کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

احتمال کاهش 20 درصدی قیمت خودرو در سال آینده


کد خبر : ۴۰۳۳سه شنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۰:۲۹۱۷۷۸۰ بازدید

مدیرعامل شرکت نگین خودروی آفتاب از احتمال کاهش 20 درصدی قیمت خودرو در سال آینده خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت خودرو برپایه ارز 3 هزار و 600 تومانی تعیین شده است که با توجه به کاهش قیمت ارز ...

مدیرعامل شرکت نگین خودروی آفتاب از احتمال کاهش 20 درصدی قیمت خودرو در سال آینده خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت خودرو برپایه ارز 3 هزار و 600 تومانی تعیین شده است که با توجه به کاهش قیمت ارز قیمت‌ها باید مورد بازنگری قرار گیرد.

با اشاره به اینکه به اعتقاد نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، قیمت خودرو در سال 93 کاهش خواهد یافت، اظهار داشت: برای سازماندهی بازار خودرو باید نخست با تثبیت، قیمت‌ها را کاهش دهیم. در غیر این صورت شرایط نه برای مصرف کننده بلکه برای تولیدکننده نیز مساعد نخواهد بود و به دنبال آن واردات خودرو افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت نگین خودرو آفتاب عوامل موثر بر افزایش قیمت خودرو را میزان تولید، نرخ ارز، قطعات، صادرات و واردات برشمرد و افزود: هم اکنون قیمت خودرو برپایه ارز  3 هزار و 600 تومانی تعیین شده است که با توجه به کاهش قیمت ارز افزایش قیمت‌ها توجیهی ندارد و باید مورد بازنگری قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود درصورت تحقق این امر شاهد کاهش قیمت خودرو تاحدود 20 درصد باشیم در رابطه با نحوه فعالیت شرکت‌های لیزینگی، گفت: لیزینگ‌ها شرکت‌های واسپاری هستند که وظیفه‌ آن‌ها تأمین منابع مالی برای اشخاصی است که بنا به هر علتی از جمله کمبود منابع مالی و یا منافع اقتصادی، آمادگی یا تمایل به تامین اقلام مورد نیاز خودشان را به صورت نقدی ندارند.

به اعتقاد حسینی شرکت های لیزینگ به نوعی مشابه دایره اعتبارات و تسهیلات بانک ها فعالیت می‌کنند به نحوی‌که در بانک مرکزی همان اداره ای به امور شرکت های لیز‌ینگ رسیدگی و نظارت می کند که به بانک ها رسیدگی ونظارت دارد. در همین راستا شرکت های لیزینگی نیز با توجه به میزان سرمایه، مفادآیین نامه و اساسنامه در همه حوزه های لیزینگ به غیر از بخش مسکن فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل شرکت نگین خودرو آفتاب در مورد سود شرکت‌های لیزینگ در سال آینده، گفت: با توجه به سیاست‌های دولت و شرایط خاصی که در صنعت خودرو حاکم شده است،پیش بینی می‌کنم که سود شرکتهای لیزینگ ثابت بوده وافزایشی را نداشته باشیم.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها