کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

پیشتازی کلینتون از ترامپ با اختلاف 5 درصد


کد خبر : ۲۹۹۳۵دوشنبه، ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۲:۳۸۲۹۱ بازدید

تازه ترین نظرسنجی مشترک 'وال استریت ژورنال' و شبکه خبری 'ان بی سی نیوز' که تنها یک روز مانده به موعد انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا ...

تازه ترین نظرسنجی مشترک 'وال استریت ژورنال' و شبکه خبری 'ان بی سی نیوز' که تنها یک روز مانده به موعد انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا انتشار یافته است، نشان می دهد کلینتون با اختلاف پنج درصدی آرا از ترامپ پیشتاز است.

 نتایج نظرسنجی مشترک وال استریت ژورنال و ان بی سی نیوز که سوم تا پنجم نوامبر (13 تا 15 آبان) انجام شده است، نشان می دهد نامزد حزب دمکرات 48 درصد آرا را به خود اختصاص داده است. این درحالی است که دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در این نظرسنجی 43درصد آرا را کسب کرده است.

نظرسنجی جدید وال استریت ژورنال و ان بی سی نیوز با خطای 2.7 (دو و هفت دهم) درصد و ازمیان یک هزار و 282 رای دهنده احتمالی آمریکایی انجام شده است.

درهمین حال، نتایج تازه تارنمای «آر سی پی» (RCP) موسوم به «رییل کلییر پالیتیکس» (Real Clear Politics) که یک سایت سیاسی و گردآوری کننده افکار سنجی آمریکا است، اختلاف بین دو نامزد دمکرات و جمهوریخواه را تنها یک روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 1.8 (یک و هشت دهم) درصد به نفع هیلاری کلینتون نشان داد.

در نظرسنجی RCP هیلاری کلینتون 46.6 درصد آرا و دونالد ترامپ 44.8 درصد آرا را به دست آورده اند. این نظرسنجی میانگینی از نشریات و مراکز افکار سنجی آمریکا است و در دوره زمانی 30 اکتبر تا پنجم نوامبر برابر با نهم تا 15 آبان ماه انجام شده است.

دونالد ترامپ نامزد ریاست جمهوری 2016 آمریکا از حزب جمهوریخواه در ژانویه 2015 میلادی نامزدی خود را اعلام کرد. وی در انتخابات درون حزبی مقدماتی که از اول فوریه 2015 میلادی آغاز شد، توانست یک هزار و 441رای «دلیگیت» (آرا نمایندگان) را از حد نصاب یک هزار و 237 آرا دلیگیت به دست آورد و در انتخابات مقدماتی بیش از 14میلیون رای مردم آمریکا را کسب کرد.

ترامپ درنهایت در همایش حزب جمهوریخواه که در 18 تا 21 ژوئیه 2016 میلادی در «کلیولند» ایالت اوهایو برگزارشد، بطور رسمی به عنوان نامزد این حزب برای انتخابات نهایی معرفی گردید. هیلاری کلینتون نیز توانست در انتخابات درون حزبی و مقدماتی دو هزار و 842 آرای نمایندگان، از حد نصاب دو هزار و 382 رای را به دست آورد و ازحمایت نزدیک به 17 میلیون رای دهنده آمریکایی برخوردار شود.

همایش حزب دمکرات که از 25 تا 28 جولای 2016 در «فلادلفیا» ایالت پنیسلوانیا برگزار شد، وی را بخ عنوان نامزد رسمی این حزب برای مبارزات ریاست جمهوری 2016 آمریکا معرفی کرد. تاکنون نزدیک به 40 میلیون آمریکایی در رای گیری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا شرکت کرده اند.

آرا این تعداد از رای دهندگان تا برگزاری رسمی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که قرار است فردا سه شنبه، هشتم نوامبر برابر با 18 آبان ماه برگزار شود، شمارش نمی شود.اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب