کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

چگونگی تعیین خانوارهای مشمول دریافت یارانه نقدی


کد خبر : ۳۶۶۸سه شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۶:۳۰۷۵۱۹ بازدید

نمایندگان معتقدند که افراد مشمول و غیرمشمول دریافت یارانه نقدی باید به طور دقیق مشخص شود.

طبق شنیده های خبرنگار مهر در مجلس تیم اقتصادی دولت در جلسه مشترک با نمایندگان پیشنهاد کرده که خانوارهای دارای ۱۲ میلیون در سال از دریافت یارانه نقدی حذف شوند، اما نمایندگان با این پیشنهاد مخالفت کردند.

شب گذشته اسحاق جهانیگری معاون اول رئیس جمهور با جمعی از نمایندگان اقتصادی مجلس درخصوص نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در مرحله دوم جلسه‌ای تشکیل داد.

طبق شنیده‌های خبرنگار مهر در این جلسه تعداد مشمولان دریافت یارانه‌های نقدی بررسی شدند که چه دهک‌هایی از جامعه می‌توانند یارانه نقدی را دریافت کنند.

پیشنهادات متعددی از سوی نمایندگان مطرح شده، اما هنوز تصمیم نهایی اتخاذ نشده است.

شنیده‌ها حاکی از آن است که دولت پیشنهاد داده است که خانوارهایی که دارای ۱۲ میلیون درآمد در سال و به عبارت دیگر ماهانه یک میلیون درآمد دارند، باید از دریافت یارانه نقدی حذف شوند، اما پیشنهاد نمایندگان مجلس این بوده که سرانه درآمدی هر فرد مشخص شده و بر اساس تعداد اعضای خانوارها تصمیم‌گیری شود. بر این مبنا مثلا اگر سرانه درآمدی هر فرد ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شود، بر اساس تعداد خانوارها درآمد استاندارد تعیین می‌شود.

نمایندگان معتقدند که افراد مشمول و غیرمشمول دریافت یارانه نقدی باید به طور دقیق مشخص شود.

بر اساس شنیده‌ها دولت قصد دارد در نیمه دوم اسفند ماه اطلاعات افراد برای دریافت یارانه‌های نقدی را جمع‌آوری کند بنابراین باید ظرف هفته جاری شاخص درآمدی خانوارها برای دریافت یارانه نقدی تعیین شود. دولت هنوز در خصوص زمان دقیق اجرای هدفمندی یارانه‌ها به نتیجه نرسیده است، اما به احتمال زیاد از ابتدای فروردین ماه قیمت بنزین افزایش می‌یابد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
لاماری