کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

قاتلی که دوسال پیش پای چوبه اعدام، بخشیده شد، 2 شب پیش دوستش را کشت


کد خبر : ۲۸۵۱۶چهارشنبه، ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۴:۴۳۴۶۳۲ بازدید

جزییات دستگیری عامل جنایت شبانه در میدان حسن زاده شهرری ...

متهم سابقه داری که سال ۸۷ مرتکب قتل شده بود اما از سوی اولیا دم بخشیده شده بود این بار در یک نزاع، دوستش را در پارک با ضربه چاقو به قتل رساند.

دوازدهم شهریور، از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره درگیری منجر به جنایت به کلانتری ۱۳۱ شهرری اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل درگیری واقع در میدان حسن زاده و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد فردی ۳۱ ساله به نام علیرضا بر اثر اصابت ضربه ی جسم تیز به پهلوی سمت چپ و به علت شدت جراحت وارده شده فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل وقوع جنایت و انجام تحقیقات از شاهدان صحنه جنایت موفق به شناسایی عامل جنایت شدند. براساس اظهارات شاهدان جنایت، مقتول در درگیری با یکی از مجرمان سابقه دار به نام علی که پیش از این نیز به اتهام ارتکاب قتل عمد دستگیر و روانه زندان شده و پس از گذشت چند سال تحمل دوران محکومیت و رضایت خانواده مقتول از زندان آزاد شده، به قتل رسیده است.

با شناسایی هویت کامل متهم پرونده و بررسی سوابق وی مشخص شد که او یک بار نیز در سال ۱۳۸۷ به اتهام قتل عمد در نزاع دستگیر و روانه زندان شده و نهایتا در سال ۹۳ با اخذ رضایت خانواده مقتول از زندان آزاد شده است. همچنین بررسی دیگر سوابق متهم نشان داد که وی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت های به عنف بویژه کیف قاپی است که اولین بار در سن ۱۶ سالگی دستگیر و پس از آن بارها به اتهام سرقت روانه زندان شده تا نهایتا آخرین بار نیز به اتهام قتل عمد دستگیر شده است.

با توجه به اطلاعات دقیق بدست آمده از متهم متواری پرونده و شناسایی تصویر وی توسط شاهدان صحنه جنایت ، دستگیری متهم ۲۸ ساله در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.کارآگاهان این اداره با شناسایی محل سکونت متهم در شهرری – شهرک صالحین – فاز دوم به این محل مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که او پس از ارتکاب جنایت از این محل متواری شده است.

تحقیقات برای دستگیری متهم در شرایطی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت که متهم با توجه به سوابق متعدد دستگیری و ارتکاب جرایم مختلف، هیچ مکان مشخصی را برای خود انتخاب نکرده و بدون مکان است. با این وجود اقدامات پلیسی جهت شناسایی محل های تردد وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام در ساعت ۰۱:۳۰ بامداد امروز، در شرایطی که برای خرید موادمخدر از نوع شیشه به پارکی در منطقه مشیریه مراجعه کرده بود ، دستگیر و در بازرسی از وی یک قبضه سلاح سرد ( قمه ) به همراه آلات و ادوات مصرف شیشه کشف شد.

متهم پس از دستگیری و انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتا به ارتکاب جنایت و قتل عمـد دوستش علیرضا اعتراف کرد.

متهم در اعترافات اولیه عنوان داشت: هیچ انگیزه ای برای ارتکاب جنایت نداشتم. با مقتول دوست بودم و درگیری به صورت ناگهانی ایجاد شد ؛ فقط من چاقو داشتم و مابقی دوستان قصد جدا کردن ما دو نفر را داشتند ؛ فقط یک ضربه به سمت پهلوی چپ [ مقتول ] پرتاب کردم.

مقتول در توضیح شب حادثه نیز به کارآگاهان گفت: من در پارک حسن زاده شهرری بودم که مقتول به همراه یکی از دوستانش که او را نمی شناختم ، با یک دستگاه موتورسیکلت داخل پارک آمد. شروع به فحاشی کرد و ضربه ای با مشت به صورتم پرتاب کرد ابتدا تصور کردم که علی در حال شوخی کردن است اما او کاملا جدی بود. در ادامه با یکدیگر درگیر شدیم ؛ من چاقوی ۱۵ سانتی متری با دسته چوبی همراه خود داشتم که با همان چاقو ضربه ای به سمت چپش پرتاب کردم .علی پس از خوردن چاقو به سرعت سوار موتور شد تا از محل دور شود اما چند متر از پشت موتور به روی زمین افتاد و من نیز با دیدن این صحنه به سرعت از محل متواری شدم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و دیگر دلایل به دست آمده در طول رسیدگی به پرونده ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب