کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

نخستين زن در برابر آخرين مرد

کدخبر:۲۸۱۱۴یکشنبه، ۴ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۹:۴۴۲۲۷۵ بازدید

صف‌بندی‌ها و ياركشی‌های سياسی در انتخابات رياست‌جمهوری ايالات متحده به مرحله حساسی رسيده است. تنها يك روز پيش از نخستين مناظره رو در روی ...
نخستين زن در برابر آخرين مرد

صف‌بندی‌ها و ياركشی‌های سياسی در انتخابات رياست‌جمهوری ايالات متحده به مرحله حساسی رسيده است. تنها يك روز پيش از نخستين مناظره رو در روی نامزدهاي پيشتاز، تد كروز، رقيب سابق و مخالف سرسخت دونالد ترامپ، نامزد جمهوري‌خواهان گفته كه به او راي خواهد داد. در مقابل روزنامه نيويورك‌تايمز هم با خردمند، با تجربه و شجاع خواندن هيلاري كلينتون، نامزد دموكرات‌ها اعلام كرده كه در انتخابات از او حمايت خواهد كرد.

نيويورك‌‌تايمز 6 هفته پيش از انتخابات امريكا نوشته است: «كلينتون اثبات كرده فرد واقع‌گرايي است و بر اين باور است ايالات متحده صرفا نمي‌تواند، پشت اقيانوس‌ها و ديوارها پنهان شود، بلكه بايد براي حفاظت از منافع خود با اطمينان با جهان تعامل داشته باشد.» نخستين مناظره رو در روي نامزدهاي دو حزب قرار است، دوشنبه شب (امشب) در دانشگاه هوفسترا در جزيره لانگ‌آيلند ايالت نيويورك برگزار شود. اين دانشگاه در سال‌هاي 2008 و 2012 نيز ميزبان مناظره‌هاي نامزدهاي رياست‌جمهوري امريكا بود. گفته شده بحث اصلي اين مناظره، جهت‌گيري ايالات متحده، راه‌هاي دستيابي به موفقيت و تامين امنيت امريكا خواهد بود.  به اعتقاد كارشناسان از آنجا كه كلينتون فرد چندان محبوبي نيست، در اين مناظره بايد نشان دهد كه خلاف‌نظر 55درصد امريكايي‌ها سياستمدار صادقي است. ترامپ نيز بايد راي‌دهندگان را قانع كند كه توانايي‌هاي لازم را براي رياست‌جمهوري و آشنايي حداقلي با مسائل دارد و مي‌تواند بدون از دست دادن كنترل خود از پس مناظره نفس‌گير با رقيبش برآيد.

 

 حاشيه‌هاي پيش از مناظره

روزنامه گاردين يك‌شنبه با انتشار تصويري از جنيفر فلاورز، مدل سابقي كه گفته مي‌شود در دهه 1980 با بيل كلينتون، رييس‌جمهوري سابق و همسر هيلاري رابطه غيراخلاقي داشته، نوشت كه فلاورز درخواست دونالد ترامپ را براي حضور در مناظره دوشنبه شب پذيرفته است. گاردين نوشته كه فلاورز اين مطلب را در توييتر خود تاييد كرده و نوشته است: «سلام ترامپ. مي‌داني كه طرف تو هستم و حتما در مناظره شركت خواهم كرد.»  گاردين مي‌نويسد: فلاورز در شرايطي از ترامپ اعلام حمايت كرده كه 9سال پيش در نخستين مبارزه انتخاباتي كلينتون اعلام كرده بود كه از وي حمايت مي‌كند. وي در سال 2007 گفته بود: «شايد كمكي نكند اما مي‌خواهم از همجنس خودم حمايت كنم. من هيچ علاقه‌يي براي بازگشت به گذشته و ضربه زدن به هيلاري كلينتون ندارم.»  البته دموكرات‌ها هم بيكار ننشستند. نشريه پوليتيكو يك روز پيش از مناظره دوشنبه، با انتشار تصويري از «كارتر پيج»، بازرگان امريكايي و مشاور دونالد ترامپ به شايعات مربوط به رابطه كانديداي جمهوري‌خواهان با روسيه پرداخت و نوشت كه گرچه هيچ كس در مسكو چيزي از كارتر پيج نشنيده اما روسيه رابطه بسيار نزديكي با او دارد. گفته شده، سرويس اطلاعاتي امريكا در حال تحقيق درباره مذاكره احتمالي كارتر پيج با مقام‌هاي ارشد روسيه است. دموكرات‌ها چند ماه گذشته بارها با متهم كردن روسيه به تلاش براي دخالت در انتخابات رياست‌جمهوري امريكا، دونالد ترامپ را به همكاري با مسكو متهم كردند. اتهامي كه ترامپ همواره رد كرده است.

گفته شده، لستر هولك، 57ساله و مجري اخبار شبانگاهي شبكه خبري ان‌بي‎سي به عنوان پربيننده‌ترين برنامه خبري امريكا گرداننده مناظره نخست خواهد بود كه 90 دقيقه طول خواهد كشيد و آگهي بازرگاني در جريان برگزاري آن پخش نخواهد شد.

 

 كانديداها واقعا كيستند؟

روزنامه واشنگتن‌پست نيز در يادداشتي با عنوان «پرسش واقعي مناظره اين است: هيلاري كلينتون و دونالد ترامپ كيستند؟» به مناظره جنجالي دوشنبه پرداخته است. كاتلين پاركر نوشته است: «بالاخره مرحله نهايي مسابقه‌يي كه همگي انتظارش را مي‌كشيديم، از راه رسيد. زمان زيادي را صبر كرديم تا به اين لحظه برسيم، زماني كه به اندازه چندين سال طول كشيد. حالا در آن لحظه حساس هستيم وقتي كه نخستين كانديداي زن در برابر آخرين كانديداي مرد قرار مي‌گيرد. روزهاست كه در اين‌باره صحبت مي‌كنيم. آيا كسي در امريكا هست كه نداند هر كانديدا چطور فكر مي‌كند و چه چيزي خواهد گفت؟ تنها چيزي كه ممكن است ما را شگفت‌زده و متعجب كند، اين است كه دونالد ترامپ با فصاحت و شيوايي درباره سياست‌هاي دولت آينده‎اش صحبت كند يا هيلاري كلينتون از روش‌هاي خودش براي پيروزي بگويد. آيا واقعا كسي هست كه بر اساس آنچه در اين مناظره قرار است، گفته شود طرز فكر خود را تغيير دهد و به نتيجه‌يي متفاوت از هفته قبل برسد؟ نه! واقعيت اين است كه تمام اين مناظره يك سرگرمي است. مسابقه‌يي براي اينكه ببينيد چه كسي باهوش‎تر است؟ چه كسي بامزه‌تر است؟ چه كسي واكنش سريع‌تري دارد؟ چه كسي عميق‌تر است؟ و مهم‌تر اينكه شما دوست داريد، صداي چه كسي را براي چهار سال آينده بشنويد؟

والا پرسش‌هاي اساس‌تري چون؛ چه كسي قرار است از آمريكايي‌ها حفاظت كند؟ كشور را بسازد؟ جريان مهاجرت را متوقف كند؟ و از صدها فرد مسن بي‌گناه حمايت كند كه پيش‌تر بارها و بارها پاسخ داده شده است. ما رزومه آنان و تاريخچه‌شان را مي‌دانيم. نقاط قوت و ضعف آنها را مي‌شناسيم. اما آيا درباره شخصيت‌هاي آنان همه چيز را مي‌دانيم؟ شايد زياد نه. اما هر آنچه كلينتون و ترامپ دوشنبه شب بگويند مي‌تواند تاحدودي نشان دهد كه اين دو رقيب دقيقا چه كساني هستند؟»

 

 نظرسنجي‌ها چه مي‌گويند؟

واشنگتن‌پست همچنين يك‌شنبه گزارش داده كه 46 درصد از امريكايي‌ها در نظرسنجي كه توسط اين روزنامه و شبكه تلويزيوني ‌اي‌بي‌سي انجام شده، اعلام كرده‌اند كه به كلينتون راي مي‌دهند و 44درصد نيز اعلام كرده‌اند كه در انتخابات از ترامپ حمايت خواهند كرد. در اين گزارش همچنين آمده كه جنجال‌ها درباره سلامتي هيلاري كلينتون باعث شده كه محبوبيت وي در نظرسنجي‌ها تاحدي كاهش يابد. همچنين اين نظرسنجي نشان مي‌دهد كه حمايت از نامزدهاي حزب سبز و ليبرال كمتر از 10درصد است.  كلينتون در هفته‌هاي پس از گردهمايي‌هاي حزبي دو حزب اصلي امريكا در جولاي با فاصله چشمگيري از ترامپ جلو بود. اما اين فاصله در نظرسنجي‌هاي ماه سپتامبر كاهش يافت و نظرسنجي‌هاي جديد وي را به ميزان 2درصد جلوتر قرار داده است.

پنجاه و هشتمين انتخابات رياست‌جمهوري امريكا براي انتخاب چهل و پنجمين رييس‌جمهوري، هشتم نوامبر 2016 (18 آبان) برگزار مي‌شود.

- روزنامه تعادل

بلیط هواپیمادیدگاه ها

amin: 1395/7/423:50:47،
45
66
کلینتون که پاش لب گوره ترامپم که چیزی به عنوان مغز تو سرش نیست
چه شود
ناشناس: 1395/7/504:05:49،
71
75
واقعا جای حیرت است که اصلاح طلبان 4 سال از اقای روحانی اصولگرا حمایت کردند و هنوز هم می کنند در حالی که اقای روحانی به هیچ یک از وعده ها و قولهای خود عمل نکرده و با گران نگه داشتن دلار 4 سال است با وجود رفع تحریمها و درامد عظیم ارزی گرانی و سه برابری قیمتها و کاهش قدرت خرید را به مردم تحمیل می کند تا تورم بخاطر کاهش تقاضا و رکود تک رقمی شود و مردم را مثل چهار سال پیش با وعده های اصلاح طلبانه فریب دهد....
amiran: 1395/7/516:40:17،
31
32
برادر ناشناس. روحانی سوپرمن نیست. همچین هم دلدار مردم نیست. ولی همین که نوشتی با گران نگهداشتن دلار. متوجه شدم که چیزی از اقتصاد سر در نمیاری.
کلا ما مردمی هستیم با حافظه تاریخیه کم. یادتون رفته دلار با چه سرعتی میرفت بالا که الان اگه اون تیم سر کار بود معلوم نیست چه وضعی داشتیم. سه اله دلار تقریبا ثابته و این یک هنر اقتصادی تو ایرانه. اصلاح طلب و دلواپس دکونه. مغازست. ویترینه. بعد از انقلاب یه رییس جمهور به فکر مردم داشتیم اونم سید محمد بود. زمان اون هزینه با درامد همخونی داشت.
محمد: 1395/7/423:52:27،
122
32
بهترین زمان برای بهتر شدن رابطه با امریکا و کشورهای دیگه دوران اوباما بود اما حیف که ازش استفاده نکردیم مسولان همه کار کردن اختلاس دزدی خیانت جنایت ولی به فکر مردم نبودن و باید منتظر روزای سختر باشیم
سپهسالار: 1395/7/500:04:44،
67
52
امیدوارم مردم آمریکا از عقل خودشون پیروی بکنن و ترامپ رو انتخاب بکنن نه شیطان صفتی مثل هیلاری که مثل اوباما کارشون فقط کوبیدن مظلومان و پروراندن ظالمان و مرفهین بی درد هست.
George W Bush: 1395/7/502:17:06،
88
46
Trump مستاجر بعدی کاخ سفید خواهد بود.
حذب دموکرات به اندازه ی کافی گند بالا آورده.
ریاست جمهوری لباسی است شکیل که برای قامت جناب Trump دوخته شده.
ما که از این برجام خیری ندیدیم.یعنی نزاشتن خیری ببینیم! قیمت دلار مسکن خودرو پوشاک خوراک و سایر کالاها که ارزون نشد پس همون بهتر که Trump بیاد و تحریممون کنه.چون پول نفت توی خود آمریکا بلوکه بشه و بمونه جاش امن تره.
مهدی: 1395/7/503:54:27،
53
26
ی چیزی ک مشخصه هر کی رییس جمهور بشه دستای پشت پرده و لابی نمیزاره هرکاری میخان انجام بدن همه دنیا لابی و قدرت پشت پرده تعیین کننده هس .....
دوستی آنها با ایران بعید است: 1395/7/506:48:40،
45
38
تجربه 38 سال گذشته نشان میدهد که هریک از دوکاندیدای حزب جمهوری خواه یا دمکرات به عنوان رییس جمهور آمریکا انتخاب شوند در سیاست های کلی آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران هیچ تغییری ایجاد نمی شود و انتظار دوستانه شدن روابط بین دوکشور همچنان بعید به نظر می رسد.
امیر: 1395/7/509:38:15،
34
29
انتخابات در امریکا برای همه دنیا مهم و توسط کشورهای
مختلف دنبال میشود ولی مقامات دیپلماتیک کشور ما در نیویورک مصاحبه می کنند و می گویند برای ما فرق نمیکند
چه جناحی در امریکا راس کار خواهد امد!!!
معین: 1395/7/511:57:46،
35
31
شاید به زبون نیارن ولی عملا به نفع جمهوری خواهان و ترامپ حرکت میکنن .
حمید: 1395/7/516:27:38،
26
36
هیلاری‏ ‏کیلینتون‏ ‏در‏ ‏مقابل‏ ‏نفوذ‏ ‏ترامپ‏ ‏خیلی‏ ‏ضعیف‏ ‏عمل‏ ‏کرد.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار