کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دستور حذف یارانه خانوارهای با درآمد سالانه 35 میلیونی

کدخبر:۲۸۲۱۳چهارشنبه، ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۱:۱۳۴۰۹۶ بازدید

هیأت دولت آیین‌نامه حذف یارانه نقدی خانوارهای با درآمد سالانه 35 میلیون تومان را برای اجرا به وزارت تعاون ابلاغ کرد. بر اساس این آیین‌نامه ...

هیأت دولت آیین‌نامه حذف یارانه نقدی خانوارهای با درآمد سالانه 35 میلیون تومان را برای اجرا به وزارت تعاون ابلاغ کرد. بر اساس این آیین‌نامه رقم 35 میلیون تومان شامل خانوارهای 4 نفره به پایین است و برای خانوارهای بالاتر این رقم افزایش می‌یابد.

هیأت وزیران در جلسه‌های 1395/5/31، 1395/6/3 و 1395/6/28 به‌پیشنهاد شماره 646813 مورخ 1395/5/10 سازمان برنامه و بودجه کشور و به‌استناد تبصره (33) قانون بودجه سال 1395 کل کشور، آیین‌نامه اجرایی تبصره (14) قانون یادشده را به‌شرح زیر تصویب کرد:

*آیین‌نامه اجرایی تبصره (14) قانون بودجه سال 1395 کشور*

*ماده1ـ*در این آیین‌نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می‌روند:

*الف ـ سازمان:*سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها.

*ب ـ کارگروه ملی:*کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید مصوب هفدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی.

*پ ـ کارگروه استانی:*کارگروه‌های استانی تسهیل و رفع موانع تولید، موضوع تصویب‌نامه شماره 18151/ت50720هـ مورخ 1394/2/19.

*ت ـ تبصره (14):*تبصره (14) قانون بودجه سال 1395 کل کشور.

*ث ـ دامنه شمول برای جزء (1) بند (د) تبصره (14):*اشتغال با اولویت خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی کشور، ایثارگران و رزمندگان معسر و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و جوانان.

*ج ـ دامنه شمول برای اجزاء (2) تا (4) بند (د) تبصره (14):*واحدهای کوچک و متوسط صنعتی، معدنی، کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی، گردشگری، صادراتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت (زیرساخت‌های صادراتی) نیازمند تسهیلات سرمایه‏ گذاری ثابت برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام یا سرمایه در گردش.

*چ ـ بانک عامل:*بانک دارای قرارداد عاملیت پرداخت تسهیلات و یا یارانه سود با واگذارنده اعتبار.

*ح ـ بانک پرداخت‌کننده تسهیلات:* کلیه بانک‌های عضو شبکه بانکی کشور که به واحدهای مشمول، تسهیلات پرداخت می‌‏کنند.

*خ ـ تسهیلات موضوع آیین‌نامه:*تمامی تسهیلات پرداختی یا قابل پرداخت شبکه بانکی کشور به مشمولین که در سال 1395 در چارچوب مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و شورای پول و اعتبار برای تقویت تولید ملی اختصاص می‌یابد و از دستگاه و یا مرجع مسئول معرفی می‌گردند.

*د ـ نتیجه‌گرا:*اعمال حمایت (یارانه سود تسهیلات و یا کمک) مشروط به تحقق اهداف و شرایطی که واگذارنده اعتبار برای دریافت کنندگان تسهیلات در ازای پرداخت تسهیلات و اعمال حمایت تعیین می‌کند. این شرایط باید ضمن معرفی واحدها به بانک عامل به اطلاع بانک و متقاضی برسد.

*ماده2ـ*منابع حاصل از افزایش قیمت‌های موضوع مواد (1) و (3) قانون هدفمند کردن یارانه‏ ها ـ مصوب 1388 ـ در سال 1395 به‌ترتیب زیر توسط شرکت‌های مشمول، وصول و به حساب متمرکز آنها نزد خزانه واریز می‌شود:

*الف ـ*به‌استناد جزء (2) بند (الف) ماده (1) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) ـ مصوب 1393 ـ شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران موظف است در سال 1395 به‌ازای هر بشکه نفت خام خوراک پالایشگاه‌های کشور مبلغ سیصد و نود و سه هزار و سیصد و پنجاه (350ر393) ریال و در کل سال مبلغ دویست و سیزده هزار میلیارد (000ر000ر000ر000ر213) ریال که ماهانه مبلغ هفده هزار و هفتصد و پنجاه میلیارد (000ر000ر000ر750ر17) ریال می‌­باشد، به‌صورت علی‌‏الحساب بابت سهم هدفمندسازی یارانه‌ها مطابق قوانین از جمله ماده (12) قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به حساب مربوط در خزانه واریز نماید.

*ب ـ*شرکت ملی گاز ایران مکلف است به‌ازای هر مترمکعب فروش گاز طبیعی در داخل کشور به‌جز نیروگاه‌ها مبلغ ششصد و هشتاد و هفت (687) ریال و برای کل سال 1395 مبلغ هشتاد هزار میلیارد (000ر000ر000ر000ر80) ریال بابت سهم هدفمندسازی یارانه‌ها، با اعمال شروط تبصره زیر به‌صورت ماهانه و علی الحساب مبلغ شش هزار و ششصد و شصت و هفت میلیارد (000ر000ر000ر667ر6) ریال به‌صورت علی‌الحساب بابت سهم هدفمندسازی یارانه‌ها مطابق قوانین از جمله ماده (12) قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به حساب مربوط در خزانه واریز نماید.

*تبصره ـ*قیمت گاز خانگی، تجاری و صنایع کوچک با میانگین سالانه نهصد و هفتاد و هفت (977) ریال به‌ازای هر مترمکعب و با توجه به قیمت ثابت هزار و پانصد  (500ر1) ریال برای هشت ماه گرم سال می‌باشد.

*پ ـ*وزارت نیرو موظف است مبلغ یکصد و دو (102) ریال به‌ازای هر کیلووات ساعت برق مصرفی کلیه مشترکین و برق صادراتی، بابت سهم هدفمندسازی یارانه‌ها که در کل سال معادل بیست و دو هزار میلیارد  (000ر000ر000ر000ر22) ریال می‌باشد به‌صورت ماهانه یک‌هزار و هشتصد و سی و سه میلیارد (000ر000ر000ر833ر1) ریال به‌صورت علی ‌الحساب بابت سهم هدفمندسازی یارانه‌ها مطابق قوانین از جمله ماده (12) قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به حساب مربوط در خزانه واریز نماید. سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است به‌منظور حمایت از تولید برق، مبلغ بیست و دو هزار میلیارد (000ر000ر000ر000ر22) ریال را در طی سال 1395، برای پرداخت به وزارت نیرو ماهانه به‌میزان حداقل معادل دریافتی هر ماه از طریق خزانه اختصاص داده و پرداخت نماید. با احتساب واریز و دریافت وجوه فوق و احتساب اعتبار موضوع ردیف (12ـ 520000) قانون بودجه سال 1395 کل کشور، بهای سوخت مصرفی کلیه نیروگاه­های کشور که تمامی برق تولیدی خود را با اعلام وزارت نیرو به شبکه سراسری عرضه می‌نمایند ششصد و هفت (607) ریال به‌ازای هر مترمکعب گاز طبیعی و یا  هر لیتر نفت‌کوره و نفت‌گاز، قابل تسویه حساب می‌باشد. نیروگاه‌های فوق ­الذکر موظفند به‌ازای هر لیتر فرآورده نفتی ویا هر مترمکعب گاز طبیعی تحویلی ده (10) ریال به‌صورت نقدی در قبال صورت‌حساب صادره توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و شرکت ملی گاز ایران بابت قیمت سوخت پرداخت نمایند. تسویه حساب مالیات بر ارزش افزوده و عوارض قانونی سوخت تحویلی به نیروگاه­ها براساس قیمت نقدی پرداختی نیروگاه­ها صورت خواهد گرفت.

*ت ـ*شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی مکلفند به‌ازای فروش هر مترمکعب آب مبلغ ده (10) ریال بابت سهم هدفمندسازی یارانه‌ها به‌صورت علی‌الحساب بابت سهم هدفمندسازی یارانه‌ها مطابق قوانین از جمله ماده (12) قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به حساب مربوط در خزانه واریز نماید.

*ث ـ*شرکت‌های مذکور موظفند وجوه فوق‌الذکر را هر ماه مقدم بر کلیه پرداخت‌های خود مطابق قوانین از جمله ماده (12) قانون هدفمندکردن یارانه‌ها به حساب مربوط در خزانه واریز نمایند و همچنین مالیات و عوارض ارزش افزوده را براساس مقررات قانون مالیات بر ارزش افزوده، سود سهم دولت و سایر پرداخت‌های خود را نیز به حساب ذی‌ربط واریز نمایند و عملکرد مبالغ واریزی مربوط به سهم سازمان موضوع این تصویب‌نامه را به سازمان و سازمان برنامه و بودجه کشور گزارش نمایند. چنانچه شرکت‌های فوق‌الذکر در پرداخت بموقع مبالغ یادشده تأخیر نمایند، سازمان و سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است مراتب را به خزانه اعلام کند و خزانه موظف به کسر وجوه اعلامی از حساب‌های متمرکز وجوه شرکت‏های مرتبط و واریز به حساب سازمان می‌‏باشد.

*تبصره ـ*در صورت تغییر قیمت حامل‌های انرژی، آثار آن بر ارقام مندرج در جزءهای (الف) و (ب) این ماده، به‌تناسب توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با هماهنگی وزارت نفت اعمال خواهد شد.

*ماده3ـ *سازمان برنامه و بودجه کشور می‌تواند اعتبارات مورد نیاز اجرای تبصره (14) را از محل ردیف‌های یارانه‌ای بودجه عمومی تأمین نماید.

*ماده4ـ *تا مبـلغ چهارصـد و بیست ‌هزار و چهارصد و هشـتاد میلیارد (000ر000ر000ر480ر420) ریال صرف پرداخت نقدی و غیرنقدی به سرپرستان خانوارهای نیازمند متقاضی دریافت یارانه خواهد شد.

*ماده5 ـ*به‌منظور اجرای بند (الف) تبصره (14)، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است خانوارهای مشمول این بند را شناسایی و نسبت به اعلام حذف یارانه نقدی به این افراد اقدام نماید. این اشخاص ظرف یک ماه می‌توانند نسبت به موضوع حذف از شمول دریافت یارانه اعتراض و اطلاعات و مستندات لازم را به وزارتخانه یادشده ارایه نمایند و در غیر این صورت از دامنه مشمولین دریافت یارانه نقدی خارج می‌شوند. وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی باید پس از بررسی مستندات ارایه‌شده، اسامی سرپرستان خانـوارهایی را که حذف می‏‌شوند به سازمان اعلام نماید. همچنین نتایج به کلیه معترضین اعلام می‌شود و یارانه اشخاص در اولین نوبت بعدی پرداخت یارانه نقدی قطع خواهد شد.

*تبصره ـ*در شناسایی خانوارها و در اجرای بند (هـ) تبصره (14)، رقم سیصد و پنجاه میلیون (000ر000ر350) ریال موضوع اجزای (1)، (3) و (4) بند (الف) تبصره مذکور، متناسب با بعد خانوار (4) نفر می‌باشد و این رقم با افزایش بعد خانوار به‌طور متناسب افزایش می‌یابد.

*ماده6 ـ*سازمان موظف است منابع حاصل از انصراف داوطلبانه دریافت‌کنندگان یارانه نقدی را پس از کسر از مصارف، متناسب با اعلام افراد مذکور برای اختصاص این منابع به افراد نیازمند عام یا خاص یا طرح‌های عمرانی اختصاص دهد.

*ماده7 ـ*به‌منظور اجرای بند (ب) ماده (34) قانون برنامه پنجم توسعه، تا مبلغ چهل و هشت هزار میلیارد (000ر000ر000ر000ر48) ریال در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار می‌‏گیرد تا برای اجرای بیمه نمودن افراد فاقد بیمه پایه سلامت از طریق سازمان بیمه سلامت ایران، کاهش میزان پرداختی بیماران بستری در بیمارستان‌های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حفاظت و حمایت مالی از بیماران صعب‌العلاج، خاص و نیازمند هزینه نماید.

*تبصره ـ*مبلغ پانصد و پنجاه میلیارد (000ر000ر000ر550) ریال از مبلغ فوق برای بیمه نمودن افراد فاقد بیمه سلامت توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اختیار سازمان بیمه سلامت ایران قرار می‌گیرد.

*ماده 8 ـ*در صورت حذف یارانه نقدی خانوارهای مشمول بند (الف) تبصره (14)، به سازمان برنامه و بودجه کشور اجازه داده می‌شود تا سقف پانزده هزار و پانصد و نود میلیارد (000ر000ر000ر590ر15) ریال در قالب تسهیلات، یارانه سود تسهیلات و کمک، به‌شرح جدول پیوست که تأییدشده به مهر دفتر هیأت دولت است و با رعایت بندهای زیر اختصاص دهد:

*تبصره ـ*اعتبارات جدول یادشده، متناسب با تحقق درآمدها توسط سازمان برنامه و بودجه کشور به دستگاه‌های اجرایی مربوط ابلاغ می‌شود و در چارچوب موافقتنامه متبادله با دستگاه‌های اجرایی، به مصرف خواهد رسید. در صورت عدم جذب اعتبار در هر یک از ردیف‌های جدول یادشده، اعتبارات اشاره‌شده توسط سازمان برنامه و بودجه کشور قابل جابه‌جایی است.

الف ـ اعتبار جزء ‌(1) بند (د) تبصره (14) به‌شرح جدول یادشده در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار می‌گیرد. وزارتخانه مذکور موظف است با استفاده از پایگاه‌های اطلاعاتی معتبر، نسبت به شناسایی و رتبه‌بندی مشمولین اقدام و فهرست مشمولین واجد شرایط را ابلاغ نماید.

*تبصره1ـ*در راستای اجرای کامل جزء (1) بند (د) حداقل (40) درصد منابع فوق در هر دستگاه (مذکور در جدول پیوست) به افراد (18) تا (35) سال و حداقل (20) درصد آن به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تعلق می‌گیرد.

*تبصره2ـ*بانک عامل، شرایط استفاده از تسهیلات (شامل تعهدات مشمولین، سازوکار اخذ تعهد، معیارهای توانمندی، شیوه ثبت اطلاعات) را تعیین می‌نماید و سایر شرایط توسط وزارتخانه مذکور تعیین و ابلاغ می‌شود.

ب ـ سیاست‌ها و شرایط حمایت (پرداخت تسهیلات،‌ یارانه سود تسهیلات و کمک) به واحدهای کوچک و متوسط موضوع جزء (2) و سایر بنگاه‌های موضوع جزء‌(3) بند (د) تبصره (14) به‌صورت نتیجه‌گرا و در انطباق با مفاد موافقتنامه متبادله با سازمان برنامه و بودجه کشور به تصویب کارگروه ملی خواهد رسید و برای اجرا به کارگروه‌های استانی ابلاغ خواهد شد. کارگروه‌های استانی در چارچوب سیاست‌های مزبور، واحدهای مشمول را به بانک‌های عامل معرفی می‌کنند و حمایت لازم را به عمل خواهند آورد.

*تبصره1ـ*توزیع استانی یارانه موضوع این بند براساس مصوبه کارگروه ملی پس از تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور صورت می‌گیرد و متناسب با ضرورت، اصلاح و بازتوزیع می‌گردد.

*تبصره2ـ*منابع پیش‌بینی شده در این بند برای حمایت از صادرات غیرنفتی (ردیف (3) و بخشی از ردیف (2) جدول پیوست) در چارچوب مفاد بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی موضوع مصوبه شماره 26091 مورخ 1395/3/4 ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و اصلاحات بعدی به مصرف خواهد رسید.

پ ـ دستگاه‌های اجرایی مشمول این ماده مکلفند هر سه ماه یک بار گزارش عملکرد اعتبارات دریافتی موضوع این ماده را به سازمان برنامه و بودجه کشور ارایه نمایند.

ت ـ واگذارنده اعتبار موظف است در تنظیم قرارداد عاملیت با رعایت مفاد ماده (82) قانون الحـاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) ـ مصوب 1393ـ  ترتیباتی اتخاذ نماید که میزان یارانه سود تسهیلات از طریق بانک عامل را در زمان پرداخت اولین قسط تسهیلات به متقاضی، به حساب بانک پرداخت‌کننده تسهیلات واریز نماید.

با توجه به نتیجه‌گرا بودن یارانه سود تسهیلات مزبور در صورت اعلام دستگاه‌های اجرایی به عدم حصول نتیجه مورد انتظار به بانک عامل، بانک عامل باید ترتیبی اتخاذ نماید که بانک پرداخت‌کننده تسهیلات، یارانه سود تسهیلات دریافتی را مسترد و به حساب بانک عامل واریز و اقساط تسهیلات متقاضی را بدون یارانه سود تسهیلات محاسبه و اخذ نماید.

*ماده9ـ *دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارتخانه‌های نفت، نیرو، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی و سازمان (حسب مورد)، مسئول اجرای این آیین‌‏نامه بوده و هر سه ماه یک‌بار گزارش عملکرد آن را به سازمان برنامه و بودجه کشور ارایه می‌کنند.

*ماده10ـ*وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است هر سه ماه یک‌بار گزارش اجرای این آیین‌نامه را به مجلس شورای اسلامی ارایه کند.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‎جمهور این مصوبه را ابلاغ کرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سوزن بان: 1395/7/713:13:30،
156
45
خیالشون از بابت 4 سال آینده هم تخته تخت شد
حالا دیگه راحت و با دل شیر کار!! می کنن

مجتبی: 1395/7/713:34:34،
140
37
حالا که دارین یارانه ها رو حذف میکنین حداقل قیمت گاز رو تو زمستان امسال چند برابر کنین تا ما با پرداخت چند برابری قبوض دین خودمونو به دولت تدبیر و امید ادا کنیم روحانی مچکریم
امير: 1395/7/713:35:39،
128
35
والا ما ٣ ساله بيكاريم و اولين نفر مال ما بدبختارو قطع كردن
عدالت: 1395/7/713:46:29،
121
53
با حذف دستوری احمدی نژاد و تک قطبی شدن انتخاب سال 96 تبدیل شد به انتصابات....اقای روحانی اصولگر خیالش راحت شد دیگر حتی نیاز به رای زیاد مردم ندارد و با کمترین رای ریس جمهور شده.....شک نکنید در اولین اقدام همان سال اول...اول یک دولت کامل اصولگرا تشکیل می دهد و همه اصلاح طلبان و حامیان خود را کنار می گذارد...بعد..... یارانه مردم کامل حذف و دلار را گرانتر و حاملهای انرژی و مالیاتها را افزایش و بنزین را گران می کند تا درامد خود را افزایش و حقوق نجومی مدیرانش تامین شود .....زیرا دیگر نیاز به رای مررم ندارد.....خدا به مردم رحم کند.....
الهام: 1395/7/713:49:54،
115
49
شنیدین که میگن
از اطلاعات سرشماری قرار نیست استفاده خاصی بشه
و مردم نگران نباشند
این خبر اولین پیامدشه
AAA: 1395/7/713:55:27،
71
41
کاملا مشخصه یه نفر (از دلواپسان محترم)اومده به همه منفیداده تا پایین.به من هم بده خیالم راحت بشه.
: 1395/7/715:12:41،
84
51
آقاي عدالت مثلا اگر بر فرض احمدي نژاد ميومد چي ميشد. 8 سال هنرهاي ايشون رو ديديم بسه ديگه. روزي نبود كه تن و بدن مردم رو نلرزونه. كاري ندارم دوره بعد چي ميشه ولي خيلي خوشحالم كه حداقل اون 8 سال ديگه تكرار نميشه.
AZARAXS: 1395/7/715:15:38،
61
36
با سلام
یارانه ها رو قطع نکنید چون یه روزی ایجاد کردید که به مردم کمک کنید با قطع یارانه به مردم کشور آسیب وارد میشه
اگر برای پرداخت یارانه مشکل دارین کلا قطع کنید به نظر من هم از اول نباید اجرا میشد.
قیمتها رو به قبل برگردونید برای یه سری از افراد ( مثلا روستایی ها ( که تشویق شن مهاجرت نکنن ) و یا افرادی که تحت حمایت سازمانهای حمایتی هستن واریز کنید.
من به عنوان یه شهروند با اجرای این طرح مخالف بودم چون هم باعث افزایش تورم و کاهش تولید در شهرستانها شد. اجرای این طرح فقط باعث برچیده شدن صنعت نان خشکی شد که من تبریک میگم.
کوکی: 1395/7/715:39:40،
67
27
تا صبح ثریا هم اینجا کامنت بزارید نه حقوق کارگر زیاد میشه نه یارانه رو برقرار میکنن نه ارزونی میشه.ناراضی هستید خیلی مسالمت آمیز جمع بشید جلوی دفتر ریاست جمهوری و خواستتون رو بگید.از هیچ کسی هم نترسید.اگه قراره از فقز بمیرم نهایتش حرفم رو میزنم و می میرم.
والسلام.این تنها راهیه که باید انجام داد.با غر زدن هیچی تغییر نمیکنه.چون اصلا کسی صدای مارو نمیشنوه.ابر قدرت دنیا که آمریکا باشه کلی از آقایون بابت خیلی از کارهاشون ایراد گرفت و ازشون خواست که اون کارها رو انجام ندن و این ها زمانی بیخیال شدن که کارد به استخون رسیده بود.حالا شما میگی با ۴ تا کامنت اینجا موضوع حل بشه؟
باور کنید وقتی امیدواریه این مردم رو میبینیم میگم حالا حالاها همین روال ادامه خواهد داشت.
محمد: 1395/7/715:49:26،
66
36
واقعا مضحک است مرغ پخته هم خنده اش می گیرد !!!! خود دولت اصولگرای روحانی می گوید خط زیر فقر 3 میلیون دویست هستش.....بعد خودشون طرح میدن مجلس کسی که 3 میلیون در ماه درامد دارد مرفه است و باید یارانش قطع شود ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! این چه وضعی است ؟؟؟؟؟؟ چرا باید یارانه مردم در کشوری که بزرگترین کشور نفت و گاز دنیا است حذف شود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟! که خرج حقوقهای نجومی مدیران اقای روحانی و جنگ یمن و سوریه و ابادی لبنان و فلسطین شود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به عدالت و محمد: 1395/7/716:44:48،
46
61
روحانی اصلاح طلب هستش .اول برید یه زره اطلاعات کسب کنید بعد بیاید نظر ...‌بذارید.متأسفم که با شماها شدیم ۸۰ میلیون .هرچی هم میکشیم از همون قبلیه هستش
رضا: 1395/7/716:58:35،
34
28
منم یه 405 مدل 81 دارم یعنی مال ما هم قطع میشه!!!خخخ
مردم: 1395/7/717:04:57،
47
38
تنها چیزی که الان کاملا حس میکنم این است که نه تنها ریالی از درآمد کشورم صرف رفاه و آینده من نمیشود بلکه با انواع و اقسام مالیات و عوارض و گرانفروشی اندک دسترنج و درآمدم توسط دولت غارت میشود.اقای رییس جمهور ایران جز ثروتمند ترین کشورهای دنیاست .ثروت کشور من کجا میرود ؟ چرا ما مردم سهمی نمیبریم و جز بدبخت ترین مردم دنیا هستیم. تو همه چیز عقب مانده آیم و هر سال پسرفت بیشتر ....
عباس: 1395/7/717:47:17،
43
36
اینهمه پول بی زبون رو به مردم میدین در حالیکه هیچ بازدهی ندارند.
بهترین کار اینست که از مردم قطع کنید و به مدیران پربازده کشور بدید که نتایج بازدهیه مدیریتشان کشور ما رو گل و بلبل کرده و بحق خواهان حقوقهای میلیونی هستند!!
بخش دیگر رو هم در بهداشت و درمان هزینه کنید البته نه اینکه به مردم خدمت شود نه! حقوقهای فوق نجومی به جیب پزشکان سرازیر کنید تا هرروز حس خود برتر بینیشان ارضا شود و خدای نکرده تعداد ویلاهایشان از دکتر مطب بقلی کمتر نشود!
رسول: 1395/7/719:21:37،
32
34
اقای که می گویی روحانی اصلاح طلب هستش !!!.... محض اطلاع....ایا وزیر کشور رحمانی فضلی اصلاح طلب هستش ؟؟؟؟؟!!! چند اصلاح طلب در دولت هستش ؟؟؟؟؟؟؟! فقط فرجی دانا بود که اقای روحانی او را کنار گذاشت و وزارت علوم را هم به فرهای مورد حمایت اکثریت قاطع اصولگریان و پایداریهای مجلس نهم داد....اقای روحانی یک اصولرگرای نزدیک به لاریجانی و رفسنجانی و ناطق نوری و حزب اعتدال و توسعه و جامعه روحانیت مبارز است....
پاسخ به پاسخ دهنده به به عدالت: 1395/7/720:03:37،
40
34
اینا همیشه میخوان وانمود کنن هر اشتباهی بوده از اصولگراها بوده روحانی کلیدی ترین وزراش و حتی معاون اولش جهانگیری رییس سازمان حفاظت محیط زیستش (ابتکار ) اصلاح طلبن کسانیم که منفی میزنن مغرضانه منفی میزنن چه کسی میتونه بگه ( طیب نیا) وزیر اقتصاد ، (زنگنه )وزیر نفت ، (نعمت زاده) وزیر صنعت ، ( ربیعی ) وزیر رفاه، (حجتی) وزیر جهاد کشاورزی، (ظریف) وزیر امور خارجه ( آخوندی) وزیر راه و شهرسازی کابینه روحانی اصلاح طلب نیستن ضمنا جناب عدالت احمدی نژاد خودش اصولگرا بود نه اصلاح طلب تا حالا زیرآب احمدی نژاد و در برابر روحانی میزدید که احمدی نژاد اصولگراست حالا یه دفعه روحانی رو اصولگرا اعلام کردید ضمنا اصولگراها دوره قبل به قالیباف و جلیلی رای دادن نه روحانی منم بهش رای ندادم و این دوره هم رای نمیدم
پاسخ به پاسخ دهنده به به عدالت: 1395/7/802:43:29،
35
29
دوست عزیز کسانی که شما نام بردید غیر خانم ابتکار که پست کلیدی ندارد بقیه اکثرا یا از حزب کارگزان نزدیک به رفسنجانی هستند یا حزب اعتدال و توسعه...پستهای اصلی مثل وزارت کشور و وزارت علوم است که دست اصولگریان است....
پاسخ دهنده به جواب به پاسخ عدا: 1395/7/810:35:30،
28
36
شما حداقل به خودت زحمت بده بیوگرافی زنگنه آخوندی طیب نیا نعمت زاده و ربیعی و ...رو بخون بعدا بفرما که اینا کارگزارانین یه دوره ای کارگزارانی بودن الان همه شون اصلاح طلبن بعضی مثل زنگنه و حجتی در دولت اصلاحات هم پست داشتن ضمنا وزارت نفت و شهرسازی و اقتصاد خیلی مهمتر از وزارت کشور و علوم
حقگو: 1395/7/713:15:04،
94
55
موقع انتخاب تمام سعیم را میکنم که بالا نیایید...بابت دوتا پژو پارس صفر یارانه ام را از سال94 حذف کردند و بعد خرج حقوق نجومی و لفت و لیس خودشون کردند،سر پل صراط ازتون نمیگذرم
سعید: 1395/7/713:28:50،
51
40
حالا این خوبه.
از ما فقط ب خاطر اینکه سندش رد نشده بود و ب نام ما بود!
حسام: 1395/7/713:51:30،
54
41
داداش دقیقاً میفهمم حالتو.دقیقا یارانه ما هم مثل تو بابت یه پژو 405 و یک سمند دوگانه سوز قطع شد . خدا ازشون نگذره
تیرداد: 1395/7/713:54:20،
63
45
کجای کاری تنهارقیب جدی بدر شد و آقای روحانی با هر رایی ریییییییییسسسسسس میشه؟ به رای من و تو هم دیگه نیاز نداره و این تازه اولین کارشون است که انجام دادن صبر کن آش دیگری هم پختن
007: 1395/7/807:07:47،
31
31
دو تا پژو پارس به اندازه یکی از چرخ های اون بنزها و مازراتی هایی که اونا سوار میشن نمیشه
چرا یارانه اونا رو قطع نمیکنن
mehran: 1395/7/713:19:38،
85
24
کاش نه یارانه می گرفتیم و نه گرونی میومد


تو همه جای دنیا با کلمه ی گرونی به شدت مبارزه می کنن و تو ایران مسولین و یک دسته از مردم عاشق گرونین چراشو نمی دونم و لی خوب می دونم به سر اوندسته از مردم که ندارن چی میاد
فوق لیسانس بیکاار: 1395/7/713:32:50،
61
33
من که 4 ساله کل درامدم 35 تومن نشده حذفم کردن خیلی ناراحتم از دست این مسولین ظالم
حق با شماست کاش نه گرونی می شد نه یارانه می اومد
لولو: 1395/7/713:19:46،
60
40
اینقدر دیگه کش و قوس نمیخواد!همه رو از دم کنید بره این چندر قاز پول رو!!این قدر هم سر ملت منت نگذارید!بدید به افرادی که حقوق چند میلیونی میگیرند!!!!!
اینجانب: 1395/7/714:23:13،
50
40
عجله نکنین و ناراحت هم نباشین ایشالا بعد از آمارگیری یارانه نود و پنج درصد مردم قطع میشه و فقط به افراد بهزیستی و کمیته امداد یارانه میدن و این مصیبت عظمی هم از سر دولت حذف خواهد شد
کریم: 1395/7/713:24:50،
65
39
اوناییکه که حذف میشن پولش میره کجا
هادی: 1395/7/713:44:27،
49
32
همه 35 میلیون به اندازه یکماه حقوق آقایون نمیشه...فکر کن کسی بخواد با این 35 میلیون در سال با یه خونواده 4 نفره هم خرج خوراک بده هم مسکن هم تحصیل هم پوشاک هم بیماری و ......ببینین چه کسی میشینه اون بالا تحلیل میکنه...
kj: 1395/7/713:40:04،
49
33
درامد سالیانه 35 میلیون خیلی حساب میشه؟؟؟؟از این 35 میلیون چی برای طرف برای پس انداز می مونه.تازه خمس و زکاتش رو هم بده یه چیزی هم بده کار میشه.خط فقر 3.5 میلیون حساب میشه دوازده ماهش میشه 42 میلیون که اونم در بهترین شرایط یه نفر عادی 3.5 در بیاره.نتیجه میگیرم با مدیریت اینا بخواهیم پیش بریم نابود میشیم نظر شما هم با من مثبته+++
majid: 1395/7/714:04:36،
45
30
از نبودن طرح یارانه بگذریم "قرار بود تمام اقشار جامعه حتی شهروندان ایرانی خارج از کشورم از اون بهره مند بشن "با این توصیف در کل این طرح نسبت به دیدگاه و هدف " طرح از نظر مردم شکست خوره محسوب میشه اما از نظر مسئولین در نتیجه حذف یارانه بگیران موفق محسوب میشه "چون سوبسید در قسمت های مختلف خدمات و انرژی و محصولات حذف شد ولی به حذف یارانه بگیران هم انجامید ،اما خوب به جای اینکه یک طرح رو ارائه بدن و فقط به درامدهای پایین مبلغی رو بدن الان با یه تیر دو نشون رو زدن هم سوبسید رو برداشتن و هم تعداد زیادی رو حذف کردن در کل به نفع خودشون"با این کار کلی ارز داخلی ..........۱
عبدالله: 1395/7/714:11:04،
57
26
من الان هم این درامد رو ندارم چطوریه که یارانمو یک ساله قطع کردن
معلم : 1395/7/714:31:45،
32
39
وای خدا بدبخت شدم اگه قراره حقوق 35 ملیون تومن رو حذف کنند منم حذف میشم دیگه یارانه نمیگیرم ای خدا از دست این مسولین نامرد به کی پناه ببرم هههه
حسین: 1395/7/714:50:35،
42
32
آن مرد که درازای بنزین 1000 تومنی 80 هزارتومن یارانه میخواست بدهد رفت....
متین: 1395/7/716:18:21،
47
22
خسته شدیم از تهدیدات هر روزه شما. هر چه زودتر این چندرغاز را قطع کنید و خیال همه را راحت کنید ولی یادتان باشد که با این طرح مسخره یارانه بازی، قیمت همه چیز چند برابر شد و چون تورم تک رقمی بود بجز چند قشر خاص ،قدرت خرید بقیه مردم را بطرز فجیعی پایین آوردید و خلاصه همه را بیچاره کردید خدا از مبتکرین هدفمندی که جز بدبخت کردن مردم هیچ نتیجه ای نداشت نگذرد.
ali: 1395/7/716:49:42،
49
32
قرار نبود یارانه کسی رو حذف کنن
اولش احمدی نژاد گفت همه حقشون رو میگیرن
پاسخ ب ali: 1395/7/719:03:51،
38
39
دوست عزیز قرار نبود خیلی کارا بشه قرار نبود یارانه کسی ثطع بشه قرار نبود گرونی بشه و ...... تو دوره ی آقای احمدی نژاد اصن قرار نبود خیلی کارا بشه ولی شد و جوونیه من و هم نسل هایه من تباه شد و رفت ک قرار نبود تباه بشه
جاسم: 1395/7/809:07:08،
27
28
8 سال جوانی من زمان نفر قبلی تلف شد
4 سال جوانی من تو دوران نفر فعلی تلف شد
کی جواب این 12 سال عمر تلف شده من رو میده؟
به خدا هر چی بیشتر فکر می کنم بیشتر آتیش می گیرم
12 سال شوخی نیست. چی کار کردین واسه ما؟ من دیگه به چیه شما باید اعتماد کنم.چپ و راستتون رو هم که دیدیم
تو دهه چهارم زندگی دیگه به هیچ چیزی امید ندارم
چرا؟
هموطن: 1395/7/723:29:02،
26
33
اطمینان دارم این دولت ناخواسته قبر خود را می کند متاسفانه!!!!!!!!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار