهش نرخ سود سپرده ها رونق نمی گیرد، تصریح کرد: در شرایط فعلی تولید و ساخت و ساز تنها با سرمایه گذاری خارجی و افزایش صادرات به رونق دست می یابد و نمی شود با نفت فروشی و تزریق درآمدهای نفتی به کارخانه های ورشکسته، از رونق تولید دم زد.

ملکیانی فرد همچنین از دعوت فرابورس از فعالان ساخت و ساز برای بررسی نحوه ورود انبوه سازان و مسکن سازان به بازار سرمایه از طریق ایجاد صندوق های زمین و ساختمان خبر داد و گفت: جلساتی در این زمینه برگزار شد ولی به نتیجه نرسیدیم؛ چون خواب سرمایه در بخش مسکن و ساخت وساز بالاست و از طرفی نیز بازگشت این سرمایه به دلیل طولانی شدن زمان فروش واحدهای مسکونی، به صورت تدریجی و دیرهنگام است به همین دلیل سرمایه گذار رغبتی به ورود به بخش مسکن ندارد.

وی با بیان اینکه دولت تصمیم دارد تا اشتغال را از طریق بخش مسکن و ساخت و ساز ساماندهی کند، خاطرنشان کرد: وقتی تولید صنعتی نداریم، مجبورند با مسکن اشتغال کنند که این بازار نیز کشش سرمایه گذاری بیش از این را ندارد؛ به خصوص که بخش زیادی از سرمایه گذاران در ساخت و ساز می خواهند با ساخت واحدهای لوکس به سود برسند که این کار امکان پذیر نیست.

رئیس سندیکای شرکت های ساختمانی تأکید کرد: زمینه برای رونق بخش مسکن فراهم نیست.


آثار رکود تورمی بر بخش مسکن

همچنین مجیدرضا محمدی کارشناس اقتصاد مسکن در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره افزایش قیمت مسکن همگام با تورم گفت: آماری که وزارت راه و شهرسازی و اتحادیه مشاوران املاک از افزایش حداکثر ۱۰ درصدی و همگان با تورم کشور در بخش مسکن ارائه می دهند، به صورت میانگین است؛ به گونه ای که برآیند فاصله بسیار زیاد تغییرات قیمت در نقاط مختلف پایتخت، نهایتا افزایش ۱۰ درصدی را نشان می دهند.

وی افزود: به دلیل سیاست های غلط مسکن در برخی نقاط پایتخت نه تنها با افزایش قیمت مواجه نبودیم، بلکه مالکان حاضرند تا برای فروش رفتن واحد خود آن را پایین تر از نرخ بازار به فروش برسانند؛ از سوی دیگر در برخی نقاط دیگر تهران مانند گیشا که در یکی دو سال اخیر با استقبال فراوان متقاضیان خرید مواجه شده، ناگهان قیمت مسکن از متری ۸ تا ۱۰ میلیون تومان به متری ۱۲ تا ۱۳ میلیون تومان رسیده است که عملا افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی را نشان می دهد.

این کارشناس بازار مسکن اظهار داشت: اگر در سه تا چهار سال گذشته بخش مسکن در رکود دست و پا می زد، امسال نه تنها این رکود از بین نرفت، بلکه دچار رکود تورمی در این بخش نیز شده ایم که خروج از این وضعیت بسیار مشکل است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

@: 1396/6/1616:33:13،
135
54
اوضاع بازار مسکن هر روز پيچيده تر میشه ، اصلا بازار مطمئنی برای سرمایه گذاری نيست فعلا !
ناصر: 1396/6/1617:25:56،
58
103
اگه پول دارین بخرین....الان واقعا قیمت تو کفه...دلار داره میرسه به 4 تومان. همه چیز داره گرون میشه...

کسی که خونه نداره باید بره اجاره سنگین بده به مالکی که زرنگی کرده و خونه خریده...فریب کسانی که تنبل هستند و هیچکاری تو زندگی جز غر زدن ندارن رو نخورید.
محمد: 1396/6/1617:52:14،
61
21
دولت همه تلاشش رو داره میکنه بازار مسکن رو از رکود خارج کند ولی نمیتواند.
بازار مسکن بصورت دستوری از رکود خارج نمیشود
برای خروج از رکود باید ابتدا مردم شغل با درآمد مکفی داشته باشند و در خرج روزانه لنگ نباشند تا بعد به فکر مسکن بیفتند.
غالب مردم الان در خرج یومیه خود مشکل دارند.
البته افرادی هم که سرمایه زیاد دارند خیلی وجود داره ولی خریدار واقعی و مصرف کننده نهایی در بازار مسکن تقریبا وجود ندارد و هراز چندی برخی از سرمایه داران با خرید و فروش هایی جزیی قصد ایجاد جو روانی برای تهییج مردم به خرید مسکن رو دارند که تاکنون موفق نشده اند
عجب: 1396/6/1617:59:26،
101
22
بعد ۵ سال که مسکن درجا زده و پول سپرده گذاران در بانک ۳ برابر شده بازم کسی خریدار نیست !!! میدونید چرا ؟!!! چون زمین و املاک یک کشور جهان سومی بحران زده رو به قیمت نیویورک وپاریس قیمت گذاشته بودند ولی ارزش واقعی آن در حد کابل و بغداد است ، وقتی به اندازه کافی ارزش کاذب خود را از دست داد با عقل جور در می آید خرید آن .
هامون: 1396/6/1618:57:37،
61
9
متاسفانه همیشه دید ما به بازارهای مختلف از جمله بازار مسکن، دید سوداگرانه و منفعت طلبانه هست. همیشه دنبال دلالی و سودهای کاذب هستیم. ولی منطق چیز دیگه ای میگه. الان جمعیت بسیاری از استانهای کشور داره کم میشه و به سمت پیری میره، ازدواج بسیار کم شده، جوانها بیکار و بی پول هستن، نرخ ارز بسیار بالاست و قدرت خرید مردم رو به شدت پایین آورده، تو این شرایط چطور میتونید انتظار رونق مسکن داشته باشید؟؟؟؟؟
چغندر: 1396/6/1619:27:57،
23
23
رکود تورمی یعنی اینکه از یکطرف ساخت و ساز مسکن کم شده و ساخت مسکن رکود قرار گرفته
و از طرف دیگر قیمت مسکن در حال افزایش است و باعث بروز تورم در بخش مسکن شده است !!!
رضا: 1396/6/1620:41:43،
12
5
چه نظر کاربردی ای....
سامان: 1396/6/1700:00:41،
21
7
وضعیت مسکن زمانی رو به راه میشه که تقاضا بوجود بیاد. تقاضا وقتی بوجود میاد که اقتصادمون درست بشه.
اقتصاد ما، ویرانه ای بیش نیست. درست مثل یه کشتی سوراخ که داره کم کم غرق میشه. غرق شدنش حتمیه، ولی زمان غرق شدنش و سرعت غرق شدنش رو دولت ایران تعیین میکنه.
طی ۵ سال آینده، بحران آب تمام ایران رو فرا میگیره.
وسط بحران آب، کسی دنبال ملک و آپارتمان نیست. شهرهای بزرگ، از نظر آب مشکل دارن بخصوص اصفهان، شیراز، اهواز، یزد، بندرعباس و کرمان.
پاسخ به ناصر : 1396/6/1700:44:43،
23
14
بچه زرنگ خرید مسکن اگه خوب بود تو اینجا برای خریدش تبلیغ نمیکردی که قیمتش بره بالا شما یه چیزی راجع به خوردن گل زن باردار شنوفتی ولی هنوز نمیدونی اون چه گلیه
سهیل: 1396/6/1714:16:40،
5
4
جواب استاد ناصر:عزیزم سال 91 قیمت دلار از4400گذشت املاک مطابق اون بالا رفت حتی بیشتر با افت دلار ملک برای پائین اومدن مقاومت کرد نتیجه اش شد این تا وقتی قیمت ملک مطابق با دلار سقوط نکنه وضع ملک همینه شاید مقطعی وبعضا هیجانی خرید فروش بشه در کل باید این حباب از بین بره ضمن اینکه ساخت وساز بیش از نیاز هم داشتیم این وضعو بعضی از بانکها وارگانها پیش بینی کرده بودن برای همین سال نود 137مورد مزایده بزرگ ملک داشتیم
علی: 1396/6/1715:22:06،
10
13
ناصر حقیقت رو گفتی. کسی که خونه نخریده، هر ماه داره پول میده صاحبخانه...

من ماهی 1 میلیون ودویست کرایه میدم با 70 میلیون پول پیش.

کسایی که فکر میکنن تو این دو سه سال صاحب ملک سود نکرده در حماقت کامل به سر میبرند.

پول دارید خونه بخرید، و گرنه سود بانکی تونو دو دستی باید تقدیم صاحب خونه کنید.
پاسخ به علی: 1396/6/1721:40:23،
6
6
شما اگه حساب کتاب زندگی دستت بود با هفتاد تومنت میرفتی اطراف تهران خونه میخریدی یا با همون پول یه جا رو رهن کامل میکردی که نخوای اجاره بدی اینا همه دودش از توقعات بالا و چشم و هم چشمی بلند میشه
شاهرودم: 1396/6/1616:39:59،
70
57
دلار ٤ تومن شد
هفته آينده ماشين هاى خارجى افزايش قيمت داريم
سازنده: 1396/6/1619:11:18،
50
12
آپارتمان متری ۸۰۰ در می آد متری ۴ میلیون تومن قیمتشه نمی دونم باید خندید یا گریه کرد نویسنده این مقاله واقعا بی سواد بوده.
ایرانی: 1396/6/1623:12:10،
31
19
برای بساز بندازها قیمت ساخت خیلی کم در می آد مشکل طمع بی حد وحساب آنهاست.
فرهاد: 1396/6/1616:41:06،
75
24
قیمت مسکن تو ایران عجیب و قریب شده!
عجب: 1396/6/1622:16:03،
25
18
عجیب و‌غریب بود تازه ۵ سال که درجا زد و پول مردم دربانک ۳ برابر شد یک کمی داره درست میشه قیمت مسکن
نوید: 1396/6/1616:48:01،
39
13
رکود از حبابی شدن بهتر است
رضا: 1396/6/1616:59:03،
36
8
چشم بسته غیب میگی!!؟رکود و تعطیلی بخشهای اقتصادی
و بیکاری بیش از شش میلیون جوان و....انتظار رونق
مسکن دارید!!؟
سرمايه گذار بانكي: 1396/6/1617:13:24،
42
21
مسكن مرررررد
شاگرد بنگاهي و صاحبان الونك ها بهتره به فكر يه شغل شرافتمندانه باشيد
مسكن ١٠ سال ديگه هم رونق نميگيره
اون قديم كه مسكن سود داشت و يه عده اي و از خاك بلند كرد چون قدرالسهم ها بالا بود الان الونك شما كه ١٠ متر هم قدرالسهم زمين نداره ارزش خريد و پيشرفت نداره
حسین: 1396/6/1617:18:21،
25
14
من همیشه سعی میکنم بر عکس این خبرا عمل کنم اینا همش سیاسته دولته
الف: 1396/6/1617:18:36،
29
12
به نظر برخی کارشناسان بی سواد همین که خریدوفروش زیاد بشه یعنی رونق!
این اسمش رونق نیست! اسمش دلالی و گرانی بیشتر و به طبع اون بدبدخت تر شدن قشر فقیر و متوسط جامعه هست.
یعنی فقرا فقیرتر و ثروتمندان هم ثروتمندتر!
بذارین تو همین رکود بمونه تا حداقل بتونیم تصور کنیم میتونیم تا 10سال دیگه صاحب خونه بشیم!
نه اینکه به بهانه رونق مثل سالهای 90تا92 قیمت در عرض 2سال به اندازه 20سال بره بالا!!
احسان ٤٠٥ مثلاً زرنك تهرانسر : 1396/6/1617:24:09،
31
24
مسكن مردددددددددددددددددد نه درامدي براي ابارتمان هاي بي كيفيت و بساز بنداز وجود دارد نه توجيهي براي سرمايه كذاري و حتي تقاضاي مصرفي نه افزايش ازدواج نه افزايش اشتغال ثابت نه كيفيت ابارتمان ها نه كمبود عرضه و نه ١٠٠٠ تا نه ديكر كساني كه خود را به خواب زده اند تابع عقل و منطق باشند نه خيال و توهم مسكن مردددددددددددددددددد حقيقت تلخ است ولي حقيقت است
آیدین: 1396/6/1617:44:21،
31
17
مسکن تا چند سال هم از رکود خارج نخواهد شد بخاطر هم عدم توان خرید و هم کمی تقاضا‌ دیگه باید به بازار مسکن به چشم کالای مصرفی نگاه کرد نه سرمایه ای. دولت هم برای ایجاد کسب و کار رو بخش مسکن نمی تواند کاری کند بهتره مشاغل بره به سمت خدمات مخصوصا توریسم البته بخش مسکن همین الان هم اشتغال زاست ولی نه به اندازه دوره های قبلی یعنی حالت تعادل داره ایجاد می شه ولی یک عده عادت کردند به جهش قیمت مسکن و سود های بادآورده.
hesam: 1396/6/1617:47:49،
27
30
واقعا متري ٨٠٠
چرا اطلاعات غلط ب مردم ميديد حداقلش متري ١٢٠٠ هست
یه بنده خدا: 1396/6/1619:05:34،
25
39
در این مملکت ، بیخود منتظر کاهش قیمت چیزی نباشید . جه رسد به زمین و مسکن ، که هیچ وقت و در هیچ جا ارزان نمی شود . آخه زمین و مسکن را که نمی شود از خارج وارد کرد !
ali: 1396/6/1619:16:47،
20
17
فقط گرون ميشه ولي رونق نداره بازارش.دولت داره همه كاري ميكنه مردم پولارو بيارن تو ملك كه نميارن ،همه به بانك عادت كردن ،حسابارو يك ساله تمديد كردن.دلار بالاترم ميره ولي تا سال ديگه مسكن تو ركوده
حسین: 1396/6/1620:02:50،
34
40
بهترین زمان خرید برای مصرف کننده هست...
عجب: 1396/6/1623:59:12،
19
16
خوش اومدی عزیز ، الان ۵ ساله که هرکی از راه میرسه میگه الان موقع خریده ، شما هم اعلان کن کی به کیه !!!!
سجاد: 1396/6/1620:03:13،
37
13
چند روز پیش داشتم با یکی از اقوام چت میکردم که ساکن انگلستان بود و میگفت میخام یه ملک توی شهرمون (یه شهر خیلی کوچیک) تهیه کنم و سالی یکبار میام مزاحم اقوام نباشم. قیمت ها را که گفتم تعجب کرد. گفت این قیمتا معادل جاهای خوبه منچستره!
سامیو: 1396/6/1620:27:03،
27
31
معلومه که مسکن حالا حالا ها از رکود در نمیاد وهر روز ارزونتر میشه زنده با سود بانکی
حمید: 1396/6/1620:35:36،
24
15
به عقیده من اگر دولت در بخش مسکن دخالت نمیکرد اوضاع بهتر بود.افزایش ۱۰ درصدی هم با تلاش دولت داره صورت میگیره.
علی: 1396/6/1620:39:28،
27
9
همه میخوان خانه دار بشن منتها پول دست یه عده کمی سرمایه دار هست و عمده مردم توان خرید مسکن خوب رو ندارن.

بعید میدونم با این درآمدها یه جوون با 20سال کار هم بتونه خونه مناسب بخره!
حکایت خنده دار: 1396/6/1621:48:26،
20
23
کلا پیش بینی تو مملکت ما معیار و ملاک اطمینان بخشی نیست. اگر اعتبار نظرات درست بود چرا دلار و طلا و .... همه رو غافلگیر کرده.
بوی گرانی همه اقلام که بیاد مسکن هم گران میشه
سید: 1396/6/1621:51:53،
17
23
بنظر من بیکبار قیمت بالا بره چون همیشه همینجوری بودهبعد چهر پنج سال طغیان قیمت میشه
شاپور: 1396/6/1622:09:27،
29
42
مسکن و ملک همیشه مطمین ترین سرمایه گذاری بوده و هست.
واقعیت اینه که ریال ایران دیگه ارزش نداره و همه دارن مسکن و دلار و طلا خریداری میکنند.
دلار نزدیک 4 تومن شده
کسی که واقع بین نباشه همیشه میبازه

عجب: 1396/6/1700:03:31،
25
9
بیش از ۵۰ درصد قیمت مسکن مربوط به زمین های بی ارزش این کشور جهان سومی است که مفت نمی ارزد و‌هیچ ربطی به دلار ندارد .
من: 1396/6/1710:59:31،
13
8
شما خودت میدونی چند-چندی ?
دلار و سکه نقطه مقابل مسکنه. هم دلار و هم سکه قابلیت نقد شوندگی و تبدیل شدن به انواع و اقسام چیزا رو در همه جای دنیا دارن، ولی ملک نه !!! باید بشینی یکی بیاد ریالی ازت بخره، بعد تازه ریالو ببری تبدیل کنی به دلار یا طلا.
یعنی ضرر اندر ضرر ! اگر هم اتفاقی بیفته، اولین چیزی که بی ارزش میشه ملکه. چه زلزله، چه جنگ و ...، همیشه ملک با کله سقوط می کنه.
تقی: 1396/6/1622:09:37،
13
35
قیمت مسکن از یکسال گذشته در تهران بین 10 تا 20 درصد افزایش داشته که در بعضی مناطق بیتر از این ارقام بوده این در حالیست که افزایش اجاره بها در تهران بین 20 تا 40 درصد گزارش شده
میشود در نهایت نتیجه گرفت که مسکن مرد
مهرداد: 1396/6/1622:52:52،
19
12
كارشناس محترم در محاسبه سود قيمت زمين را فراموش كردن و سود ساخت را ٤ تا ٧ برابر محاسبه كردن!! يعني اگر نصف قيمت بفروشن ٢٠٠٪ سود مي كنن بعد پولشون را مي ذارن بانك ٢٠ درصد سود مي گيرن!!!
کوکی کو: 1396/6/1622:59:04،
29
17
سود 4 برابری(400%) در مسکن کوچک و مصرفی..
سود 6 الی 7 برابری(700-600%) در مسکن لوکس و شیک...
همین امروز که مثلا رکوده بسازبندازی بین 100 تا 700 درصد سود خالص در یک سال و نیم داره.
قیمت های نجومی املاک که عزیزان دم از کم بودن آن و لزوم افزایش و انفجار و سونامی و ...اون میزنن از همین جا ریشه میگیره.
شاید جماعت بسازبنداز باید بین 1000 تا 7000 درصد سود خالص در یک سال و نیم داشته باشه تا بعضی ها آروم بگیرن.
کارناوال ماشینهای چندصد ملیونی،املاک و ویلاهای میلیاردی،سفرهای خارجی آنچنانی،بریز و بپاشهای شاهانه،املاک و مستغلات خارج از کشور و...از یه جا پولش باید دربیاد.گول اشک تمساح یک مشت دلال و بسازبنداز رو نخورید...
آیدین: 1396/6/1623:30:27،
31
14
هر افزایشی مسکن را در رکود بیشتر قرار خواهد داد رونقی در کار نیست بیش از نصف جوانها بیکار هستند و روزگار به بطالت می گذرانند بعد یک عده دنبال رونق در بخش مسکن هستند اول رونق در کسب و کار ایجاد کنید بعد جو روانی برای افزایش قیمت مسکن بندازید قیمت ها رو افزایش بدهید ولی کو خریدار هیچ دوره ای اینقدر بیکاری نبوده بعضی ها پول اضافی داشتند که بیشتر اهالی شهرهای بزرگ هستند گذاشتند بانک بقیه هم تو خرج خورد و خوراک موندند هنوز وام مسکن یک سوم قیمت ملک نیست
هادی: 1396/6/1700:03:09،
20
11
یارو تو حساب کتابش قیمت زمین رو صفر درنظر گرفته؟!
عجب: 1396/6/1713:06:07،
10
7
زمین کشور جهان سومی مفت گرونه
alii: 1396/6/1704:34:25،
13
9
همه پولا بدون درد سر تو بانكه،كافيه يه سر به شعبه هاي شمال شهر بزنيد ببينيد چه عدد هايي ميگن پشت باجه.طرف عقلش كمه بره ملك بخره با هزار تا درد سر اخرش اجاره بده كه اونم ايا مستاجرش خوب باشه يا نه.امسال ١٠٪‏ گرون شد دوباره رفت تو ركود.اقتصاد مملكت مريضه،حساباي چند ميلياردي تو بانكا كه يكساله تمديد شده عمرا اگه بذاره از ركود در بياد.خودمونم مقصريم.پيره مردي كه چند ميليارد تو حساب بانكيش گذاشته سود ميگيره به نظرتون در حق چندين جوان ظلم نميكنه؟!
حرف حق: 1396/6/1707:45:12،
20
14
مجبوربودين اينقدربسازيدكه حالابراى فروشش گريه كنيد.
وبه زوربخواهين به بازارى كه كاذب پنج برابرش كردين رونق بديد.
ف: 1396/6/1710:58:38،
15
12
بیسواد تر ازین کارشناس پیدا نکردین؟!سود 6 7 برابری؟!!! اخه اگه ازین خبرا بود که بساز بفروش پولشو نمیزاشت تو بانک سود 23 درصد بگیره!!!اگه ازین خبرا بود یه زمین کلنگی تو تهران نمونده بود
چقدر بدون فکر حرف میزنید یه عده هم باور میکنن
علی: 1396/6/1711:39:17،
11
7
اونایی که میگن پول مردم تو بانک 3 برابر شده به این نکته توجه کنن که اولا درصد افزایش نهایت دوبرابر بوده و درثانی اکثر سپرده های مردم در بانک رقم زیر 50 ملیونه
رضا: 1396/6/1713:14:20،
13
11
باز هم ایرانجیب مثل همیشه !!!

اخبار نادرست و بحث کارشناسی غلط !!!

آخه کجا مسکن سازان متری 800 میسازن بعد 4 میلیون میفروشن !!! وای !!

آقا یک نفر چرا به این چرت و پرت های ایرانجیب نظارت نداره ؟

اصلا دلم نمیخواد این پیام رو صفخه سایت بره . فقط برای خود نویسنده های این متنهای به حساب خودش کارشناسی شده ، نوشتنم/

مردم هم الکی نظر میدن جالب تره !!!
حمید: 1396/6/1715:56:59،
6
5
ایران جیب عجب این بار واقعیت را گفتی ؟!!!
ابوالفضل : 1396/6/1715:59:15،
14
6
من یک سازنده مسکن در خراسان هستم یک متر ساخت اپارتمان یک میلیون اب میخوره تازه پول زمین و پروانه و بیمه و نظام مهندسی جهت یک 4 واحدی با زیر بنای 150 متر حدود یک میلیارد در میاد یعنی فقط فروش میره 20 درصد فقط سود داره اونهم خواب پول و زحمت کشی اجرا هست

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار