کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

سرمايه گذاران بيشتر دقت كنند


کد خبر : ۲۹۵۵چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۵:۵۱۳۴۳۲ بازدید

مدیر نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس گفت: ارزیابی ها نشان می دهد ریسک بازار سرمایه نسبت به زمان مشابه پارسال 30 درصد افزایش نشان می دهد.

محمودرضا خواجه نصیری در گفت وگو با واحد مرکزی خبر افزود : بررسی تغییر قیمت ها و احتمال افت نرخ ها نشان دهنده روند تحولات ریسک بازار سرمایه است. وی دلیل افزایش ریسک را رشد بازار ، افزایش قیمت ، ورود سهامداران جدید ، تغییر ترکیب ورود سهامداران به بازار سرمایه و افزایش نقدینگی و رکورد بازارهای مسکن سکه و ارز دانست. 

خواجه نصیری اضافه کرد : انتظارات سرمایه گذاران از یک سو نوید بازدهی می دهد و از سوی دیگر ریسک دارد ، اما سرمایه گذارانی که خواهان رشد سریع هستند ، بدانند در فضای پر ریسک تری فعالیت می کنند. وی تصریح کرد: سرمایه گذاران بدانند متناسب با ریسک شان بازده دریافت می کنند و برای تصمیم گیری فقط به بازده نگاه نکنند. 

مدیر نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس تاکید کرد : بالا رفتن ریسک بازار الزاما بد نیست بلکه هشداری است که دقیق تر سرمایه گذاری کنیم. وی افزود: به عبارت بهتر جاده لغزنده تر است و مطالعه بیشتری برای سرمایه گذاری نیاز دارد. خواجه نصیری به همه سرمایه گذاران جدید توصیه کرد: سبد سهام تشکیل دهند تا ریسک کاهش یابد و بخش غیر ضروری سرمایه خود را ورود بورس کنند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو