کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

گرفتن وام قرض الحسنه بانکی در چند گام + جدول


کد خبر : ۲۸۳۳۵یکشنبه، ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۳:۴۷۷۴۹۱ بازدید

زندگی اقتصادی همه ما جزر و مد دارد. در سال هایی وضعمان خوب می شود و سال‌هایی را با جیب خالی به پایان می بریم. در این سال‌های سخت ...

زندگی اقتصادی همه ما جزر و مد دارد. در سال هایی وضعمان خوب می شود و سال‌هایی را با جیب خالی به پایان می بریم. در این سال‌های سخت که پول به آسانی به دست نمی آید، دستیابی به وام قرض الحسنه می تواند کارگشا باشد. این وام می تواند مشکلات فعلی ما را حل کند تا بلکه فرجی حاصل شود. البته هرچند وام قرض الحسنه وام شیرین و لذت بخشی است اما دستیابی به آن سخت و دشوار است. با این حال، بانک هایی هستند که رقم های پایین را وام قرض الحسنه می دهند و با سهل گیری برای مشتریانشان امکان استفاده از این وام ها را فراهم می کنند. بانک رسالت و مهر ایران دو بانکی هستند که به صورت تخصصی در حوزه تسهیلات قرض الحسنه فعالیت می کنند. مطلب دخل و خرج امروز راه های دستیابی به وام قرض الحسنه را در این دو بانک و سایر بانک های دولتی نشان می دهد.

امروزه یکی از پر درخواست ترین تسهیلات بانکی، تسهیلات قرض الحسنه است. در نوعی از این تسهیلات بانک ها، وام هایی با سود پایین و اقساط نسبتا طولانی تر با توجه به حساب قرض الحسنه فرد به متقاضیان خود پرداخت می کنند. پرداخت این وام های ارزان با شرایط آسان تر از تسهیلات دیگر به راحتی می تواند مشکلات مالی بسیاری از مردم را حل کند. حتی برخی که به این وام ها نیاز ندارند با نیت دستگیری از دیگران با افتتاح حساب های قرض الحسنه امکان وام گرفتن را برای دیگران از جمله اطرافیان و کارکنانشان فراهم می کنند در این گزارش درپی آنیم تا با برخی شرایط این وام ها مثل سقف وام دریافتی، مدت نگهداری پول و... در بانک های مختلف بیشتر آشنا شویم.

بانک مهر ایران

بانک مهر ایران اولین بانکی بود که به صورت تخصصی به پرداخت وام های قرض الحسنه اقدام کرد. شرایط دریافت وام در این بانک روشن است. برای دریافت وام در این بانک باید ابتدا حساب قرض الحسنه باز کنید و پس از انتظار حداقل سه ماهه، بسته به میزان ماندگاری سپرده شما و مبلغ آن به شما وام پرداخت می شود. نحوه پرداخت این وام ها نیز در جدول زیر به نمایش گذاشته شده است. بر اساس جدول اگر معدل حساب شما در 6 ماه پانزده میلیون تومان باشد به اندازه یک برابر آن می توانید تقاضای وام پانزده میلیونی با باز پرداخت18 ماهه داشته باشید. در این نوع وام شما می توانید مبالغ کم خود را به مدت طولانی و مبالغ زیاد خود را به مدت اندک قرار دهید و وام دریافت کنید. حتی بین مدت زمان بازپرداخت و مبلغ وام نیز ارتباط وجود دارد. به این معنی که اگر وام را با ارقام بالا دریافت کنید، باید در زمان اندکی بازپرداخت نمایید.

برای مثال اگر 5 میلیون تومان را 5 ماه پس انداز کنید، می توانید وامی با دوره بازپرداخت 6 ماهه یا 18 ماهه دریافت کنید. در حالت اول 7.5 میلیون و در حالت دوم 4 میلیون و 150 هزار تومان وام دریافت خواهید کرد.البته در بانک مهر ایران که بانکی دولتی به حساب می آید، حداکثر مدت بازپرداخت وام 3 ساله تعریف شده است و معدل گیری از حساب بین 3 تا 12 ماه صورت می پذیرد. وام های پرداختی در این بانک به صورت خرد است و خبری از وام های کلان نیست.از نکات مثبت این وام این است که هنگام دریافت وام قادر هستید اصل سپرده را دریافت کنید. با این حال، برای دریافت وام به دو ضامن نیاز دارید. در بانک مهر ایران همچنین می توانید اعتبار حساب خود را به فردی دیگر در بانک انتقال دهید تا او از وام استفاده کند.با این حال، اطلاعیه های نصب شده در این بانک نشان می دهد که افتتاح حساب تضمینی برای دریافت وام نیست و تنها در صورتی که منابع موجود باشد، وام پرداخت می شود. با این حال، تجربیات مردم نشان می دهد که دریافت وام از این بانک ها بسیار آسان تر از بانک های دیگر است.

بانک رسالت

پرداخت وام های قرض الحسنه در این بانک نهایت تا سقف 20 میلیون تومان با کارمزد 2 درصد انجام می گیرد، که با توجه به مبلغ موجودی حساب و مدت خواب سپرده در بانک میزان وام متفاوت است مثلا بعد از حداقل خواب سپرده در بانک بین 17تا 18 درصد از مبلغ پول هر ماه به عنوان وام به فرد متقاضی داده می شود.بین یک تا پنج سال زمان باز پرداخت این وام است.حداقل خواب سپرده دربانک نیز سه ماه می باشد. برای تسهیلات کمتر از 10 میلیون تومان به یک ضامن معتبر و برای تسهیلات بالاتر از 10 میلیون تومان به یک تا سه ضامن معتبر نیاز می باشد. از نکات قابل توجهی که در شرایط دریافت این وام به چشم می خورد این است که این وام بدون شرط سپرده گذاری مدت دار پرداخت می شود و الزامی برای مسدود کردن پول نمی باشد. مدارک مورد نیاز برای دریافت این وام نیز، اصل و کپی شناسنامه ، کارت ملی وام گیرنده و ضامنین همچنین اصل و کپی فیش حقوق یا سنوات شغلی وام گیرنده و ضامنین می باشد.

وام سایر بانک‌ها

بعضی بانک های دیگر نیز همچون بانک های ملی و صادرات با عناوین مختلف اینچنین وام هایی را به مشتریان خود پرداخت می کنند. در بانک ملی مثلا برای وام خرید خودرو بعد از افتتاح حساب قرض الحسنه حداکثر تا سقف 70 میلیون ریال با نرخ سود طبق تعرفه بانک در عقود مبادله ای به فرد متقاضی داده می شود و حداکثر طی 60 قسط به صورت مساوی باز پرداخت صورت می گیرد. همچنین به عناوین دیگری همچون خرید لوازم منزل، کمک تحصیلی، کمک هزینه درمان، کمک هزینه ازدواج و... وام با شرایط خاص خود به متقاضیان پرداخت می شود.
 

بررسی شرایط دریافت وام قرض الحسنهاخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب