کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

آخرین گزارش پیشرفت مسکن مهر پردیس


کد خبر : ۲۸۷۴۷چهارشنبه، ۲۱ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۰:۳۶۷۸۰ بازدید

آخرین وضعیت گزارش مسکن مهر پردیس نشان می دهد که بیشترین پیشرفت مربوط به فاز 3 با 99 درصد و کمترین مربوط به فاز ایوانکی با 62 درصد است.

آخرین وضعیت گزارش مسکن مهر پردیس نشان می دهد که بیشترین پیشرفت مربوط به فاز 3 با 99 درصد و کمترین مربوط به فاز ایوانکی با 62 درصد است.

از مجموع ۸۲ هزار و ۴۸۵ واحد متعهد شده مسکن مهر در پردیس تا کنون ۱۳ هزار و ۳۳۹ واحد افتتاح شده و ۴۶ هزار و ۹۱۴ واحد در مرحله نازک کاری قرار دارد. اغلب واحدهای دیگر نیز به مرحله سفت‌کاری رسیده‌اند.

همچنین ترتیب پیشرفت فازها نشان می دهد فازهای ۳ با ۹۹ درصد، ۱۱ با ۸۳ درصد، ۹ جدید با ۶۹ درصد، ۹ قدیم با ۶۸ درصد، ۸ با ۶۴ درصد، ۵ با ۶۷ درصد و ایوانکی با ۶۲ درصد به ترتیب از بیشترین و کمترین پیشرفت برخوردار هستند. آمارهای ارایه شده از سوی شرکت عمران شهر جدید پردیس نشان می دهد در فاز ۳ تعداد ۹ هزار و ۶۳ واحد متعهد شده که ۸ هزار و ۸۵۵ واحد آن افتتاح شده است. در فاز ۱۱ نیز ۳۳ هزار و ۳۳۵ واحد مورد تعهد قرار گرفته که ۴۴۸۴ واحد افتتاح شده است. در سایر فازها هنوز افتتاحی انجام نشده است.
 

50748u33fn0bs791nyv.jpg


همچنین گزارش تاسیسات زیربنایی و آماده‌سازی حاکی از آن است که فازهای ایوانکی با ۹۶ درصد بیشترین و فاز ۹ جدید با ۱۷ درصد کمترین وضعیت آماده‌سازی را داشته‌اند. همچنین فاز ۹ قدیم از ۸۳ درصد، یازده ۶۰ درصد، هشت ۳۴ درصد و پنج ۲۴ درصد پیشرفت آماده‌سازی تاسیسات زیربنایی برخوردار بوده‌اند.
 

al03xgonay80p08tj5pd.jpg


در بخش روبنایی نیز فاز ایوانکی با ۹۷ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده و فازهای ۸ با ۶۷ درصد، ۳ با ۶۲ درصد، ۵ با ۴۸ درصد۹ قدیم با ۳۵ درصد، ۱۱ با ۱۹ درصد و ۹ جدید با صفر درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
 

db42ct6ibji0v8hm8rkb.jpg

اما طی هفته های اخیر قیمت نهایی فازهای ۵، ۸، ۹ و ۱۱ پردیس اعلام شد که به نارضایتی برخی متقاضیان انجامید. در این خصوص متقاضیان روز یکشنبه ۴ مهرماه تجمعی مقابل وزارتخانه راه و شهرسازی داشتند که با قول مساعد وزیر مبنی بر رسیدگی و پیگیری همراه بود. گفته می‌شود که در فاز ۸ قیمت‌ها از ۶۵ تا ۸۴ میلیون به ۵۸ تا ۶۹ میلیون تومان رسیده اما تکلیف قیمت فازهای دیگر تا آخر مهرماه مشخص می‌شود.

بنا به گفته‌ی سعید غفوری _ مدیرعامل شرکت عمران پردیس ـ این شرکت طی چند روز گذشته با هدف تعیین تکلیف متقاضیان عزیز و پیمانکاران و تسریع در عملیات اجرایی پروژه های مسکن مهر، قیمت قطعی و نهایی واحدهای مسکونی مهر را در تمامی فازها پس از برگزاری جلسات متعدد با پیمانکاران و همچنین نمایندگان متقاضیان و بررسی کلیه جوانب فنی و اجرایی جمع بندی و در اکثر فازها اعلام کرد.

مبلغ نهایی آورده متقاضی در فاز ۱۱ حدود ۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، فاز ۵ و ۹ جدید حدود ۴۶ تا ۴۷ میلیون تومان بر حسب متراژ واحدها، فاز ۸ به دلیل متراژ بالاتر و متغیر بودن متراژ واحدها بین ۶۵ تا ۷۹ میلیون تومان و تعداد محدودی از واحدهای این فاز به دلیل شرایط خاص تا ۸۴ میلیون تومان (که این واحدها زیر ۵ درصد کل فاز ۸ هستند) استخراج شده است.

با این‌که غفوری می‌گوید این مصوبه مربوط به سال ۱۳۹۲ است و مشخص نیست مدیران قبلی به چه علت از اعلام مصوبه خودداری کرده‌اند، قیمت‌هایی که سرانجام اعلام شد چندان به مذاق متقاضیان خوش نیامده است. با این وجود یکی از سازندگان مسکن مهر پردیس می‌گوید پشت پرده اعتراض‌های اخیر به قیمت‌ها دلالان مسکن قرار دارند.

به گفته ایرج رهبر، هم اکنون حدود ۳۰ درصد امتیازها به افراد غیر واگذار شده و بسیاری از متقاضیان اولیه واحدهای خود را فروخته‌اند. لذا عمده جوسازی‌هایی که درخصوص قیمت پردیس صورت می‌گیرد از سوی دلالان مسکن انجام می‌شود.

وی افزود: هم‌اکنون هزینه ساخت هر متر مربع مسکن در پردیس ۷۵۰ تا ۸۵۰ هزار تومان است و با قیمت ۳۵۰ هزار تومان سال اول همخوانی ندارد. با این حال دولت هیچ افزایش قیمتی را مشمول متقاضیان خوش حساب نکرد و تا کنون ۵۵۰۰ واحد را تحویل داده است. به همین دلیل از رسانه‌ها درخواست می‌شود با شفاف‌سازی این مسائل را برای مردم بازگو کنند تا تفسیرهای غیرکارشناسی باعث بروز مشکل در فرآیند تکمیل و واگذاری واحدها نشود.

رهبر خاطرنشان کرد: در خردادماه ۱۳۹۱ قرارداد پردیس بسته شد و در شهریور همان سال به یکباره قیمت میلگرد چهار برابر رشد کرد. بتن همان اوایل ۷۰ هزار تومان در هر متر مکعب بود و الان به ۱۲۰ هزار تومان رسیده است. تمام این افزایش هزینه‌ها را برای درب و پنجره، شیشه، سرامیک، سیمان، دستمزدها و غیره حساب کنید تا قیمت نهایی را به دست بیاورید.

همچنین قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر پیرامون اعتراضات و مسائل مطرح شده درباره قیمت نهایی واحدها در شهر جدید پردیس بیان کرد: ما پردیس را در سال جاری تقریبا فعال کرده و درخواست‌هایی را برای دریافت اعتبار برای پردیس و سایر پروژه‌های مسکن مهر داشتیم. به دنبال این درخواست‌ها مصوبات بسیاری از جمله پرداخت هزار میلیارد تومان از محل استاد خزانه اسلامی، ۶۵۰ میلیون تومان از محل ماده ۱۰ و ۱۲ و ۱۰۰ میلیارد تومان از محل وزارت نیرو و ۲۰۰ میلیارد تومان بابت یارانه به تصویب رسید که هنوز هیچ‌کدام آن محقق نشده است که امیدواریم هرچه زودتر این اتفاق بیفتد.

احمد اصغری مهرآبادی با تکذیب قیمت ۸۴ میلیون تومان برای واحدهای فاز ۸ پردیس اعلام کرد: بالا بودن زیربنای واحدها، وجود پارکینگ و انجام برخی اقدامات علاوه بر فعالیت‌های موجود در قرارداد از عوامل بیشتر بودن قیمت متراژ خانه در این فاز نسبت به سایر فازهاست. با این وجود طی بررسی‌های انجام شده تقریبا قیمت واحدها در فاز ۸ از ۵۸ تا ۶۹ میلیون تومان خواهد بود که ارقام قطعی و نهایی آن تا پایان مهر اعلام خواهد شد.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب