کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

کاخ سفید: تمدید تحریم‌ها علیه ایران با برجام تداخلی ندارد


کد خبر : ۳۰۹۶۷شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱:۰۲۴۲۲ بازدید

اریک شولتز، معاون سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری، گفت: ما از مدتها قبل گفته ایم که تمدید قانون تحریمهای ایران (ایسا) غیرضروری است.

اریک شولتز، معاون سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری، گفت: ما از مدتها قبل گفته ایم که تمدید قانون تحریمهای ایران (ایسا) غیرضروری است.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، تمرکز ما بر هدف اصلی مان بوده است یعنی اینکه اجرای موفق توافق هسته ای ایران ادامه داشته باشد. ما معتقدیم تمدید قانون تحریمهای ایران، ضروری نیست. البته درعین حال، معتقدیم که این کار با توافق هسته ای یا برجام تداخلی ندارد که ایران و پنج بعلاوه یک درباره آن توافق کرده اند.  در نتیجه، انتظار دارم که رئیس جمهور (اوباما) این مصوبه را امضاء کند.

وی افزود: همانطور که می دانید در این مصوبه، بندی آمده است که به وزیر امورخارجه (امریکا) اجازه می دهد تا تحریمهای هسته ای مرتبط را به حال وقفه در بیاورد که با این مصوبه و همچنین با تعهدات ما درقبال برجام همخوانی داشته باشد. این همان کاری است که ما از زمان اجرای توافق هسته ای انجام داده ایم و همچنان نیز به این کار ادامه خواهیم داد زیرا این کار، مطابق تعهدات ما در قبال توافق نامه است البته تا وقتی که ایران نیز به توافق نامه پایبند باشد. درکل باید بگویم تا وقتی ایران به تعهداتش درقبال توافق هسته ای پایبند باشد، ما نیز به این توافق نامه پایبند خواهیم ماند.

شولتز گفت: البته در عین حال، ما باید نگرانی های خود را درباره دیگر کارهای بی ثبات کننده ایران در منطقه از قبیل حمایت از تروریسم، و برنامه موشکهای بالستیک ابراز کنیم. نگرانی های ما درباره این فعالیتهای ایران ، رنگ نباخته است. ما در اقدام برای پاسخ به اینگونه فعالیتهای ایران، کوتاهی نکرده ایم. از جمله این اقدامات، وضع تحریمهای قوی و شدید است و این روند تغییر نخواهد کرد.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها