کانال تلگرام ایران جیب

قابلیت‌های پنهان برنامه واتس‌اپ

کدخبر:۲۵۱۶۹سه شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۱:۰۰۹۲۳ بازدید

بولد، ایتالیک و خط‌دار کردن پیام‌ها، غیرفعال کردن تیک آبی پس از خواندن پیام، ذخیره تاریخچه پیام‌ها و تغییر کاغذ دیواری از قابلیت‌هایی ...

بولد، ایتالیک و خط‌دار کردن پیام‌ها، غیرفعال کردن تیک آبی پس از خواندن پیام، ذخیره تاریخچه پیام‌ها و تغییر کاغذ دیواری از قابلیت‌هایی اضافه‌شده به واتس‌اپ است.

واتس اپ از زمان راه‌اندازی خود تغییرات زیادی را پشت سر گذاشت، اما پس از اینکه در سال ۲۰۱۴ توسط فیس‌بوک خریداری شد، به کلی دگرگون شد. توسعه‌دهندگان وعده دادند که پیام صوتی را به واتس‌اپ می‌آورند و به عهد خود وفا کردند، اما پس از آن ویژگی‌های دیگری نیز به این پیام رسان افزودند. وب‌سایت نوروگجت به چند مورد از این قابلیت‌ها اشاره کرده است.


بولد، ایتالیک و خط‌دار کردن پیام‌ها

قالب‌بندی متن یکی از جدیدترین قابلیت‌هایی است که به این اپلیکیشن افزوده شده است و به کاربران این امکان را می‌دهد که با قرار دادن پیام خود در دو ستاره (*) پیام خود را بولد کنند، همچنین با قرار گرفتن پیام در دو علامت (_) متن ایتالیک شده و با قرار گرفتن در بین دو (˜) متن خط‌دار می‌شود.

 

44jnr8ds4gym9ovxb4v.jpg


غیرفعال کردن تیک آبی

وجود تیک آبی در پیام‌ها مخاطبان شما را آگاه می‌کنند که پیامشان را خوانده‌اید. بنابراین اگر می‌خواهید پیام آنها را بخوانید بدون اینکه بدانند، اپلیکیشن واتس‌اپ را باز کنید، به بخش (account) و سپس (privacy) بروید و گزینهread receipts را لغو کنید. البته با غیرفعال کردن این گزینه، اگر پیامی برای دوستان خود بفرستید هم از خوانده شدن یا نشدن آن آگاه نخواهید شد.

 

ojyfiu8rp7blemccvw2.jpg


ذخیره تاریخچه پیام‌ها

 شما می‌توانید با رفتن  به بخش تنظیمات (settings) و سپس بخش پیام‌ها (chats) انتخاب گزینه گرفتن نسخه پشتیبان از پیام‌ها (chat backup)، پیام‌های خود را نگه‌داری کنید. می‌توانید انتخاب کنید که تایخچه پیام‌های شما به صورت هفتگی یا ماهیانه ذخیره شود و اینکه پیام‌ها شامل تصویر و یا ویدیو باشند هم مشکلی ایجاد نمی‌کند.

 

u9otb0mej02ylrqouk.jpg


تغییر کاغذ دیواری

اگر به هر نحوی از کاغذدیواری واتس‌اپ خود خسته شدید می‌توانید آن را تغییر دهید و این بسیار آسان است. برای این کار کافی است به بخش تنظیمات و سپس پیام‌ها رفته و در بخش کاغذ دیواری (wallpaper) تصویر دیگری را انتخاب کنید.

 

jodooga54huvqy8hl5v.jpg

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

ایسام

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
کارگزاری فارابی