کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

آموزش سرقت به فرزند از سن 11 سالگی


کد خبر : ۲۸۸۶۹یکشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۰:۰۸۶۶۵ بازدید

3 عضو باند مامور نماهای فیوج پس از ده‌ها فقره سرقت شناسایی و دستگیر شدند. سردسته باند اعتراف کرد از 11 سالگی سرقت را به فرزندش آموزش ...

2iga5stzvka1jc59knf.jpg

3 عضو باند مامور نماهای فیوج پس از ده‌ها فقره سرقت شناسایی و دستگیر شدند. سردسته باند اعتراف کرد از 11 سالگی سرقت را به فرزندش آموزش داده است. در ساعات اولیه پانزدهم مرداد فردی با مراجعه به کلانتری ۱۶۹ مشیریه به ماموران اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ و به شیوه غصب عنوان مامور مورد تهدید و نهایتا سرقت قرار گرفته است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت در پوشش مامور و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از میدان آقانور به قصد رفتن به سه راه تهرانپارس سوار یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ با دو سرنشین شدم. در میانه راه، سرنشین صندلی جلو خودش را به عنوان مامور مبارزه با موادمخدر معرفی و مدعی شد که مدتی است مرا تحت نظر قرار دارند. به بهانه بازرسی، اموال همراهم شامل ۲۵۰ هزار تومان وجه نقد، عابربانک حاوی ۳ میلیون تومان و گوشی تلفن همراه به ارزش تقریبی ۲ میلیون تومان را از من گرفته، داخل یک کیسه مشکی قرار داده و در ادامه با یک دستبند فلزی، دستانم را بستند. مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت:زمانیکه سرنشینان پراید رمز حساب عابربانکم را مطالبه کردند، فهمیدم که آنها سارق هستند. ابتدا در برابر دادن رمز حساب مقاومت کردم اما آنها به شدت مرا مورد ضرب و شتم قرار داده و مجبور شدم تا رمز حساب عابربانک خود را در اختیارشان بگذارم.

پس از گرفتن رمز در مقابل یک شعبه بانک توقف کردند و سرنشین پراید برای اطمینان از صحت رمز از ماشین پیاده شد و راننده به صندلی عقب آمد. پس از اطمینان از صحت رمز، آنها مرا در گردنه تنباکو از ماشین پیاده کرده و خودشان از محل متواری شدند. با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با بررسی تراکنش مالی حساب عابربانک مالباخته اطلاع پیدا کردند که سارقان در کمتر از ۲۴ ساعت از زمان سرقت، با مراجعه به مراکز خرید لوازم منزل در پاکدشت و ورامین اقدام به خرید وسایل منزل کرده ‌اند.

کارآگاهان با شناسایی دقیق دو مرکز خرید در پاکدشت و ورامین، به این مراکز مراجعه و در بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته و همچنین تصاویر به‌دست آمده از چهره‌نگاری، موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای اداره پنجم پلیس آگاهی به نام داوود ۲۵ ساله شدند. بررسی سوابق داوود حکایت از آن داشت که وی تاکنون ۳ بار به اتهام غصب عناوین و سرقت‌های تحت پوشش مامور دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار نیز در اواخر سال ۱۳۹۲ و پس از پایان دوران محکومیتش از زندان آزاد شده است. همچنین بررسی دیگر اطلاعات موجود در پرونده داوود نشان داد که پدر وی بنام فریدون ۶۰ ساله نیز یکی دیگر از مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای طایفه فیوج در زمینه سرقت‌های تحت پوشش و غصب عناوین است که از سال ۱۳۷۸ تاکنون بارها دستگیر و حداقل هشت بار محکوم و روانه زندان شده و آخرین بار نیز در بهمن ماه سال ۱۳۹۳ با اخذ مرخصی از زندان آزاد و پس ازآن متواری شده است.

همزمان با شناسایی داوود به عنوان سرنشین خودرو پراید سفید رنگ، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی یکی از جوانان منطقه مسعودیه به‌نام محسن. ۲۸ ساله شدند که صاحب یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ بوده و بارها نیز به همراه داوود مشاهده شده است. در ادامه رسیدگی به پرونده، شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته و ارائه اطلاعات از سوی برخی از آنها مبنی بر حضور فردی حدودا ۶۰ ساله در سرقت‌ها و نهایتا شناسایی تصویر فریدون توسط آنها، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سارقان به شیوه دو یا سه نفره و با استفاده از خودرو پراید سفیدرنگ متعلق به محسن اقدام به ارتکاب سرقت‌های خود کرده اند. با شناسایی مخفیگاه هر سه متهم در مناطق پیشوا (مخفیگاه فریدون)، ورامین (مخفیگاه داوود) و پاکدشت (مخفیگاه محسن)، هر سه متهم در سه عملیات همزمان در سحرگاه اول مهر دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

متهمان پس از مواجه حضوری با تعدادی از مالباختگان و ارائه دلایل و مستندات از سوی کارآگاهان، صراحتا به ده‌ها فقره سرقت تحت پوشش مامور در مناطق مختلف تهران به ویژه در تهرانپارس، مسعودیه، مشیریه، رسالت، لویزان، سرآسیاب و... اعتراف کردند. در ادامه تحقیقات از متهمان مشخص شد که فریدون به عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار طایفه فیوج، اقدام به آموزش فرزند خود (داوود) در زمینه سرقت‌های تحت پوشش مامور کرده و او را از سن ۱۱ سالگی جهت انجام سرقت آموزش داده است.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به ده‌ها فقره سرقت، سوابق متعدد متهمان اصلی پرونده (فریدون و داوود) در غصب عناوین دولتی و سرقت‌های تحت پوشش مامور، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و برای شناسایی سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر سه متهم بازپرس رسولی صادر شده است. لذا از شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند،دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب