کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

حالت فوق‌العاده در ترکیه تمدید می‌شود


کد خبر : ۲۸۲۳۲پنجشنبه، ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۳:۱۹۲۷۳ بازدید

حالت فوق العاده سه ماهه در ترکیه که به دنبال کودتای نافرجام 25 تیرماه گذشته اعلام شده بود، تمدید می شود. حالت فوق شش روز پس از ...

حالت فوق العاده سه ماهه در ترکیه که به دنبال کودتای نافرجام 25 تیرماه گذشته اعلام شده بود، تمدید می شود. حالت فوق شش روز پس از کودتا و برای یک دوره سه ماهه در ترکیه اعلام شده بود.

به گزارش ایرنا، این تصمیم در نشست شش ساعته روز چهارشنبه اعضای شورای امنیت ملی ترکیه به ریاست رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری این کشور اتخاذ شد.

در اطلاعیه ای که در پایان این نشست منتشر شد، به دولت آنکارا پیشنهاد شده است که نسبت به تمدید مدت حالت فوق العاده در کشور اقدام کند.

مجلس ترکیه به دنبال کودتای ۱۵ جولای (۲۵ تیرماه گذشته) لایحه پیشنهادی دولت آنکارا در خصوص اعلام حالت فوق العاده در کشور، را پذیرفته بود.

حال انتظار می رود دولت آنکارا پس از آغاز دوره جدید قانونگذاری در روز شنبه اول اکتبر، لایحه تمدید مدت حالت فوق العاده را تقدیم مجلس کند.

در نشست شورای امنیت ملی ترکیه، بینالی یلدریم نخست وزیر، معاونان نخست وزیر، سلیمان سویلو وزیر کشور، مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه، فکری ایشیک وزیر دفاع، بکر بوزداغ وزیر دادگستری، ارتشبد خلوصی آکار رئیس ستاد فرماندهی ارتش، فرماندهان نیروهای سه گانه و نیروی ژاندارمری ترکیه شرکت کردند.

در شورا همچنین پیشنهاد شده است که روز ۱۵ جولای، اقدام سازمان تروریستی فتو در کودتا علیه دولت منتخب، به عنوان روز دمکراسی و آزادی گرامی داشته شود.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها