کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

شاخص کل بورس تهران 165 واحد عقب نشست


کد خبر : ۳۱۸۹۸سه شنبه، ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱:۴۹۷۰۹ بازدید

معامله‌گران بازار سهام امروز شاهد معاملاتی کسل‌کننده توأم با افزایش عرضه سهام از سوی اغلب معامله‌گران حقیقی و حقوقی بودند بازاری که ...

معامله‌گران بازار سهام امروز شاهد معاملاتی کسل‌کننده توأم با افزایش عرضه سهام از سوی اغلب معامله‌گران حقیقی و حقوقی بودند بازاری که حتی برای هدف‌های 10 درصدی نیز این روزها حوصله ندارند.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه 7 دی‌ماه 95 با کاهش 165 واحدی روی رقم 79 هزار و 800 واحد ایستاد. شاخص کل هم‌وزن نیز با کاهش 73 واحدی عدد 15 هزار و 704 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با کاهش 349 واحدی به عدد 88 هزار و 28 واحد رسید. شاخص بازار اول در حالی با کاهش 111 واحدی به رقم 56 هزار و 788 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 387 واحدی روی عدد 169 هزار و 13 واحد متوقف شد. 

امروز همچنین شاخص کل فرابوس (آیفکس) با کاهش 5 واحدی عدد 857 واحد را به نمایش گذاشت. 

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملات شه شرکت ملی صنایع مس ایارن با 36 واحد،‌و فولاد مبارکه 24 واحد و پارس‌‌خودرو با 18 واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را بر محاسبه شاخص بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در معامله نماد معاملاتی سه شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با 28 واحد، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی با 20 واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان با 19 واحد افزایش بالاترین تأثیر مثبت را بر برآورد این نماگر به دوش کشیدند. 

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات بورس تهران به بیش از 113 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن 650 میلیون و 143 هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 48 هزار و 825 نوبت داد و ستد بود. 

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های گاز لوله، حق تقدم خرید سهام کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی،‌عمران و توسعه فارس، نوسازی و ساختمان تهران، سیمان کردستان و حق تقدم خرید سهام آن سرمایه‌گذاری مسکن شمال‌شرق، سیمان مازندران و حق تقدم خرید سهام آن، حق تقدم خرید سهام گروه دارویی سبحان، گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری فنی و مهندسی مشانیر، اوراق اجاره (صچاد)، اوراق مرابحه (صشرق)متوقف شدند. 

به گزارش فارس، جدایی از معاملات پرحجم حق تقدم خرید سهام پارس‌خودرو و حق تقدم خرید بیمه سینا امروز در صنعتی دریایی ایران کمتر از 30 میلیون سهم به ارزش بیش از 8 میلیارد تومان کد به کد شد.

در گسترش صنایع انرژی آذراب امروز 16 سهم به ارزشی بیش از 4 میلیون تومان با معاملات درون‌گروهی از سوی سهامدار عمده همراه شد. امروز در بازار پایه توافقی نیز 20 میلیون سهم از کد حقوقی به کد حقیقی در دامنه نوسان منفی قیمت‌ها واگذار شد. 

اندکی بیش از 12 میلیون سهم سرمایه‌گذاری توسعه ملی نیز به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان کد به کد شد همچنین کمتر از 8 ملیون سهم توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی به ارزش کمتر از 3 میلیارد تومان کد به کد شد.

در صنایع فولاد آلیاژی یزد اما اندکی بیش از 6 میلیون سهم به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی از سوی سهامداران عمده همراه شد. 105 سهم پتروشیمی فتح نیز امروز به ارزش 2 میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده همراه شده است. 

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام در حالی معاملات بی‌رونق و کسل کننده‌ای را به نظاره نشستند که با افزایش عرضه از سوی معامله‌گران حقیقی و حقوقی تقاضا نیز در نمادهای پیشرو بازار تاب تحمل نیاورد. 

به گزارش فارس، وضعیت بلاتکلیف پرونده شکایت سازمان بورس از ناشر کنتورسازی از بابت انتشار گزارش‌های خلاف واقع در مورد صندوق‌های فروشگاهی در حالی هم اکنون به مثابه روحی سرگردان و ترسناک بر کلیت معاملات بازار سهام سایه انداخته که روند توقف و بازگشایی همه نمادهای معاملاتی در بازار سهام تحت تأثیر خود قرار داده است.

در این بین تکاپوی صندوق‌های سرمایه‌گذاری و برخی شرکت‌های حقوقی برای جذب انواع اوراق مشارکت و بدهی و جایگزینی آن به جای انواع سهام باعث شده تا معامله‌گران بورس تهران حتی به بازدهی‌های کوتاه‌مدت هم امیدوار نباشند.

با این همه انتظار برای انتشار گزارش‌های عملکردی 9 ماهه به تبع تأثیر افزایش نرخ ارز در شرکت‌های صادرات محور باعث شده تا برخی معامله‌گران به گروه‌های معدنی و برخی تک‌سهم‌های گروه فلزات اساسی در کنار تک‌سهم‌های گروه سیمان و پتروشیمی‌ها با نگاه سرمایه‌گذاری میان‌مدت نظاره کنند.

به گزارش فارس،‌ امروز بازار سهام بازاری کسل کننده و کم‌حجم بود که در اغلب نمادهای معاملاتی پیشرو بازار شاهد عرضه سهام و نقد شدن دارایی‌ها بود. بازاری که به فرداهای خود هم اعتماد ندارند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو