کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

کدام منطقه تهران بیشترین رشد قیمت مسکن را داشت؟


کد خبر : ۳۱۸۷۳سه شنبه، ۷ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۸:۱۲۴۰۹۷ بازدید

منطقه 16 شامل محله های جوادیه، نازی آباد، خزانه، یاخچی آباد، علی آباد و باغ آذری با قیمت 2.6 میلیون تومان در هر متر مربع و 15.9 درصد رشد ...

منطقه 16 شامل محله های جوادیه، نازی آباد، خزانه، یاخچی آباد، علی آباد و باغ آذری با قیمت 2.6 میلیون تومان در هر متر مربع و 15.9 درصد رشد قیمت نسبت به سال قبل بیشترین رشد متوسط قیمت را در آذرماه سال جاری در میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به خود اختصاص داد.

در آذرماه سال ۱۳۹۵ متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی در منطقه ۱۶ حدود ۲.۶ میلیون تومان در هر متر مربع بوده که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۵.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد. این رکورد در آبان ماه به منطقه ۹ با ۲.۵ میلیون تومان در هر متر مربع و ۱۳.۱ درصد رشد نسبت به سال قبل مربوط می‌شد. همچنین از بین مناطق ۲۲ گانه تهران بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده حدود ۱۰ میلیون تومان در منطقه یک و کمترین آن نزدیک به ۲.۲ میلیون تومان و در منطقه ۱۷ ثبت شده است.

کدام منطقه تهران بیشترین رشد قیمت مسکن را داشت

منطقه ۱۶ شامل محله های جوادیه، نازی آباد، خزانه، یاخچی آباد، علی آباد و باغ آذری است. این منطقه که از محله‌های قدیمی تهران محسوب می‌شود.  بازاردوم نازی آباد و بازارچه جوادیه، بازارسنگ خزانه،  باراندازهای خیابان شهید رجایی و خیابان ستاره، راه آهن سراسری، ترمینال جنوب، بازار بلورفروشان شوش و میدان کشتارگاه از مهم‌ترین نقاط این منطقه است.

وجود بافت قدیمی شهری در این منطقه باعث شده تا درخواستهای زیادی از طرف مردم و مسوولین جهت نوسازی بافت قدیمی منطقه صورت گیرد. همچنین وجود فضاهایی به عمق ۵.۱ کیلومتر در قسمتهای شمالی منطقه که بیشتر متشکل از کارخانجات قدیمی و انبارها و غیره است، توان بالقوه ای به منطقه جهت تغییر کاربری می دهد که می تواند برای کم کردن تراکم ساختمانی و یکسان سازی بافت منطقه بسیار مفید باشد.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب