کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

تذکر جدی جهانگیری به وزارت اقتصاد


کد خبر : ۳۱۵۰۲چهارشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۷:۲۵۲۱۵۰ بازدید

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در اداره کشور نباید رودربایستی داشت، به وزارت اقتصاد در خصوص فضای کسب و کار ایران و اقدامات این وزارتخانه در حوزه مذکور تذکر داد.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در اداره کشور نباید رودربایستی داشت، به وزارت اقتصاد در خصوص فضای کسب و کار ایران و اقدامات این وزارتخانه در حوزه مذکور تذکر داد.

اسحاق جهانگیری در جلسه بررسی عملکرد و ارزیابی اقتصاد مقاومتی در انتقاد شدید به وزارت امور اقتصادی و دارایی در مورد وضعیت لغو مجوزها، گزارش وزیر این وزارتخانه و تسهیل فضای کسب و کار گفت: اگر کشور رشد ۸ درصدی اقتصادی را دنبال می کند باید انگیزه لازم برای بخش خصوصی داخلی و خارجی در سرمایه گذاری ها وجود داشته باشد و فضایی فراهم شود که او ترغیب به سرمایه گذاری شود. این در شرایطی است که هر فردی که بخواهد در کشور سرمایه گذاری کند ابتدا به فضای کسب و کار کشور نگاه می کند که این خود موضوعی مهم است که مورد توجه سرمایه گذار قرار می گیرد.

وی افزود: هم اکنون اگر از فعالان اقتصادی نسبت به فرآیند کسب و کار در شرایط فعلی و روزهای ابتدایی دولت یازدهم سوال شود حتما عنوان خواهد شد که فضای اقتصادی برای کسب و کار بهتر شده است و ثبات در اقتصاد کلان کشور حاکم است که ممکن است او را نسبت به اوایل دولت راضی کرده باشد.

به گفته جهانگیری، در جلسه ای که طی روزهای گذشته با نمایندگان مجلس داشتم عده ای می گفتند که برخی سرمایه گذاران تا بخواهند تعداد مجوزهای مورد نیاز برای کسب و کار خود را دریافت کنند، مجوزهای ابتدایی که گرفته اند نیز باطل می شود.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: وزارت اقتصاد مهمترین دستگاهی است که در حوزه تسهیل کسب و کار ماموریت یافته در حالی که رضا ویسه در ابتدای دولت پیشنهاد داده بود که نهادی برای تسهیل فضای کسب و کار در ریاست جمهوری تشکیل شود؛ چراکه پیش بینی می کرد دستگاه ها به حذف مجوزها و سهولت کسب و کار همکاری لازم را با سرمایه گذاران نداشته باشند، اما من مخالف و معتقد بودم که کار باید در وزارت امور اقتصادی و دارایی پیگیری شود.

وی گفت: امسال تنزل رتبه کسب و کار را در شاخص های بانک جهانی شاهد هستیم و حتی دانشگاه طرف قرارداد وزارت اقتصاد نیز کار را رها کرده است که موضوع توجیهی ندارد.

جهانگیری خاطرنشان کرد: در اداره کشور نباید در رودربایستی دیر کنیم.

* مهراخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها