کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

هشدار جدی مدیرعامل اپل به ترامپ


کد خبر : ۴۰۳۷۲دوشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵:۵۵۷۳۸ بازدید

درحالی که فردا ترامپ تصمیم خود را راجب لغو برنامه داکا که به پشتوانه آن مهاجران آمریکایی که به صورت غیر قانونی در کودکی وارد آمریکا شده اند ...

درحالی که فردا ترامپ تصمیم خود را راجب لغو برنامه داکا که به پشتوانه آن مهاجران آمریکایی که به صورت غیر قانونی در کودکی وارد آمریکا شده اند می‌توانند تا زمان اخذ مجوز اقامت و کار در آمریکا، به تحصیل و کار خود در این کشور ادامه دهند مدیر اپل متنی هشدار آمیز به ترامپ در توئیتر خود نوشت.

به گزارش میزان، تیم کوک دیروز در واکنش به لغو قریب‌الوقوع برنامه تعویق اقدام علیه مهاجران یا «داکا» توسط رییس جمهور آمریکا در توییتر خود نوشت: «۲۵۰ نفر از کارکنان اپل مهاجرانی هستند که در کودکی با والدین خود به‌طور غیرقانونی به آمریکا مهاجرت کرده‌اند. ما تا آخر در کنار آن‌ها می‌مانیم و آن‌ها را تنها نخواهیم گذاشت.»

تیم کوک در حالی این توییت را منتشر کرد که قرار است ترامپ به‌زودی تصمیم نهایی خود را درباره لغو برنامه داکا اعلام کند.

برخی از گزارش‌ها خبر از این می‌دهد که ترامپ قصد دارد همان‌طور که در دوران انتخابات ریاست جمهوری خود قول داده بود مهاجرانی را که در کودکی به‌طور غیرقانونی به آمریکا مهاجرت کرده‌اند و اسناد هویتی و مهاجرتی ندارند و اکنون با تکیه‌بر برنامه داکا در آمریکا اقامت دارند از کشور اخراج کند. گفته شده که ترامپ تصمیم خود در این رابطه را روز سه‌شنبه (فردا) اعلام خواهد کرد.

طبق برنامه داکا که در سال ۲۰۱۲ هم‌زمان با ریاست جمهوری باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، به اجرا درآمد مهاجرانی که در کودکی به‌طور غیرقانونی به آمریکا آورده شده‌اند می‌توانند تا زمان اخذ مجوز اقامت و کار در آمریکا، به تحصیل و کار خود در این کشور ادامه دهند. این برنامه با حمایت از کودکان و جوانانی که توسط والدینشان در کودکی به آمریکا آورده شده‌اند به آن‌ها فرصت می‌دهد که در آمریکا کار و تحصیل کنند.

اکنون ترامپ قصد دارد این برنامه را لغو کند و این تصمیم وی با مخالفت گسترده مدیران حوزه تجارت و فناوری کشور آمریکا روبرو شده است. دیروز حدود ۳۰۰ نفر از روسا و مدیران شرکت‌های بزرگ حوزه تجارت و فناوری آمریکا که در میان آن‌ها نام شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک، اپل، مایکروسافت و گوگل هم به چشم می‌خورد نامه‌ای را در اعتراض به این تصمیم امضا کردند و از ترامپ خواستند از لغو برنامه داکا منصرف شود.

مدیران این شرکت‌ها در نامه خود به ترامپ یادآوری کردند که در صورت اخراج این مهاجران که اصطلاحاً به آن‌ها «جویندگان رؤیا» نیز گفته می‌شود، اقتصاد آمریکا ضربه جدی و جبران‌ناپذیری خواهد خورد.اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب