کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

دلالی صرافی یکی از بانک های خصوصی


کد خبر : ۲۸۰۲یکشنبه، ۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۷:۲۱۲۷۷۴ بازدید

طبق قانون، صرافی بانک ها حق مداخله در امور تجارت را به طور مستقیم ندارند. از سوی دیگر تنها راه تامین ارز مورد نیاز تجار توسط صرافی‌ها استفاده از منابع مالی بانک‌ها ...

پس از آنکه مطالب ناراحت‌کننده در مورد کاسبی برخی گروه‌ها و افراد از «تحریم» ها در رسانه‌های داخلی و خارجی مطرح شد، روز گذشته دکتر حسن روحانی، رییس جمهور  در حکمی خواستار پی‌گیری مواردی شد که برخی افراد طی آنها به سوء استفاده از شرایط تحریم کشور پرداخته اند.  
 
 در پی تحریم‌های اقتصادی ایران و به خصوص تحریم مبادلات بانکی، دولت گذشته با تفکر دور زدن تحریم‌ها برخی اجازه‌های خاص را به برخی افراد، بانک‌ها و یا گروه‌ها داد، که با استفاده از آن می توانستند با پول‌های بلوکه شده به تجارت بپردازند و صد البته در پس این دور زدن تحریم‌ها، طبق اسناد و مدارک منتشر شده توسط رسانه‌های مختلف، عده‌ای نیز به دنبال کاسبی خود بوده‌اند.
 
آنچه در این بین از همه مهمتر است آن که به طور حتم منافع حاصل از تجارت با پولی که متعلق به ملت ایران بوده باید در جیب ایرانیان قرار گیرد و این در حالی است که برخی شرکت ها و گروه‌هایی تحت پوشش عناوین عوام فریبانه تمام منافع این تجارت پرسود را به جیب مبارک خود سرازیر کرده اند. 

صرافی یکی از بانک‌های خصوصی در این بین با عملکرد خاص خود به عنوان لابی داخلی باند زنجانی – ضراب عمل کرده و با همکاری با این گروه با اسفاده از دلارها و منابع ارزی مجهول المحل، به واردات گندم از آسیای میانه، ورق آهن از روسیه، گوشت از برزیل و اتومبیل از مرزهای جنوبی پرداخته است. 
 
طبق قانون، صرافی بانک ها حق مداخله در امور تجارت را به طور مستقیم ندارند. از سوی دیگر تنها راه تامین ارز مورد نیاز تجار توسط صرافی‌ها استفاده از منابع مالی بانک‌ها که در نزد بانک مرکزی است، می باشد این در حالی است که صرافی نامبرده با استخدام خویشاوندان خود در شرکت‌های اقماری زیر مجموعه خود، ضمن دور زدن قانون و ورود در امر تجارت، منابع ارزی مجهول الهویه‌ای را برای این کسب و کار خود به کار بسته است. 
 
 بنابر همین گزارش آقای «م. ر» از رابطان نزدیک ضراب در ایران بوده و در مراسمات مختلف در کنار ایشان دیده شده است و بیم آن می‌رود که منابع ارزهای مذکور از همین مکان باشد. علاوه بر این پای برخی صرافی بانکهای خصوصی دیگر نیز در دخالت در تجارت با دلارهای مجهول الهویه درگیر است که بنابر شنیده‌ها با محوریت این بانک خصوصی در جریان بوده است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها