کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

آزاد شدن مصرف تفریحی ماری‌جوآنا در پرجمعیت‌ترین ایالت آمریکا


کد خبر : ۳۰۰۴۴چهارشنبه، ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۴:۲۵۶۶۵ بازدید

مصرف تفریحی ماری‌جوآنا در برخی ایالت‌های آمریکا آزاد است. همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، با رأی‌ شهروندان آمریکایی دست‌کم ...

مصرف تفریحی ماری‌جوآنا در برخی ایالت‌های آمریکا آزاد است. همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، با رأی‌ شهروندان آمریکایی دست‌کم در ۴ ایالت دیگر هم مصرف این مخدر آزاد شد.

در برخی از ایالت‌های آمریکا مانند آریزونا، کالیفرنیا، نوادا و ماساچوست همزمان با انتخاب رئیس‌جمهور، رأی‌دهندگان آمریکایی روز سه‌شنبه (۸ نوامبر) برای تصمیم‌گیری در مورد تسهیل قوانین مربوط به مصرف تفریحی ماری‌جوآنا به پای صندوق‌های رأی رفتند. 

در کالیفرنیا مصرف ماری‌جوآنا از سال ۱۹۹۶ برای مصارف پزشکی آزاد است. اما از این پس استفاده تفریحی از این ماده مخدر برای افراد بالاتر از ۲۱ سال هم آزاد خواهد بود.
در سال‌های گذشته مصرف ماری‌جوآنا در ایالت‌های آلاسکا، کلرادو، ارگن و واشنگتن  آزاد شده بود. به این ترتیب در آینده دست‌کم در ۸ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا شهروندان دارای شرایط سنی می‌توانند از این ماده‌مخدر استفاده کنند. قانونی‌شدن استفاده از ماری‌جوانا برای مصارف پزشکی در فلوریدا و داکوتای شمالی هم به رأی گذاشته شد. استفاده از ماری‌جوانا برای مصارف پزشکی هماکنون در ۲۵ ایالت آزاد است. 
 
reje48gnjckwtlnhyduw.jpg
درخواست حذف مجازات اعدام از قوانین کیفری در کالیفرنیا با اکثریت آراء رد شد.

در کالیفرنیا یکی دیگر از موضوعاتی که شهروندان در مورد آن رأی خود را به صندوق انداختند، درخواست حذف مجازات اعدام از قوانین کیفری بود. این درخواست با اکثریت آرا رد شد. در کالیفرنیا که پرجمعیت‌ترین ایالت آمریکا محسوب می‌شود، ده سالی است که مجازات اعدام دیگر به اجرا درنمی‌آید. در این ایالت تقریبا ۷۴۰ زندانی محکوم به اعدام به سر می‌برند. شمار محکومان به اعدام در این ایالت از دیگر ایالت‌ها بیشتر است.

در ایالت نبراسکا و اکلاهوما هم موضوع مجازات اعدام به رأی مردم گذاشته شد. در نبراسکا به احیای دوباره مجازات اعدام رأی داده شد. مجازات اعدام سال گذشته در این ایالت از مجازات‌های کیفری حذف شده بود. 

در کلرادو هم شهروندان همزمان با انتخاب رئیس‌جمهور آینده به قانونی‌شدن اتانازی در مورد بیماران ناعلاج رأی مثبت دادند. در این ایالت از این پس پزشکان اجازه دارند به بیمارانی که می‌خواهند به زندگی خود پایان دهند، در صورتی که مرگ آنها در ۶ ماه آینده پیش‌بینی شده باشد، کمک کنند. در کالیفرنیا، ارگن، واشنگتن، مونتانا و ورمونت، اتانازی مورد تایید پزشک قانونی است. 


کارگزاری فارابیکارگزاری فارابی


اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری