کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

آمریکا از خانواده‌های دیپلمات‌های خود در استانبول خواست ترکیه را ترک کنند


کد خبر : ۲۹۵۸۶یکشنبه، ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰:۲۰۳۸۴ بازدید

وزارت خارجه آمریکا نسبت به افزایش تهدیدها از جانب گروه‌های تروریستی علیه شهروندان آمریکایی در ترکیه ابراز نگرانی کرده است. بنا بر اعلام ...

وزارت خارجه آمریکا نسبت به "افزایش تهدیدها از جانب گروه‌های تروریستی" علیه شهروندان آمریکایی در ترکیه ابراز نگرانی کرده است. بنا بر اعلام این وزارتخانه، فعالیت کنسولگری آمریکا در استانبول متوقف نخواهد شد.

آمریکا از خانواده‌های دیپلمات‌های خود در استانبول خواست ترکیه را ترک کنند

ایالات متحده آمریکا از خانواده‌های دیپلمات‌های خود در استانبول خواست تا ترکیه را ترک کنند. وزارت امور خارجه آمریکا هشدار داده است که "گروه‌های افراطی" درصدد ترتیب دادن حمله علیه شهروندان آمریکایی هستند. این دومین هشداری است که وزارت امورخارجه آمریکا در عرض کمتر از یک هفته خطاب به شهروندان آمریکایی در ترکیه صادر کرده است. در متن این پیام که روز شنبه (۲۹ اکتبر/ ۸ آبان) منتشر شده، وزارت امور خارجه آمریکا از "افزایش تهدیدها از جانب گروه‌های تروریستی" ابراز نگرانی کرده است.

در این پیام آمده است که تصمیم در مورد خروج اعضای خانواده دیپلمات‌های آمریکایی بر اساس "اطلاعات امنیتی گرفته شده که نشان می‌دهند گروه‌های افراطی در حال ادامه تلاش‌های تهاجمی خود برای حمله به شهروندان آمریکایی در محدوده استانبول هستند؛ جایی که آنها ساکن بوده یا مکررا به آن رفت‌و‌آمد دارند."

وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه (۲۴ اکتبر/ ۳ آبان) نیز به شهروندان آمریکایی توصیه کرده بود "نسبت به سفر خود به ترکیه در زمان کنونی به دقت تجدیدنظر کنند."

در متن دو پیام اخیر این وزارتخانه تأکید شده "گردشگران خارجی و آمریکایی صراحتا هدف حمله گروه‌های تروریستی بین‌المللی و بومی در ترکیه قرار گرفته‌اند."

وزارت امور خارجه آمریکا مدتهاست که جنوب شرق ترکیه را به عنوان یکی از مناطق پرخطر ارزیابی کرده و نسبت به سفر این منطقه به شهروندان آمریکایی هشدار داده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه پس از کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه وضعیت اضطراری در این کشور اعلام کرده است.

با این حال وضعیت امنیتی در ترکیه حتی پیش از کودتا نیز به واسطه درگیری ارتش این کشور با جدایی‌طلبان کرد و نیز همسایگی با کشور جنگ‌زده سوریه و حملات گروه تروریستی "دولت اسلامی" بی‌ثبات بود. در ماه‌های اخیر چندین شهر ترکیه صحنه بمبگذاری‌های مرگبار بوده‌اند. در ترکیه احساسات ضد آمریکایی پس از کودتای ۱۵ ژوئیه افزایش یافته و رسانه‌های این کشور واشنگتن را به دلیل پناه دادن به فتح‌الله گولن، منتقد سرشناس دولت ترکیه مورد انتقاد شدید قرار داده‌اند.

آنکارا گولن را متهم به حمایت از کودتا علیه اردوغان و براندازی دولت کرده است. گولن این اتهامات را رد کرده است.

وزارت امور خارجه آمریکا در پیام روز شنبه خود اعلام کرده است فعالیت کنسولگری آمریکا در شهر استانبول متوقف نشده و این دستور شامل حال دیپلمات‌های دیگر این کشور که در دیگر شهرهای ترکیه مستقر هستند، نمی‌شود.اخبار مرتبط

مالتینا

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
مالتینا