کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

سهمیه نوروزی بنزین منتفی شد


کد خبر : ۳۹۱۲دوشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۵:۲۸۴۲۳۱ بازدید

معاون وزیر نفت با اشاره به موجودی و ذخایر مطلوب بنزین در انبارهای نفت سراسر کشور، اعلام کرد: برای نوروز سال 93 اختصاص هیچ گونه سهمیه ویژه بنزین نوروزی به مردم پیش بینی نشده است.

 شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران از افزایش ذخیره سازی بنزین در انبارهای نفت سراسر کشور به منظور تامین مطمئن و پایدار عرضه این فرآورده نفتی در روزهای پایانی سال و ایام نوروز خبر داده است.

مصطفی کشکولی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اخیرا با اشاره به موجودی مطمئن ذخیره‌سازی بنزین در انبارهای نفت کشور، اعلام کرده است: مشکلی در تامین بنزین نوروزی مردم وجود ندارد.

همزمان با افزایش ظرفیت ذخیره سازی بنزین در انبارهای نفت، ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاه هیا نفت ایران هم افزایش یافته است.از این رو وزارت نفت هفته گذشته با انتشار گزارشی، اعلام کرد: ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاه‌های نفت با افزایشی سه میلیون لیتری به بیش از 63 میلیون لیتر در روز رسیده است و پیش بینی می شود تا بهار سال اینده با بهره برداری از طرح بنزین سازی پالایشگاه اصفهان ظرفیت تولید بنزین ایران بازهم با افزایش روبرو شود.

با این وجود عباس کاظمی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی امروز با اشاره به این که سهمیه‌ای ویژه برای نوروز پیش بینی نشده است، گفت: ذخایر بنزین کشور در شرایط مطلوب قرار دارد.

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه امسال سهمیه بنزین ویژه نوروز برای مردم تدارک دیده نشده است، اظهار داشت: اما ذخیره بنزین کشور هم اکنون در سطح مطلوبی قرار دارد و هیچ نگرانی برای تامین سوخت سفرهای نوروزی نداریم.این مقام مسئول در وزارت نفت با بیان اینکه ذخیره بنزین کشور از سطح یک میلیارد و ٦٠٠ میلیون لیتر فراتر رفته است، گفت: همه جایگاههای سوخت کشور در تعطیلات نوروزی  آماده خدمات رسانی هستند.

خبرگزاری مهر روز گذشته با انتشار گزارشی، اعلام کرده بود: بیژن زنگنه رئیس کارگروه انرژی ستاد هدفمندی یارانه‌ها مهمترین مخالف تخصیص سهمیه ویژه بنزین نوروزی است، این در حالی است که برخی اعضای این کارگروه تاکنون مخالفت جدی برای تخصیص این سهمیه ویژه به مردم نداشته اند.

در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد از سال 87 تا 92 سهمیه‌های ویژه مختلف نوروزی تصویب شده بود. برهمین اساس، در سال 87 معادل 100 لیتر، در سال 89 معادل 20 لیتر ( به علاوه تخصیص یکباره بنزین فصل بهار)، در سال‌های 90 و 91 هر سال معادل 60 لیتر و در سال 92 معادل 50 لیتر بنزین ویژه نوروز اختصاص یافته بود.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو