کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

رهبر کره شمالی: پایتخت کره جنوبی را با خاک یکسان می کنیم


کد خبر : ۳۰۹۷۹شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۰:۴۱۱۲۹۸ بازدید

به دنبال تحریم های جدید شورای امنیت سازمان ملل، ژاپن و کره جنوبی علیه کره شمالی، «کیم جونگ ایل» رهبر این کشور کره جنوبی را در صورت ...

به دنبال تحریم های جدید شورای امنیت سازمان ملل، ژاپن و کره جنوبی علیه کره شمالی، «کیم جونگ ایل» رهبر این کشور کره جنوبی را در صورت بروز جنگ و درگیری، به حمله مرگبار تهدید کرد.

به گزارش ایرنا، رهبر کره شمالی این سخنان را در حاشیه برگزاری رزمایش توپخانه ای این کشور اعلام کرد که از دیروز (جمعه) در مناطق مرزی مشترک دو کره آغاز شده است.

خبرگزاری کره شمالی از قول «کیم» آورده است، چنانچه جنگی رخ دهد، حملاتی مرگبار علیه نیروهای کره جنوبی انجام می گیرد که اراده آنها را در هم خواهد شکست.

رهبر کره شمالی تاکید کرد که در چنین نبردی زمین از وجود سربازان کره جنوبی محو شده و هیچ فردی از آنان از این معرکه جان سالم بدر نخواهد برد.

گزارش ها حاکیست، بخشی هایی از رزمایش گسترده واحدهای توپخانه ای کره شمالی، عملیات شبیه سازی شده برای حمله به پایتخت های ژاپن و کره جنوبی بود که به همین منظور پنج منطقه مرزی در همین راستا مورد هدف قرار گرفته است.

گزارش های دریافتی نشان می دهد که شماری از واحدهای توپخانه در شرایطی که «کیم جونگ ایل» رهبر کره شمالی بر عملکرد آنها نظارت می کرد، ‌عملیات تمرینی انجام می داده اند.

حتی قبل از تحریم های یکجانبه اخیر کره جنوبی، ژاپن و قطعنامه شورای امنیت؛ کره شمالی تهدید کرده بود که پایتخت کره جنوبی را با خاک یکسان خواهد کرد.

این کشور همچنین در بیانیه ای تحریم ها را غیرعادلانه توصیف کرده و افزوده است که تدابیر نظامی علیه آمریکا و کره و ژاپن را افزایش خواهد داد.
شروع رزمایش های توپخانه های کره شمالی اولین واکنش نظامی جدی این کشور به تازه ترین تحریم های شورای امنیت است.

در حالی که رزمایش توپخانه ای در کره شمالی از دیروز آغاز شده، کره جنوبی هم خبر داده که ۷۰ شرکت حقیقی و حقوقی و فرد را که با برنامه های تسلیحاتی هسته ای پیونگ یانگ مرتبط بوده اند، تحریم کرده است.

در تحریم های اعلام شده نام شرکت چینی «داندونگ هونگ شیانگ» هم دیده می شود که پیشتر از سوی آمریکا تحریم شده بود.

این شرکت به گزارش خبرگزاری یونهاپ متهم شده که به برنامه های هسته ای کره شمالی کمک می کرده و به همین سبب کره جنوبی آن را تحریم کرده است.

ژاپن هم از این پس بر اساس تحریم های جدید، بنادر خود را به روی کشتی هایی که پیشتر در کره شمالی پهلو گرفته باشند، می بندد.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو