کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

ورود شاخص کل بورس به کانال 80 هزار واحد


کد خبر : ۳۰۸۳۴سه شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۸:۰۹۶۴۷ بازدید

دماسنج بازار سرمایه امروز توانست 392 واحد رشد کرده و از کانال 80 هزار واحدی عبور کند. همچنین آیفکس تنها با 0.4 واحد رشد تکان چندانی ...

دماسنج بازار سرمایه امروز توانست 392 واحد رشد کرده و از کانال 80 هزار واحدی عبور کند. همچنین آیفکس تنها با 0.4 واحد رشد تکان چندانی نخورد، حجم معاملات بورس نیز امروز از رقم 772 واحدی عبور کرد.

امروز سه‌شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران نسبت به آخرین روز کاری گذشته ۳۹۲ واحد رشد کرد و در تراز ۸۰ هزار و ۱۸ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص کل هم وزن پس از ۲۷ واحد رشد رقم ۱۶ هزار و ۱۷۲ واحدی را تجربه کرد.

شاخص آزاد شناور نیز پس از ۱۸۱ واحد صعود رقم ۸۹ هزار و ۱۶ واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار اول با ۱۶۷ واحد رشد رقم ۵۶ هزار و ۶۸۵ واحدی را دید. علاوه بر این شاخص بازار دوم با بیش از ۱۴۰۰ واحد رشد در کانال ۱۷۰ هزار و ۹۵۵ واحدی قرار گرفت.

در معاملات امروز نماد شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با بیش از ۲۵۰ واحد تأثیر مثبت در دماسنج بازار سرمایه بیشترین نقش را در نوسانات شاخص کل برجای گذاشت. پس از این نماد پتروشیمی پردیس، گسترش نفت و گاز پارسیان و فولاد مبارکه اصفهان بیشترین تأثیر را در نوسانات نماگر بازار سرمایه داشت.

در طرف مقابل نماد شرکت ایران خودرو با بیش از ۳۲ واحد تأثیر منفی در شاخص کل نگذاشت دماسنج بازار بیش از این رشد کند. پس از این نماد نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) و توسعه معادن و فلزات بیشترین تأثیر منفی را در نوسانات شاخص کل برجای گذاشت.

امروز در گروه خودرو شاهد ریزش نسبتا زیادی در قیمت اکثریت نمادها بودیم و در این گروه نماد زامیاد، سایپا، سایپا آزین، پارس خودرو، محورسازان ایران‌خودرو و ایران‌خودرو دیزل همچنان بسته است. در این گروه امروز ۶۳ میلیون و ۶۷۲ سهم به ارزش بیش از ۱۵ میلیارد تومان در ۸ هزار و ۱۹۱ نوبت معامله مورد دادوستد قرار گرفت.

همچنین در گروه فلزات اساسی بیش از ۸۳ میلیون سهم به ارزش ۲۶ میلیارد و ۲۶۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مورد دادوستد قرار گرفت و همچنین در گروه کانه فلزی بیش از ۴۱ میلیون سهم به ارزش ۱۴ میلیارد و ۶۹۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دادوستد شد.

از معاملات کد به کد امروز می‌توان به جابجایی ۲۷ میلیون و ۳۰۰ هزار سهم به ارزش ۱۱ میلیارد و ۶۸۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تنها در یک معامله درون گروهی در نماد صنایع آذرآب اشاره کرد. همچنین در نماد سیمان خزر نزدیک به ۳۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد تومان تنها در یک معامله درون‌گروهی کد به کد شد.

امروز نماد سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی بیشترین حجم معامله را به خود اختصاص داد به طوری که بیش از ۳۷ میلیون سهم به ارزش شش میلیارد و ۶۹۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ۱۶۳۱ نوبت معامله مورد دادوستد قرار گرفت.

ارزش معاملات امروز بورس تهران به رقم ۲۶۰ میلیارد و ۵۷۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۷۷۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۶۰ هزار و ۶۳۰ نوبت دادوستد بود.

اما آیفکس امروز ۰.۴واحد رشد کرد و به رقم ۸۳۰.۹ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران نیز به رقم ۸۹ میلیارد و ۶۹۸ میلیون تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱۶۵ میلیون و ۱۸۴ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۶ هزار و ۷۲۶ نوبت دادوستد بود.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو