کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

خرید تضمینی پرتقال با 3 نرخ آغاز شد


کد خبر : ۳۱۳۶۱یکشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰:۳۱۱۲۷۱ بازدید

قائم‌مقام بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای جلوگیری از ضرر و زیان باغداران از افت قیمت پرتقال در بازار، عملیات خرید تضمینی این محصول ...

قائم‌مقام بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای جلوگیری از ضرر و زیان باغداران از افت قیمت پرتقال در بازار، عملیات خرید تضمینی این محصول در سه سطح کیفی و با سه نرخ درجه یک 875 تومان، درجه دو 720 تومان و درجه سه 550 تومان آغاز شد.

علی‌اکبر مهر فرد اظهار کرد:  با توجه به مشکلاتی که باغداران برای بازار رسانی و افت قیمت محصول پرتقال دارند، وزارت جهاد کشاورزی تصمیم به خرید تضمینی  پرتقال در سه نرخ کرد.

وی با اشاره به نرخ خرید تضمینی پرتقال که عملی کم سابقه به حساب می‌آید، افزود:  بر اساس تصمیم اخذ شده، نرخ خرید تضمینی هر کیلو گرم پرتقال درجه یک 875 تومان، درجه دو 720 تومان و درجه سه 550 تومان (برای مصارف صنعتی) است.

قائم‌مقام بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: پرتقال درجه سه پرتقالی صنعتی است و  به مصرف صنایع تبدیلی بخش کشاورزی می رسد و کنستانتره می‌شود.

وی با اشاره به اینکه عملیات خرید تضمینی پرتقال در مازندران  شروع‌شد تصریح کرد: هزینه حمل و نقل محصول با  باغداران است و  باید محصول خود را در مراکز خرید تحویل دهند.

مهر فرد با اشاره به اینکه دولت نیازی به خرید تضمینی پرتقال ندارد اما سرمازدگی اخیر به کشاورزان شوک وارد کرده است گفت: کشاورزان عجله کردند و از سرمازدگی دوباره ترسیدند به همین دلیل محصولات خود را زودتر از موقع به بازار عرضه کرده‌اند. دولت اقدام به خرید تضمینی پرتقال کرده است تا از افت بیش‌ازحد پرتقال و ضرر و و زیان باغداران جلوگیری به عمل آورد.

مهر فرد  تأکید کرد: ما فکر می‌کنیم که  اقدام به خرید تضمینی پرتقال محصول باغداران ظرف مدت چند روز دیگر مشکلی بابت افت قیمت بیش‌ازحد پرتقال نخواهیم داشت و نرخ این محصول دوباره  متعادل خواهد شد.

وی در پایان درباره عملیات ذخیره سازی میوه شب عیدگفت: برنامه تنظیم بازار و خرید و ذخیره برای شب عید موضوعی جداگانه بوده و  سازمان تعاون روستایی دراین‌ارتباط مسئول شده است  تا اقدامات لازم را انجام دهد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها