کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

ثروتمندترین و فقیرترین کشورهای اتحادیه اروپا


کد خبر : ۲۵۷۴چهارشنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۱:۱۸۲۷۹۳ بازدید

آخرین اطلاعات دفتر آمار اتحادیه اروپایی نشان می‌دهد لوکزامبورگ ثروتمندترین و بلغارستان و رومانی فقیرترین کشورها بین 28 کشور اتحادیه اروپایی هستند.

 آخرین اطلاعات دفتر آمار اتحادیه اروپا نشان می‌دهد، لوکزامبورگ ثروتمندترین کشور در اتحادیه 28 کشوری اتحادیه اروپا باقی مانده است، در حالی که بلغارستان و رومانی نیز همچنان فقیرترین کشورهای این اتحادیه محسوب می‌شوند. 
 
بر اساس دفتر آمار اروپا، در سال 2012 سرانه تولید ناخالص داخلی لوکزامبورگ بر اساس معیار شاخص برابری قدرت خرید (PPS) به رقم  263 رسیده است، این در حال است که میانگین شاخص قدرت خرید معیار اتحادیه اروپا برابر با 100 بوده است. در سوی دیگر، بلغارستان و رومانی، که هر دو در سال  2007 به عضویت اتحادیه اروپا در آمده‌اند، فقیرترین کشورهای این اتحادیه در سال گذشته بوده و سرانه تولید ناخالص داخلی آنها به ترتیب برابر با 47 و 50 بوده است.
 
معیارهای قدرت خرید مانند یک واحد ارزی مصنوعی عمل کرده و اختلاف سطح قیمتی میان کشورها را حذف می‌کند و با یک واحد از قدرت خرید معیار، حجم کالا و خدمات یکسانی را در تمامی کشورها می‌توان خریداری کرد. این واحد امکان مقایسه شاخص‌های اقتصادی در سراسر کشورها را می‌دهد. 
 
اتریش در اندازه‌گیری سطح ثروت اتحادیه اروپا جایگاه دومین کشور ثروتمند را با تولید ناخالص داخلی 130 داشته است، این رقم در سال 2011 به میزان 129 و در سال 2010 به میزان 127 بوده است. هلند اگر چه در میان ثروتمندترین کشورها قرار دارد، ولی شاهد کاهش اندکی در سرانه تولید ناخالص داخلی خود بوده است، این نرخ برای هلند در سال 2010 برابر با 130،برای سال 2011 برابر با 129 و برای سال 2012 برابر با 128 بوده است. دفتر آمار اتحادیه اروپا اعلام کرده است، ایرلند مکان سوم ثروتمند ترین کشور این اتحادیه را با سرانه تولید ناخالص داخلی 129 داشته است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
لاماری