کانال تلگرام ایران جیب
بلو بانکبلو بانکخرید مرغ‌ درشت به صرفه‌تر است یا مرغ‌های متوسط؟


کدخبر:۳۱۸۴۹دوشنبه، ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸:۴۷۵۲۰۶ بازدید

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی درباره کاهش سن کشتار مرغ گوشتی، گفت: مرغ ها زمانی که شروع به بزرگ شدن بیش از اندازه ...

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی درباره کاهش سن کشتار مرغ گوشتی، گفت: مرغ ها زمانی که شروع به بزرگ شدن بیش از اندازه می‌کنند، در واقع چربی جمع می‌کنند و تولید چربی نسبت به تولید گوشت ۲.۴ برابر دانه بیشتری مصرف می‌کند، در حالی که این قسمت‌ها در مصرف خانوار دور ریخته می‌شود و ضرر مصرف‌کنندگان نیز است. از سوی دیگر مرغ‌های در اندازه کوچک و متوسط طعم و گوشت بهتری دارند.

محمد علی کمالی سروستانی با بیان این که بهترین سن کشتار مرغ‌هایی که اصلاح نژاد شده‌اند بین ۳۵ تا ۴۲ روز است، اظهار کرد: بیشترین سود برای مرغدار تا ۴۲ روزگی مرغ است. از طرفی مرغ هایی که وزن آن‌ها یک کیلو و ۲۰۰ گرم تا یک کیلو و ۸۰۰ گرم باشد، برای مصرف‌کننده دور ریز کمتری دارند.

وی در همین رابطه ادامه داد: مرغ‌های کوچک چربی زیر پوستی و چربی داخل قسمت احشائی کمتری دارند از این نظر برای خانوارها صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

کمالی با اشاره به اینکه مرغ ها زمانی که شروع به بزرگ شدن بیش از اندازه می کنند، در واقع چربی جمع می کنند، افزود: چربی نسبت به تولید گوشت ۲.۴ برابر دانه بیشتری مصرف می کند و این چربی‌ها بعدا از سوی مصرف‌کنندگان دور ریخته می شود، پس می تواند در اقتصاد ملی نیز تاثیر گذار باشد. به همین دلیل در حال تلاش هستیم تا بتوانیم این طرح را از نظر فرهنگ تولیدی و فرهنگ عمومی مصرف جا بیندازیم.

محمد یوسفی - رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی - نیز در این باره به ایسنا گفت: این طرح در دست اقدام است و درخواست مشوق از سازمان های مختلف مانند سازمان میادین میوه و تره بار برای مرغداران کرده‌ایم تا برایشان توجیه اقتصادی بهتری داشته باشد، چراکه اگر جوجه یکروزه گران باشد برای مرغدار کشتار مرغ در سن کمتر اقتصادی نیست.

وی با بیان این که جلسات و مذاکرات این طرح در حال برگزاری است، ادامه داد: این طرح نیازمند فرهنگ سازی برای مردم نیز هست. به نفع ممصرف کننده نیست که مرغ های خیلی درشت خریداری کند و مرغ های کوچک و متوسط صرفه اقتصادی بیشتری دارد.قاصدک 24قاصدک 24
اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها