کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بشار اسد: ترامپ می‌تواند یک متحد بالقوه برای سوریه باشد


کد خبر : ۳۰۳۳۶چهارشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۹:۲۷۷۴۴ بازدید

بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در اولین مصاحبه تلویزیونی‌اش پس از انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا، این کشور را در دوران زمامداری ...

بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در اولین مصاحبه تلویزیونی‌اش پس از انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا، این کشور را در دوران زمامداری ترامپ یک متحد بالقوه برای سوریه دانست. روسیه و ایران نیز به گفته او چنین جایگاهی دارند.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در یک مصاحبه تلویزیونی با شبکه پرتغالی RTP ایالات متحده آمریکا پس از ریاست جمهوری ترامپ را یک متحد بالقوه برای سوریه در نبرد با "تروریسم" خواند.

وی در عین حال تاکید کرد که برای این منظور ترامپ بایستی مخالفت‌ها داخل حکومت آمریکا با این موضوع را نادیده بگیرد.  

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در نطق‌های انتخاباتی خود تصریح کرده بود که سیاست این کشور در سوریه باید بر مبارزه با گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش) متمرکز باشد و نه بر مقابله با رژیم اسد.

تا کنون دولت آمریکا بر این نظر بوده که بشار اسد باید به نفع روی کار آمدن یک دولت نزدیکتر به غرب از قدرت کناره‌گیری کند. جنگ داخلی در سوریه که ابتدا با خواست برکناری بشار اسد از قدرت آغاز شده بود در ۵ سال گذشته بیش از ۳۰۰ هزار کشته بر جای گذاشته است. 

بشار اسد در مصاحبه خود تصریح کرده است که رژیم سوریه انتظار تغییرات بزرگ پس از روی کار آمدن ترامپ را ندارد چرا که به نظر او حکومت آمریکا مبتنی بر یک فرد و رئیس‌جمهور نیست.

ترامپ در سخنرانی‌هایش بارها تاکید کرده که مبارزه با داعش باید با اراده‌ای آهنین انجام پذیرد. اسد اما این پرسش را مطرح کرده که آیا او در عمل هم می‌تواند چنین چیزی را انجام دهد؟

​بشار اسد همچنین گفته سوریه، روسیه، ایران و بسیاری کشورهای دیگر می‌توانند "متحدان طبیعی" ترامپ باشند "اگر او بخواهد با تروریسم بجنگد".

دونالد ترامپ در یکی از مناظره‌های تلویزیونی‌اش گفته بود که از اسد خوشش نمی‌آید اما ادامه داده بود: «اسد با داعش می‌جنگد، روسیه و ایران هم با داعش می‌جنگند.»
او به سیاست آمریکا در سوریه انتقاد کرده و گفته بود اوباما نباید از شورشیان سوریه حمایت کند؛ حمایتی که به گفته او تا کنون میلیون‌ها دلار برای آمریکا خرج برداشته است. اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها