کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

جیسون رضائیان از ایران شکایت کرد


کد خبر : ۲۸۴۲۸دوشنبه، ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۵:۲۷۷۱۱ بازدید

«جیسون رضائیان»، خبرنگار روزنامه واشنگتن‌پست که چند ماه به اتهام جاسوسی در ایران بازداشت بود از دولت ایران شکایت کرد.

جیسون رضائیان

«جیسون رضائیان»، خبرنگار روزنامه واشنگتن‌پست که چند ماه به اتهام جاسوسی در ایران بازداشت بود از دولت ایران شکایت کرد.

به گزارش فارس، خانواده «جیسون رضائیان»، خبرنگار روزنامه واشنگتن‌پست که چند ماه در ایران به اتهام جاسوسی بازداشت بود با استناد به مفاد استثنا در یک قانون در آمریکا شکوائیه‌ای علیه دولت ایران کرده‌اند.

«رضائیان» و خانواده‌اش در این دعوی که روز دوشنبه در دادگاه منطقه‌ای کلمبیا تنظیم شده ادعا کرده در مدت ۱۸ ماه بازداشت در ایران، برای اثرگذاری بر روند مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ به گروگان گرفته شده و تحت شکنجه روانی قرار گرفته است.

در این شکایت‌نامه همچنین ادعا شده که مقام‌های ایران مکرراً به جیسون رضائیان و همسرش «یگانه صالحی» که او هم دو ماه در ایران بازداشت بوده گفته‌اند که آنها به عنوان برگ چانه‌زنی جهت تبادل زندانی «ارزشمند» هستند. «رضائیان» همچنین مدعی شده که روند رسیدگی قضایی به پرونده‌اش با لحظات حساس در مذاکرات هسته‌ای منطبق بوده و در نهایت آزادی وی نیز در روز اجرایی شدن توافق هسته‌ای صورت گرفته است.

در این شکایت‌نامه آمده است: «برای تقریباً ۱۸ ماه، ایران رضائیان را با هدف به دست آوردن اهرم فشار در مذاکرات هسته‌ای و در نهایت تبادل وی با چیزی ارزشمند بازداشت و وحشت‌زده کرده است.»

«جیسون رضائیان»، برادرش «علی رضائیان» و مادر آنها «مری رضائیان» با استناد به بند «استثنائات تروریسم» در قانون «مصونیت‌های حاکمیتی خارجی » خواستار دریافت مبلغ نامشخصی غرامت از ایران شده‌اند.اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب