کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

جوسازی تازه العربیه علیه ایران و سردار سلیمانی


کد خبر : ۳۱۲۶۱شنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۱:۵۰۸۹۷ بازدید

در شرایطی که نیروهای ارتش بشار اسد به پشتیبانی نیروهای هوایی ارتش روسیه در حال پاکسازی مناطق شرقی حلب از تروریست ها هستند، از هم اکنون ...

در شرایطی که نیروهای ارتش بشار اسد به پشتیبانی نیروهای هوایی ارتش روسیه در حال پاکسازی مناطق شرقی حلب از تروریست ها هستند، از هم اکنون جو سازی کشورهای غربی و عربی برای ایجاد جنگ روانی آغاز شده است.

در همین راستا العربیه در گزارشی با انتشار یک ویدئو مدعی شده است که قاسم سلیمانی در خط مقدم جبهه حلب حضور داشته و عملیات و نیروهای نظامی را برای پیشروی در این شهر به شکل مستقیم هدایت میکند.

به گزارش تابناک، این ویدئو که به ادعای العربیه از سوی گروه «حرکه النجباء» شاخه نظامی گروه شیعه اهل الحق در عراق منتشر شده است و قاسم سلیمانی را در حال رسیدگی و بازرسی وضعیت نیروهای عملیاتی در خط مقدم جبهه حلب نشان میدهد. نکته آنکه این ویدئو هیچ تاریخ مشخصی ندارد و به شکلی شفاف معلوم نیست که در چه زمانی ضبط و منتشر شده اما العربیه مدعی است که این فیلم مربوط به یک هفته بعد از شروع عملیات در حلب است.

العربیه در عین حال در هیمن ویدئو توضیح داده و ادعا میکند که نقش قاسم سلیمانی در عراق و در نبرد موصل تنها به نقش مشاوره ای ختم نمیشود و بسیج مردمی عراق که به ادعای العربیه به شکل مستقمی از قاسم سلیمانی فرمان میگیرند، قرار است بعد از نبرد موصل وارد خاک سوریه شده و عملیات خود را در آنجا ادامه دهند.

ادعاهای العربیه البته از سوی برخی از نشریات غربی نیز پوشش داده شده است و از جمله نهاد خبری «دیلی کالر» با نقل این خبر از العربیه قاسم سلیمانی را به عنوان شخصی معرفی کرده است که طی جنگ عراق بیش از ۶ هزار حمله به نیروهای آمریکایی را طراحی و پیاده سازی کرده است و منجر به مرگ ۵۰۰ سرباز آمریکایی در این جنگ شده.
این نشریه همچنین در ادامه جو سازی العربیه مدعی شده است که ایران ۲۵ هزار نیروی نظامی را برای حمایت از بشار اسد روانه سوریه کرده است که اکنون این نیروها در حلب مشغول مبارزه هستند.

اما نتیجه که هردو این نهادهای خبری از این ویدئو و این ماجرا میگیرند، این است که حضور قاسم سلیمانی به ادعای آنها در خط مقدم جبهه حلب نشان از آن دارد که ایران در حال گسترش و توسعه نفوذ و تاثیر گذاری خود در منطقه است. دیلی کالر حتی این موضوع را به برجام نیز ارتباط میدهد و بیان میکند: ایران بعد از توافق هسته ای و برجام به سرعت و به شکلی شدید در حال گسترش نفوذ و تجاوز خود در عراق و خاورمیانه است و لغو تحریم های بین المللی علیه قاسم سلیمانی که در نتیجه این توافق حاصل شده است به وی اجازه میدهد که به سادگی دست به مسافرت های بین المللی بزند.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو