کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

پیشرفته‌ترین ناوشکن آمریکا در کانال پاناما از کار افتاد


کد خبر : ۳۰۶۲۶چهارشنبه، ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۵:۴۵۸۶۹ بازدید

زاموالت، گران‌ترین و پیشرفته‌ترین کشتی ‌جنگی جهان به دلیل نقص فنی ازکار افتاده است. دقت هدف‌گیری و سیستم پنهان‌کاری راداری این ناوشکن ...

زاموالت، گران‌ترین و پیشرفته‌ترین کشتی ‌جنگی جهان به دلیل نقص فنی ازکار افتاده است. دقت هدف‌گیری و سیستم "پنهان‌کاری" راداری این ناوشکن آمریکایی بی‌نظیر است، اما مشکلات فنی این کشتی غول‌پیکر را از کار انداخته‌اند. 

زاموالت، جنگ‌افزاری به ارزش ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار

زاموالت، جنگ‌افزاری به ارزش ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار

ناوشکن پرقدرت و استثنایی نیروی دریایی ایالات متحده تنها چند هفته قادر به دریاپیمایی بود. روز چهارشنبه (۲۳ نوامبر / آبان) خبرگزاری‌ها گزارش دادند که ناوشکن "زاموالت" به دلیل نقص فنی در کانال پاناما از حرکت بازمانده و نیروی دریایی آمریکا ناچار شده، این کشتی غول‌پیکر را یدک‌کش و به بندر پاناما منتقل کند.

به گفته یک سخنگوی ارتش آمریکا، "زاموالت" تا اطلاع ثانوی در این بندر خواهد ماند. کارشناسان در حال بررسی نقص فنی و رفع آن هستند. 

این ناوشکن مدرن آمریکایی پیش‌تر به دلیل هزینه سرسا‌م‌آورش خبرساز شده بود. وزارت دفاع ایالات متحده ابتدا ۳۲ فروند از ناوشکن "زامولت" سفارش داده بود، اما هزینه ساخت و تجهیز آن به حدی بالا رفت که پنتاگون سفارش خود را پس گرفت و تنها به سه فروند بسنده کرد. 
 

گران‌ترین ناوشکن جهان

قیمت هر فروند ناوشکن "زاموالت" بر حدود چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بالغ می‌شود. 

این ناوشکن از فناوری لازم برای ردیابی زیردریایی‌ها و موشک‌های قاره‌پیما و پرتاب توپ توسط ریل‌گان برخوردار است. ریل‌گان جنگ‌افزار جدیدی است که در آن برای پرتاب توپ، به جای استفاده از مواد شیمیایی از نیروهای مغاطیسی استفاده می‌شود. 

این کشتی غول‌آسا همچنین این قابلیت را دارد که بر صفحه رادار دشمن به شکل یک کشتی کوچک در اندازه قایق‌های ماهیگیری عادی ظاهر شود. 

از طریق سیستم‌های تمام خودکار و هوشمند کامپیوتری، شمار خدمه این ناوشکن در مقایسه با کشتی‌های جنگی دیگر کاهش چشمگیری یافته است. 

"زاموالت" توانایی حمل دو هلیکوپتر یا یک هلیکوپتر و یک پهپاد را دارد و می‌تواند اهدافی را که در فاصله ۱۲۰ کیلومتری قرار دارند، نابود کند. اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب