کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

ارتش کره جنوبی به حالت آماده باش درآمد


کد خبر : ۲۹۹۳۶دوشنبه، ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۳:۱۵۴۶۲ بازدید

ارتش کره جنوبی روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که به دلیل احتمال پرتاب موشک بالستیک میان برد کره شمالی، نیروهای خود را به حال آماده باش در آورده است.

ارتش کره جنوبی روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که به دلیل احتمال پرتاب موشک بالستیک میان برد کره شمالی، نیروهای خود را به حال آماده باش در آورده است.

به گزارش ایرنا برخی محافل خبری کره جنوبی امروز با انتشار اخبار مختلف اعلام کردند، ممکن است کره شمالی فردا سه شنبه با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دست به چنین آزمایشی بزند.

پیش بینی ستاد کل ارتش کره جنوبی پرتاب یک فروند موشک مدل موسودان است که «ام بی ـ ۳۵» نیز نامیده می شود و سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر برد دارد.

در همین حال اعلام شده است که کره شمالی با چنین پرتابی ممکن است درصدد ارسال پیامی برای رئیس جمهوری جدید آمریکا باشد مبنی بر اینکه چالش نظامی برای طرفین سود آور نخواهد بود و این کشور تحت فشار، برنامه هسته ای نظامی خود را رها نمی کند.

موشک بالستیک موسودان کره شمالی با چنین بردی می تواند پایگاه نظامی «گوام» آمریکا در منطقه اقیانوس آرام را هدف قرار دهد.

کره شمالی در روزهای ۱۵ و ۲۰ اکتبر دو پرتاب از همین موشک انجام داد که گفته می شود هر دو بار موشک سقوط کرده و پرتاب ها ناموفق بوده است.

گزارش ها حاکی است که نظامیان آمریکایی نیز در کناره نیروهای ارتش کره جنوبی در حالت آماده باش بسر می برند.
آمریکا و کره جنوبی می گویند که همه ماهواره ها و سامانه های اطلاع رسانی آنها فعال شده است تا در صورت شلیک مختصات و مشخصات موشک پرتاب شده مورد ارزیابی قرار گیرد.

وزارت دفاع کره جنوبی هم امروز در بیانیه ای که خبرگزاری یونهاپ منتشر کرده، آورده است: به رغم اینکه کشور دچار درگیری سیاسی به دلیل رسوایی در نهاد ریاست جمهوری است، آماده باش نظامیان برقرار است.

بیانیه می افزاید که کره جنوبی و آمریکا در هر شرایطی که قرار گیرند باز هم برنامه استقرار سامانه موشکی پیشرفته تاد را دنبال خواهند کرد.

آمریکا یک هفته قبل اعلام کرد که این سامانه بین هشت تا ۱۰ ماه دیگر در کره جنوبی آرایش داده خواهد شد و چین بی درنگ با انتشار بیانیه ای از سوی وزارت امور خارجه خود ضمن مخالفت شدید با آن، اجرای این طرح را برضد صلح و ثبات منطقه توصیف کرد.

چین نگران است این سامانه موشکی در نزدیکی مرزهایش برنامه های موشکی این کشور را نیز رصد کرده و امنیت ملی پکن را به مخاطره بیندازد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فردا سه شنبه (18 آبان ماه) برگزار می شود و قرار است چهل و پنجمین رئیس جمهوری این کشور در جریان آن برگزیده شود.اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب