کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

اسامي صندوق های قرض الحسنه از بانك مركزي حذف شد


کد خبر : ۳۵۳۵دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۸:۳۵۶۳۸۷ بازدید

بانك مركزي نام و مشخصات كامل صندوق هاي قرض الحسنه كه تا پيش از اين روي سايت اين بانك وجود داشت را حذف كرده و تنها نام صندوق هاي بانكها و موسسات اعتباري را در سايت خود درج كرده است.

اخبار بانک : تا پيش از اين در سايت بانك مركزي اسامي كامل صندوق هاي قرض الحسنه با مشخصاتي چون مدت مجوز،نام مسوول،نشاني و غيره درج شده بود كه اكنون ديگر چنين گزينه اي وجود خارجي ندارد.

بانك مركزي چند وقت پيش نيز نام شش موسسه و دو بانك را از سايت خود حذف كرده بود.اما اكنون اين بانك هيچ اثري از صندوق هاي قرض الحسنه در سايت خود نگذاشته بماند.احتمال دارد بانك مركزي با هدف ادغام و تجميع تمامي صندوق هاي چند شعبه اي دست به اين كار زده باشد.معلوم نيست مردم براي كسب مشخصات صندوق قرض الحسنه و استعلام مجوز داشتن يا نداشتن آن چه بايد كنند؟

هشدار براي مردم!

بنا به مجوز اعطایی بانک مرکزی به صندوق های قرض الحسنه این صندوق ها فقط یک سال مجوز فعالیت دارند. بانک مرکز بارها به شهروندان هشدار داده است برای سپرده گذاری در بانک ها وموسسات مالی و اعتباری به سایت این بانک به جهت مجوز دار بودن آن مراجعه کنند. 

همچنین درباره تعاونی اعتبار ها و صندوق های قرض الحسنه نیز اینچنین هشداری به مردم داده است. اما با ورود به بخش نظارت بانکی و نظارت بر موسسات پولی و مالی برای صندوق ها قرض الحسنه در کمال تعجب مجوز اعطا شده یکساله درج شده است. این بدان معنی است که پس از یکسال بانک مرکزی دیگر هیچ گونه مسئولیتی درباره سپرده های مردم ندارد. 

حال این سوال به ذهن می آید مگر بانک مرکزی نمی داند صندوق های قرض الحسنه و تعاونی اعتبار ها اساس بنیان آنها بر پایه اعطای تسهیلات بنا نهاده شده است؟ و آیا نمی دانند در بسیاری از موارد بازپرداخت وام های اعطایی بیش از یکسال طول می کشد؟ 

بنابراین پس از گذشت یکسال مجوز و تمام شدن آن تکلیف سپرده گذاران و تسهیلات گیرندگان در صورت عدم تمدید مجوز چیست؟ اخبار بانک مشتاق است نظر بانک مرکزی و همچنین صندوق های قرض الحسنه را در این باره جویا شود.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها