کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

محدودیت‌های خرید و فروش مسکن مهر برداشته شد


کد خبر : ۳۷۷۷دوشنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۱:۱۶۲۵۹۴ بازدید

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به این‌که نقل‌وانتقال مسکن مهر در شورای راهبری مسکن در حال بررسی است، گفت: محدودیت‌های مربوط به خرید و فروش مسکن مهر در دستورالعمل جدید برداشته شد.

سیدمحمد پژمان با بیان این‌که شورای راهبری مسکن در حال بررسی جزئیات و نحوه نقل و انتقال تعهدات مسکن مهر است، افزود: واحدهای تکمیل شده و آن دسته از واحدهای مسکن مهری که قسط آخرشان دریافت شده است مشمول دستورالعمل خرید و فروش شده‌اند و متقاضیان آن می‌توانند واحدهای خود را بفروشند.

وی تصریح کرد: چگونگی انتقال تعهدات تسهیلات بانکی مسکن مهر از فروشنده به خریدار و اطلاع بانک از این پروسه برای صدور سند مسکن مهر به نام خریدار یکی از مسائل مهمی است که مورد توجه شورای راهبری مسکن قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:‌ از سوی دیگر متقاضیان نسبت به عرصه مسکن مهر مستأجر دولت هستند و در مورد این بخش همه مسائل باید روشن شود که متقاضیان چه مراحلی را در ادارات کل طی کنند تا خریداران جدید به‌عنوان مستأجر دولت در فرم‌های مربوطه ثبت شوند.

پژمان تأکید کرد: نکته دیگر در بحث خرید و فروش مسکن مهر این است که واحدهای نیمه‌تمام تعهدات باقی‌مانده دارد و زمانی‌که واحد در حال تحویل است بخشی تعهدات مالی دارد که خریدار باید در جریان کم و کیف آن قرار گیرد. میزان تعهدات مالی باقی‌مانده باید به‌طور دقیق مشخص باشد و این‌گونه نباشد که خریدار تصور کند واحد مسکن مهر فروشنده به‌صورت 100 درصدی تحویل می‌شود.

به‌گفته وی، این مسئله درباره تعاونی یا سازنده نیز صدق می‌کند و باید به‌طور کامل روشن شود میزان تعهدات مالی باقی‌مانده چه‌میزانی است و واحد طی چه‌مدت زمانی تحویل می‌شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تأکید بر این‌که در جلسه شورای راهبری مسکن همه جزئیات نقل‌وانتقال مسکن مهر مورد بررسی قرار می‌گیرد، در پاسخ به این پرسش که آیا باید خریدار شرایط خاصی داشته باشد، گفت:‌ در دستورالعمل جدید خرید و فروش مسکن مهر هیچ محدودیتی وجود ندارد و در واقع پیش‌شرط‌های خریدار برداشته شد.

پژمان با بیان این‌که فروشنده واجد شرایط مسکن مهر بوده و از امتیاز آن استفاده کرده و به هر دلیلی می‌خواهد مسکن مهر خود را بفروشد، افزود: از دید ما این مسئله هیچ ایرادی ندارد، اما هر اقدامی درباره خرید و فروش مسکن مهر باید به‌صورت رسمی به بانک اعلام شود و خریدار باید جایگزین فروشنده در بحث پرداخت اقساط شود.وی خاطرنشان کرد: برای این کار باید در ادارات کل مسکن قرارداد اجاره جابه‌جا شده و از فروشنده به نام خریدار منتقل شود تا تعهدات باقی‌مانده برای فرد جدید مشخص باشد که چقدر کار مسکن مهر باقی مانده است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
لاماری