کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ابلاغ دستورالعمل‌های جدید ساخت‌وساز در استان‌های شمالی

کدخبر:۴۰۴۵۹پنجشنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲:۵۴۴۵۳۲ بازدید

هیات دولت در مصوبه‌ای که به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد قواعد جدید برای ساخت و ساز در استان‌های شمالی کشور را ارائه کرده است.
ابلاغ دستورالعمل‌های جدید ساخت‌وساز در استان‌های شمالی

هیات دولت در مصوبه‌ای که به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد قواعد جدید برای ساخت و ساز در استان‌های شمالی کشور را ارائه کرده است.

در این مصوبه جدید که به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و به استناد اصل 138 قانون اساسی تصویب شده، وزارت راه و شهرسازی در چند محور ماموریت‌های جدید خواهد داشت. بر اساس این مصوبه، این وزارتخانه با تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، باید نسبت به شناسایی، تصویب و اعلان عمومی اراضی ملی و دولتی مستعد، احداث دهکده‌ها یا شهرک‌های گردشگری در کل کشور اقدام کند.

این بند در شش ماه آینده اجرایی خواهد شد و وزارت کشاورزی نیز در این حوزه، وزارت راه را همراهی می‌کند.

در بند دوم ماده یک این مصوبه اعلام شده سیاست افزایش تراکم ساختمانی به جای افزایش محدوده شهرها در استان‌های شمالی کشور (گیلان، مازندران و گلستان) با لحاظ همه جوانب تخصصی مربوط باید در دستور کار قرار گیرد. همچنین در ادامه تصریح شده که بازنگری، اصلاح و ابلاغ اصول و ضوابط، تهیه طرح‌های جامع محدودیت‌های شهری و روستاهای شمالی کشور ظرف شش ماه باید در دستور کار قرار گیرد. در این ماده همچنین اعلام شده بنیاد مسکن باید اصلاحات لازم را برای اعمال ضوابط جدید شورای عالی شهرسازی فراهم آورد.

در بند بعدی به بخشی از وظایف وزارت جهاد کشاورزی اشاره شده که در آن با همکاری وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور و سازمان محیط زیست باید کلیه ظرفیت‌ها برای جلوگیری از تخریب و تغییر کاربری، اراضی کشاورزی و تخریب محیط زیست واقع در محدوده آنها در استان‌های شمالی به کار گرفته شود. استانداران استان‌های یاد شده موظفند گزارش اجرای این بند را در مقاطع زمانی شش ماهه از طریق وزارت کشور به هیات وزیران ارائه کنند.

در ماده سوم مصوبه جدید هیات دولت به منظور برخورد و مقابله جدی با تخلفات مربوط به تغییر کاربری و احداث بنا در استان‌های شمالی، وزارت کشور مکلف شده با همکاری سازمان‌های ذیربط، راهکارهای قانونی مربوطه در این حوزه را اصلاح و اصلاحات بعدی را ظرف یک ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن مصوبه به هیات وزیران ارائه کند.

در ماده بعدی وزارت کشاورزی موظف شده به منظور حفظ حریم شهرهای شمالی کشور بر اساس قانون اقدام به قلع و قمع واحدهای ساخته شده غیرمجاز و بدون اخذ مجوز انجام دهد. وزارت کشور نیز می‌تواند با اصلاحات بعدی در این حوزه وزارت کشاورزی را یاری دهد.

در مورد اراضی زراعی و باغ‌های واقع در محدوده روستاهای دارای طرح هادی مصوب نیز وزارتخانه‌های کشور و راه و شهرسازی موظفند رای به قلع و قمع بنا را در اولویت خود قرار دهند.

هیات دولت در ماده پایانی این مصوبه به منظور موثر و فوری بودن برخورد با تخلفات در ساخت و ساز شهرهای شمالی کشور کارگروه ویژه‌ای با مسئولیت وزارت کشور و عضویت وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، دادستانی مرکز استان مربوط، نیروی انتظامی و شهرداری‌های شهرهای مربوطه تشکیل می‌دهد و در این راستا وزارت کشور موظف است عملکرد این کارگروه را در مقاطع زمانی شش ماهه به شورای عالی شهرسازی در دفتر هیات دولت ارائه کند.

تمام دستگاه‌های اجرایی موظفند ضمن همکاری با کارگروه تشکیل شده هیچ خدمات زیربنایی به ساخت و سازهای غیرمجاز ارائه ندهد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

Man(ساری): 1396/6/1610:26:23،
76
5
میزاشتین 40 ساله دیگه هم صبر میکردین دیگه زمینی نمونده تو شمال یا شده ویلا یا محل جمع زباله
اکبر: 1396/6/1612:53:52،
4
21
ساختمان های مجوز دار گران خواهد شد بشتابید
بصیر: 1396/6/1611:17:55،
43
5
نوش دارو بعد از مرگ سهراب.
مازندران: 1396/6/1613:02:13،
24
8
باغی داریم پروانه چاه داده نمیشود چون همسایه ما چاه دارد . ابی برای باغبانی نیست . اجازه دیوار کشی داده نمیشود کلیه محصولات و وسایل باغ به سرقت میرود کلانتری پاسخگو نیست . اجازه ساخت هم داده نمیشود . محصولات و درختها از سرما یخ زده و یا اگر سالم باشد دلالان به نرخ هیچ میخواهند شما بگویید چه کنیم ؟ چون کشاورز و باغدار نیستید درک نمیکنید
محمود: 1396/6/1613:09:10،
10
5
باز هم قوانینینی از نوع شتر-مرغ-گاو-پلنگ! توجه کنیداگر متن خبر صحیح باشد؛در این مصوبه...به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و باستناد اصل 138 قانون اساسی ...، وزارت راه و شهرسازی در چند محور ماموریت‌های جدید خواهد داشت. بر اساس این مصوبه، این وزارتخانه با تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، باید نسبت به شناسایی، تصویب و اعلان عمومی اراضی ملی و دولتی مستعد، احداث دهکده‌ها یا شهرک‌های گردشگری در کل کشور اقدام کند.1) مجری یک مصوبه اگر یک سازمان باشد، انقدر اگرومگرو شاید داخلش میگذارند که دیگر خاصیت اجرایی ندارد. حالا چنداداره ناهماهنگ بخواهند کاری رابا هم انجام دهند!2) شما قوانین موجود را بنحو مطلوب انجام دهید،قوانین جدید پیشکش.3)پیدا کنید نابود کننده اصلی جنگلهای شمال را در طول این 39 سال.4)جهادکشاورزی و گردشگری؟؟!! این دیگه واقعا" نوبره!!
آریا: 1396/6/1613:21:08،
16
2
نوشدارو سالها پس از مرگ سهراب!!
حسن: 1396/6/1614:12:38،
9
2
قانون قبلي وقا اجرا نشده با تصويب قوانين جديد اقايان فقط وقتشون رو تلف ميكنن،اين قوانين بدرد جرز لاي ديوار ميخوره
جعفري: 1396/6/1618:18:19،
3
3
وقتى نظارت دقيق و ناظري بر اجراي قانون نيست اين قوانين هم به مانند قوانين ديگه كشور آب در هاون كوبيدن هست، اتفاقاً به نظرم اين قانون باعث تحريك تقاضا براي زمين در شمال ميشه و به طبع گرون شدن از هر نظر حساب كنيد زمين در شمال ايران يعنى بهشت ايران هم قيمت يك متر مربع كاشي ايتاليايي يك جوك و به تعبيري تراژدي هست
س: 1396/6/1619:29:27،
5
4
نه اقا اینها برای انتخابات بعدی پول لازم دارند و میخواهند ملکهای موجود داخل حریم شهرها را گران کنند و بفروشند از مالکین دیگر هم عوارض و مالیات و هزینه جواز بیشتر برای تراکم بیشتر بگیرند از حالا قیمت املاک شمال حداقل 2برلبر میشه
شمالی: 1396/6/1701:15:02،
6
4
بجای این قوانین که تا کنون هیچ نتیجه ای نداشته هر چه زودترباید جلو تقسیم زمین به عنوان ارث و ماترک گرفته شود. کاری که در کشورهای پیشرفته اجرا میشود.زمینهای بزرگ به قطعات کوچک تبدیل شده و صرفه اقتصادی برای صاحبش ندارد به ناچار فروخته ویا تغییر کاربری داده میشوند . بلایی که به جان زمینهای کشاورزی افتاده ودر حال نابود کردن بهترین زمینهای کشاورزی است
حرف حق: 1396/6/1708:01:42،
3
3
مگراينكه جلوى كسانى كه ميخوان رواب ويلا بسازن بگيريد.اگرنه كه توشمال زمينى نمونده
امیر: 1396/6/1717:44:28،
3
4
همانطور که شمالی فرمایش کردن جلوی تقسیم اراضی کشاورزی وارثی را باید گرفت و قانونگذاران قانون اساسی باید این قانون دا تصویب بکنند . زمینهای کشاورزی در دهه چهل با تصویب اصلاحات اراضی از بین رفت و بدهد از ان با تغیر کاربری و تقسیم وارثی که مخصوصا در شمال کشور ضربه ای جبران ناپذیری به زمینهای حاصلخیز زد که تامین غذای کل کشور بوده است که تبدیل به ویلا و باغهای کوچک تفریحی شد و حالا دیگر زمین کشاورزی نمانده .افسوس دیگر سودی ندارد از سال گذشته تا به امروز تخریب زمین کشاورزی و تبدیل به باغ کوچک و ویلا 10 برابر شد و هیچ متولی جلو گیری نمی کنند .زمینهای کشاورزی مثل برف دارند اب می شوند .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار