کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

برای دریافت وام مسکن چقدر اوراق تسه بخریم؟

کدخبر:۲۸۲۶۹جمعه، ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴:۲۲۴۱۸۷ بازدید

چهارشنبه گذشته بیشترین قیمت اوراق تسهیلات مسکن مربوط به اوراق اسفند ماه 95 و کمترین قیمت مربوط به اوراق مرداد ‌ماه 93 بود با این حساب ...

چهارشنبه گذشته بیشترین قیمت اوراق تسهیلات مسکن مربوط به اوراق اسفند ماه 95 و کمترین قیمت مربوط به اوراق مرداد ‌ماه 93 بود با این حساب زوج ها بسته به محل زندگی شان می توانند با خرید حدود ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از تسهیلات وام مسکن بهره مند شوند.

در ماه‌های گذشته به علت کاهش عرضه، قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن به رقم بالای ۱۰۰ هزار تومان رسید اما در این روزها قیمت این اوراق به عدد ۹۰ هزار تومان نمی رسد به طوری که در داد و ستدهای چهارشنبه گذشته بیشترین قیمت اوراق تسهیلات مسکن مربوط به اوراق اسفند ماه ۱۳۹۵ و کمترین قیمت مربوط به اوراق مرداد ‌ماه ۱۳۹۳ است.

در معاملات روز گذشته فرابورس ایران، اوراق تسهیلات مسکنِ اسفندماه ۱۳۹۵، به قیمت هر برگ ۸۹ هزار و ۶۲۰ تومان مورد داد و ستد قرار گرفت و در طرف مقابل اوراقِ مرداد ماه ۱۳۹۳، با حدود قیمت ۸۴ هزار و ۳۰۰ تومان کمترین قیمت معاملات را از آن خود کردند.

زوج های تهرانی با خرید ۲۰۰ برگ از اوراق تسهیلات مسکن می‌توانند تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند که به این مبلغ ۱۰ میلیون تومان وام جعاله تعلق می‌گیرد با این حساب برای دریافت ۱۰۰ میلیون تومان وام با قیمت هر برگ تقریبا ۸۹ هزار تومان،  زوج های تهرانی باید ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اوراق، بخرند که این مبلغ با احتساب ۱۰ میلیون تومان وام جعاله که بابتش باید ۲۰ برگ بهادار با قیمت یک میلیون و ۷۸۰ هزار تومان از اوراق تسهیلات مسکن را خریداری کنند در مجموع باید ۱۹ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان صرف خرید ۲۲۰ اوراق شود.

همچنین زوج‌های غیر تهرانی که در شهرهایی با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می کنند می‌توانند تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام بگیرند که برای گرفتن این مبلغ باید ۱۶۰ ورق بهادار خریداری کنند که با این حساب باید ۱۴ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان بابت خرید این اوراق بپردازند که با احتساب یک میلیون و ۷۸۰ هزار تومان اوراق وام جعاله،  باید در مجموع برای خرید اوراق مبلغ ۱۶ میلیون و ۲۰ هزار تومان پرداخت کنند.

زوج‌های  ساکن در سایر مناطق غیر از دو مورد ذکر شده در بالا،  می‌توانند برای گرفتن ۶۰ میلیون تومان وام مسکن ۱۲۰ برگ بهادار خریداری کنند که با قیمت هر برگ تقریبا ۸۹ هزار  تومان، باید ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان بابت خرید این ۱۲۰ برگ بپردازند که این مبلغ به علاوه یک میلیون و ۷۸۰ هزار تومانی که برای اوراق مربوط به وام جعاله پرداخت خواهند کرد باید در مجموع ۱۲ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان صرف هزینه ۱۴۰ برگ بهادار کنند.

لازم به توضیح است که مجردهای تهرانی نیز می‌توانند تا سقف ۶۰ میلیون تومان و غیر زوج‌هایی که در مراکز استان های  بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند تا سقف ۵۰ میلیون تومان و در نهایت غیر زوج های ساکن در سایر مناطق تا سقف ۴۰ میلیون تومان وام دریافت کنند که به ترتیب هر کدام باید ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ برگ بهادار اوراق تسهیلات مسکن را از فرابورس ایران خریداری کنند.

با این حساب مجردهای تهرانی باید برای خرید این اوراق ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان، افراد ساکن در مراکز استان بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت باید مبلغ ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و دیگر افراد باید مبلغ ۷ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان پرداخت کنند، البته مبلغ یک میلیون و ۷۸۰ هزار تومان هم بابت خرید ۲۰ ورق برای وام جعاله بر این مبالغ اضافه می‌شود.

اوراق تسهیلات مسکن توسط بانک مسکن منتشر می‌شود. این اوراق قابلیت معامله در فرابورس ایران را دارد و ارزش اسمی هر برگ ۵ میلیون ریال است. مدت اعتبار اوراق تسه حداکثر تا دو دوره شش ماهه قابل تمدید است. این اوراق با توجه به اینکه چقدر تا زمان اعتبارش زمان باقی مانده دارای قیمت متفاوتی است.

در صورتی که مدت اعتبار این اوراق به اتمام رسیده و دارنده اوراق از تسهیلات آن استفاده نکند نماد معاملاتی آن متوقف خواهد شد و وجوه پرداختی برای خرید اوراق به دارنده اوراق بازپرداخت نخواهد شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

علی: 1395/7/910:25:50،
101
25
این سود بانکی که میگن تو بانک مسکن میدن 30 درصد نه 11 درصد کسی پول اوراقو حساب نمیکنه واقعا نزول اسلامی اینه نه اینکه از کسی نزول بگیری که اوراق نمیخواد
پنبه دانه: 1395/7/910:52:21،
74
34
جالب است مردم پول خود رادر بانک می گذارند!مردم برای گرفتن وامی که از انباشت سپرده های خودشان است باید وام را بخرند!!! آیا جز دلالی بانک نقشی در این حکایت دارد؟
محمد: 1395/7/913:21:41،
47
24
وام مسکن با سپرده گذاری،از محل صندوق یکم هست که اصلا نیاز به خرید اوراق ندارد؛
دانشجوی اقتصاد: 1395/7/922:41:37،
26
42
اکثر سپرده های مردم بصورت سودی و بانک هم داره هزینه میکنه. الان هزینه پول برای اکثر بانک ها بالی 17 یا 18 درصده . ینی با پرداخت سود پول مردم و حقوق و هزینه های جاری و .. وام 18 درصدی براش سر به سر میفته. دولت اینها رو سرپا نگه داشته
یاوری: 1395/7/911:36:00،
68
43
سلام .دوستان
ال نود ++++++++++++++
سورن ___________
محمدرضا: 1395/7/913:18:24،
67
34
این اوراق دزدی اشکار بانکهاست. وقتی شما برای ۱۱۰ میلیون تومان داری حدود ۲۰ میلیون تومان اوراق میخری یعنی در حقیقت ۹۰ میلیون وام گرفتی به اسم ۱۱۰ میلیون تومان. یعنی همون اول کار حدود ۱۹ درصد شما به صورت نقدی بهره به بانک دادی. دقت کنیم که به صورت نقدی نه اینکه ۱۹ درصد رو به صورت اقساط. ۱۹ درصد نقد یچیزی معادل ۳۵ درصد اقساط میشه. از خود اوراق هم یه چیزی حدود ۱۵ تا ۱۸ درصد به صورت اسمی بهره گرفته میشه که موقع حساب کتاب حتما بیشتر از این رقم خواهد بود. این یعنی برای یه وام توی بانک های کشور که از پسوتد اسلامی هم سو استفاده می کنند یچیزی بین ۵۵ تا ۶۰ درصد دارن سود دریافت میکنن. لطفا منتشر بکنید که مردم متوجه باشن و مسیولین هم از غفلت مردم سو استفاده نکنند.
محمد: 1395/7/913:56:28،
29
59
اورتق رو شما از بانک نمیخری؛
اوراق رو از دارندگان اوراق که اوراقشان را در فرابورس عرضه میکنند،خریداری میکنید؛
دانشجو: 1395/7/922:38:20،
32
34
خب شما پول بخابون 9.5 یا 8 درصد بگیر پول اوراق نده
درضمن پول اوراق تو جیب بانک نمیره ، کسایی که اوراق دارن تو بورس میفروشن و شما میخری
اوراق که از هوا نمیاد. طرف حساب اوراق باز کرده براش اوراق درمیاد بعد میفروشه
یاسین: 1395/7/913:43:02،
39
31
ب جای این بازار گرمی ها بفکر اشتغال جوانامون باشیم
علی: 1395/7/923:19:42،
37
31
این آقایان که قبلا حتی به دلیل تغییر ساعت کشور بلوا بپا میکردن آلان با وجود ربای 30 درصدی لال هستن؟؟؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار