کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

تهران در رشد اجاره‌بها صدرنشین نیست


کد خبر : ۲۹۹۱یکشنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۹:۲۰۲۸۹۴ بازدید

میزان اجاره بهای واحدهای مسکونی در استان تهران در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه اول سال جاری به لحاظ رشد اجاره بها دومین استان بعد از استان کرمانشاه است .

میزان اجاره بهای واحدهای مسکونی در استان تهران در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه اول سال جاری به لحاظ رشد اجاره بها دومین استان بعد از استان کرمانشاه است، اما این مساله در حالی است که به لحاظ ارزش ریالی، استان تهران بیشترین رشد را داشته است.شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری ایران در تابستان سال ۱۳۹۲ نسبت به بهار معادل 7/7 درصد و نسبت به تابستان سال قبل ۲۲ درصد افزایش یافته است. 

بانک مرکزی در جدیدترین آمارهای خود از شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری ایران در سه ماهه دوم سال 1392 این چنین اعلام کرد: شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری ایران در تابستان سال 1392 طبق آمار بانک مرکزی به عدد 2/134 رسید که نسبت به بهار معادل 7/7 درصد و نسبت به تابستان سال قبل 22 درصد افزایش داشت.  متوسط شاخص بهای مسکن اجاری در شش ماهه اول سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل 20 درصد افزایش را نشان می‌دهد. شاخص مذکور در 12 ماه منتهی به شهریور 92 نسبت به 12ماه منتهی به شهریور 91 معادل 3/17 درصد افزایش داشته است. 

شاخص بهای مسکن اجاری در استان‌های مختلف کشور 

شاخص بهای مسکن اجاری در سه ماهه دوم سال 92 نسبت به سه ماهه قبل، در کلیه استان‌های کشور افزایش یافته است. بیشترین میزان افزایش متعلق به استان کرمانشاه معادل 9 درصد است و استان‌های تهران و آذربایجان غربی به ترتیب با 9/8 درصد و 3/8 درصد افزایش، در رده‌های بعدی قرار گرفتند. کمترین میزان افزایش مربوط به استان‌های سمنان معادل 5/4 درصد بود و استان‌های خراسان جنوبی با 9/4 درصد و گلستان با 2/5 درصد در رده‌های بعدی قرار گرفتند. 

  شاخص در شهرهای بزرگ 

شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای بزرگ در سه ماهه دوم سال 92 به عدد 134 رسید که نسبت به سه ماهه قبل برابر 1/8 درصد و نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل 2/22 درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص مذکور در 12 ماه منتهی به شهریورماه سال جاری نسبت به 12 ماه منتهی به شهریور ماه سال 91 معادل 9/16 درصد افزایش داشته است. 

شاخص در شهرهای متوسط 

شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای متوسط در سه ماهه دوم سال 92 به عدد 8/133 رسید و معادل 7 درصد بالاتر از شاخص مذکور در سه ماهه اول قرار گرفت. افزایش این شاخص نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل 21 درصد بوده است.  شاخص مذکور در 12 ماه منتهی به شهریور ماه سال جاری نسبت به 12 ماه منتهی به شهریور ماه سال گذشته معادل 6/17 درصد افزایش را نشان می‌دهد. 

 شاخص در شهرهای کوچک 

شاخص بهای مسکن اجاری در شهر‌های کوچک در سه ماهه دوم سال 92 به عدد 9/136 رسید که نسبت به سه ماهه قبل معادل 2/6 درصد و نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل 7/23 درصد افزایش یافت.  شاخص مذکور در 12 ماه منتهی به شهریور سال جاری نسبت به 12 ماه منتهی به شهریور ماه سال 91 معادل 8/20 درصد افزایش یافته است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها