کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج 2 برابر شد


کد خبر : ۳۰۶۰۲چهارشنبه، ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۸:۴۷۱۷۸۹ بازدید

تعهد بانک مسکن تا پایان سال پرداخت 21 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج است که تاکنون به 42 هزار و 600 نفر تسهیلات گرفته اند.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از صداو سیما ، نادر قاسمی مدیر امور اعتباری بانک مسکن گفت: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی سقف تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از سه میلیون تومان به ازای هر نفر، به 10 میلیون تومان افزایش یافت. 
  
وی ادامه داد: بر اساس این مصوبه مجلس و بخشنامه بانک مرکزی، مقرر شد از مرداد سال جاری بانک مسکن ماهانه سه هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوجین واجد شرایط پرداخت کند که مجموع تعهدات بانک تا پایان سال پرداخت 21 هزار فقره از این نوع تسهیلات بود اما تاکنون به 42 هزار و 600 نفر تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت شده است. 

قاسمی گفت : بانک مسکن تاکنون به بیش از دو برابر تعهد خود عمل کرده است. 

مدیر امور اعتباری بانک مسکن تاکید کرد:بانک مسکن آن دسته از مشتریانی را که تشکیل پرونده داده و ضامن خود را معرفی کرده اند و در مرحله نهایی دریافت تسهیلات ازدواج خود قرار دارند نیز پوشش خواهد داد که تعداد این افراد حدود پنج هزار نفر است.    

هیچ طرح مسکن مهری در انتظار تزریق منابع نیست 

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از فروش اقساطی بیش از 970 هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم خبرداد و گفت: در حال حاضر هیچ پروژه مسکن مهری وجود ندارد که منتظر تزریق منابع باشد. 

نادر قاسمی با تشریح آخرین وضعیت مسکن مهر گفت: در مجموع این بانک متعهد به تامین مالی برای 2 میلیون و 376 هزار واحد مسکن مهر معادل 555 هزارو384 میلیارد ریال شده که از ابتدای طرح مسکن مهر تاکنون یک میلیون و 707 هزار واحد فروش اقساطی شده است؛ از این تعداد، بیش از 970 هزار واحد در سه سال اخیر به مرحله فروش اقساطی رسیده‌اند.

قاسمی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری نیز تاکنون 78 هزار واحد فروش اقساطی شده است ، ادامه داد: از مجموع تعهدات بانک مسکن، تاکنون قرارداد 2 میلیون و 372 هزار واحد به ارزش 503 هزار میلیارد ریال منعقد شده است و مراحل پرداخت متمم قراردادهای منعقده با توجه به پیشرفت فیزیکی پروژه ها تا سقف تعهدات بانک بی وقفه ادامه دارد. 

مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه مسکن مهر به هسته اصلی خود رسیده است، تصریح کرد: در شروع طرح مسکن مهر بسیاری از پروژه‌ها به صورت خودمالک به فروش رسیده‌اند که روند سریع‌تری را طی می‌کرد اما در حال حاضر بسیاری از مشکلات این پروژه‌ها نمایان شده است به طوری که حدود 295 هزار واحد مسکونی فاقد متقاضی هستند و در بلاتکلیفی بسر می برند. 

وی همچنین درباره آخرین وضعیت مسکن مهر شهر جدید پردیس گفت: در این منطقه حدود 82 هزار واحد مسکن مهر در قالب 153 پروژه وجود دارد که تاکنون 12 هزار واحد فروش اقساطی شده و اگر مشکلات زیربنایی و روبنایی شهر جدید پردیس برطرف شود 70 هزار واحد باقی مانده به سرعت فروش اقساطی خواهند شد. 

قاسمی با تاکید بر اینکه بانک مسکن همواره در جهت تزریق به موقع منابع به پروژه‌های مسکن مهر اهتمام ویژه دارد و هیچ تاخیری در تزریق اعتبارات مسکن مهر صورت نگرفته است ، گفت : در سراسر ایران تمام پروژه‌های مسکن مهر در موعد مقرر و با توجه به پیشرفت فیزیکی تامین مالی شده‌اند و در هیچ مقطع زمانی این بانک توقف پرداخت تسهیلات نداشته و در حال حاضر هیچ پروژه مسکن مهری وجود ندارد که منتظر تزریق منابع باشد.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن مهمترین مشکل پروژه‌های مسکن مهر پردیس را عدم تکمیل تاسیسات زیربنایی و روبنایی بیان کرد و افزود : اگر دستگاه‌های خدمات‌رسان تعهدات خود را در ایجاد تاسیسات زیربنایی و روبنایی انجام دهند سرعت فروش اقساطی این پروژه‌ها شتاب بیشتری می‌گیرد.


کارگزاری فارابیکارگزاری فارابی


اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری