کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

عیدانه 5 میلیون تومانی وزیر راه به کارکنان فرودگاه‌ها + سند


کد خبر : ۳۱۶۳۵سه شنبه، ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶:۳۹۶۷۱۵ بازدید

به دستور و تائید وزیر راه و شهرسازی به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص) به هریک از کارکنان شرکت فرودگاه‌های کشور مبلغ 50 میلیون ریال عیدانه ...
عیدانه 5 میلیون تومانی وزیر راه به کارکنان فرودگاه‌ها + سندعیدانه 5 میلیون تومانی وزیر راه به کارکنان فرودگاه‌ها + سند

به دستور و تائید وزیر راه و شهرسازی به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص) به هریک از کارکنان شرکت فرودگاه‌های کشور مبلغ 50 میلیون ریال عیدانه پرداخت شد این در حالی است که سهم کارکنان راه‌آهن 150 هزار تومان بود.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از فارس، طبق نامه معاونت توسعه مدیریت و منابع (محمدرضا امامی) آمده است: در اجرای دستورالعمل ماده 41 ضوابط اجرایی بودجه سال 95 ابلاغی از سوی وزارت راه و شهرسازی و مصوبه هیأت مدیره شرکت فرودگاه‌ها اجازه داده می‌شود به هر یک از کارکنان شاغل رسمی، پیمانی، قراردادی، روزمزد، قانون کار، قرارداد مشخص و معین و کارگری مبلغ 50 میلیون ریال به صورت علی‌الحساب «به مناسبت میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم (ص)» پرداخت شود.

بنابراین گزارش پرداخت چنین رقمی به هریک از کارکنان شرکت فرودگاه‌های کشور بابت مبعث رسول اکرم (ص) در حالی انجام شد که این ارقام برای بخش‌های دیگر وزارت راه متفاوت بود. به عنوان مثال بخشی از کارکنان وزارت راه مبلغ 3 میلیون ریال بابت عیدانه مبعث دریافت کردند و سهم کارکنان راه‌آهن از عیدانه مبعث یک میلیون و 500 هزار ریال بود.

بنابراین گزارش، در نامه رفاهی راه‌آهن درباره پرداخت عیدانه ولادت پیامبر (ص) و امام جعفر صادق و هفته حمل و نقل آمده است: با عنایت به نامه شماره 133306 / 100 / ص مورخ 95.9.23 قائم مقام مدیرعامل به مناسبت فرارسیدن هفته حمل و نقل و اعیاد مبارک ولادت پیامبر اکرم و امام جعفر صادق به منظور تقدیر و تشکر از تلاش همه همکاران در این صنعت به استناد ماده 40 قانون الحاق موادی و قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت اجازه داده می‌شود مبلغ یک میلیون و 500 هزار ریال به همکاران رسمی، پیمانی، ثابت شرکتی، روز مزد، قرارداد کار معین و مشخص، مشاوره‌ای (ساعتی) دارای حکم کارگزینی، روحانیون شاغل تمام وقت که در آبان 95 حقوق دریافت کردند و همچنین پلیس راه‌آهن که در آبان ماه امسال مزایا دریافت کرده‌اند از محل سایر خدمات رفاهی به صورت کمک‌های غیرنقدی در متمم 5 آبان پرداخت شود.

بنابراین گزارش، وزیر راه و شهرسازی نیز طی نامه‌ای به رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور اعلام کرده است که با امعان نظر به دستورالعمل نحوه پرداخت فوق‌العاده خاص شرکت‌های دولتی موضوع بند (ح) ماده قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه به کارکنان شرکت راه‌آهن خواهشمند است مقرر فرمائید حسب مفاد ماده 31 روابط اجرایی قانون بودجه سال 95 کشور موافقت شورای حقوق و دستمزد را جهت تداوم اعمال دستورالعمل مزبور تا سقف تعیین شده به تصویب هیأت مدیره شرکت مزبور اخذ و ابلاغ کنند.

بنابراین گزارش، پرداخت رقم 50 میلیون ریال به بهانه عیدانه به کارکنان شرکت فرودگاه‌های کشور در حالی انجام شده است که شرکت فرودگاه‌ها مدعی است طبق مصوبه 11 مردادماه 1395 شورای حقوق و دستمزد لازم بود 65 درصد بخشی از احکام کارگزینی کارکنان رسمی، پیمانی، قرارداد معین و مشخص و روزمزد کارگری شرکت فرودگاه‌ها افزایش یابد مشروط بر اینکه کمک‌های رفاهی از جمله هزینه لباس، هزینه سفر و پاداش‌های 6 ماهه حذف شود و این 65 درصد جایگزین آن شود.

در واقع ظاهراً عنوان شده است که این 5 میلیون تومانی که به هریک از کارکنان شرکت فرودگاه‌ها داده شده است به صورت علی‌الحساب بابت همین افزایش 65 درصدی از تاریخ 11 مرداد بوده است.

چنین دست و دلبازی در پرداخت مزایا به کارکنان شرکت‌های دولتی در حالی انجام می‌شود که وزیر راه و شهرسازی شب گذشته مدعی شد که باید هزینه‌های دولت را کاهش دهیم و دست در جیب دولت نکنیم.

72x3yyc8zszabhpzeyqc.jpg

33gesalwn2aam872k3sb.jpg

tr456ph0zipwuka57dbx.jpgاخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها