کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

رسانه ملی نباید محل تبلیغات فرآورده‌های طبیعی دروغین باشد


کد خبر : ۲۸۲۰۳چهارشنبه، ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۳:۴۷۱۴۵۰ بازدید

مدیرکل نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تبلیغات نباید عوام فریبانه باشد از رسانه ملی خواست بر تبلیغات ...
رسانه ملی نباید محل تبلیغات فرآورده‌های طبیعی دروغین باشدرسانه ملی نباید محل تبلیغات فرآورده‌های طبیعی دروغین باشد

مدیرکل نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تبلیغات نباید عوام فریبانه باشد از رسانه ملی خواست بر تبلیغات غیر واقعی فرآورده ها نظارت بیشتری داشته باشد.

امیر حسین جمشیدی اظهار کرد: همه اسناد بالادستی، نظیر سیاست های کلی سلامت و برنامه پنجم، این سازمان را مجاب می کند که به مقوله فراورده های طبیعی و سنتی یک نگاه ویژه ای داشته باشد. 
 
وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت ملزم است زمینه توسعه این فرآورده ها را فراهم کند، افزود: سازمان غذا و دارو به شدت در پی توسعه این فرآیند است. 
 
مدیر کل نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو تاکید کرد: در ۱۰ سال گذشته رشد تولید این فرآورده ها افزایش داشته، به گونه ای که حدود ۱.۲ پروانه در هر روز کاری صادر شده و اهل فن می دانند که کار کوچکی نیست. 
 
جمشیدی تصریح کرد: سازمان  غذا و دارو به دنبال مصرف منطقی این فرآورده هاست و هیچ گاه دنبال این موضوع نیست که اینها، به میزان خیلی زیاد و بدون هیچ علم و تخصصی مصرف شود. 
 
وی با اشاره به اینکه نباید به هر قیمتی به سمت توسعه این فرآورده ها گام بر داریم گفت: در وهله اول می بایست سلامت مردم را در نظر گرفت؛ موارد بعد حمایت از کادرهای درمانی فعال در این حوزه و افرادی است که در تولید دانش فنی و نیز ساخت این فرآورده ها گام بر می دارند. 
 
جمشیدی تصریح کرد: در حال حاضر مجرای قانونی عرضه این فرآورده ها تنها داروخانه ها هستند که متاسفانه در عطاری ها به فراوانی مشاهده می شود. 
 
وی افزود: فروش این فرآورده ها در هر مکانی به جز داروخانه ها ممنوع و غیرقانونی است. 
 
جمشیدی گفت: تبلیغات فرآورده های طبیعی و سنتی تولید داخل کشور به شرط ارائه مستندات علمی و رعایت سایر ضوابط و مقررات بلامانع است. 
 
وی ادامه داد: تبلیغ این مهم کمکی برای ترویج فرآورده های طبیعی و سنتی است تا فرهنگ سازی در ارتباط با این فرآورده ها صورت گیرد. ولی زمانی که ادعاهای مطرح شده از مجوزهای مربوطه و اثبات شده فراتر می رود امکان گمراهی مصرف کنندگان و مردم بوجود می آید. 
 
مدیر کل نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو تاکید کرد: در برخی موارد تبلیغات رسانه ای اعلام می شود که با مصرف فرآورده ای خاص مثلا ۱۰ درصد به موهای شما اضافه و یا هر روز درصدی از وزن تان کم و یا درصدی به وزن تان اضافه می شود و این درحالی است که چنین چیزی اصلا صحت ندارد. 
 
جمشیدی با بیان اینکه هر یک از این تبلیغاتی که خارج از ضوابط  از رسانه ها به ویژه رسانه ملی پخش شود باعث تعلیق مجوز صادره خواهد گردید مگر اینکه منطبق بر آئین نامه ها و قوانین جاری سازمان غذا و دارو باشد و تداخلی با آن ایجاد نکند، خاطرنشان کرد: تبلیغات مجوز دار هم نباید عوام فریبانه باشد. 
 
وی، از صدا و سیما خواست قبل از تبلیغ هر فرآورده ای، با سازمان غذا و دارو هماهنگی کند.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب