کانال تلگرام ایران جیب

بورس تهران عقب‌نشینی کرد


کد خبر : ۲۵۰۵۱شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶:۵۰۱۳۴۹ بازدید

معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد بازاری بی‌رمق و کم معامله پس از بازگشت از تعطیلات 3 روزه بودند؛ بازاری که در اوج بی‌رمقی شاهد ...

معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد بازاری بی‌رمق و کم معامله پس از بازگشت از تعطیلات 3 روزه بودند؛ بازاری که در اوج بی‌رمقی شاهد خودنمایی برخی‌ تک‌سهم‌ها و شرکت‌های کوچک بود.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز شنبه 19 تیر ماه 95، با 332 واحد کاهش به رقم 73 هزار و 716 واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز با افت 25 واحدی روی رقم 13 هزار و 711 واحد ایستاد.

شاخص سهام آزاد شناور اما با کاهش 439 واحدی عدد 82 هزار و 435 واحد را تجربه کرد.

شاخص بازار اول نیز در حالی با کاهش 215 واحدی به رقم 51 هزار و 254 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 826 واحدی عدد 163 هزار و 142 واحد را تجربه کرد.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش 3 واحدی عدد 780 واحد را به نمایش گذاشت.

براساس این گزارش معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت صنایع پتروشیمی فارس با 63 واحد، ایران خودرو با 54 واحد و فولاد مبارکه با 37 واحد کاهش، بیشتری تاثیر منفی را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل اما معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت بانک ملت با 18 واحد، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با 9 واحد و توسعه صنایع بهشهر با 7 واحد افزایش، بالاترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 180 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 588 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 52 هزار و 106 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس، آهنگری تراکتورسازی ایران، سرمایه‌گذاری صنعت نفت، احیا صنایع خراسان، سرمایه‌گذاری ساختمانی اعتماد گستر، صنعتی مینو، گواهی سپرده عام بانک گردشگری از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد شرکت‌های سیمان لار سبزوار، سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس خوزستان، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، شهد ایران،‌پتروشیمی آبادان، گسترش سرمایه‌گذرای ایران خودرو، حمل و نقل توکا، سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران، مهندسی فیروزا، سرمایه‌گذاری مس سرچشمه و حق تقدم آن متوقف شدند.

امروز همچنین آگاهی پذیره‌نویسی یک میلیارد و 325 میلیون سهم بیمه حکمت برای عرضه از فردا یکشنبه به مدت 20 روز کاری منتشر شد این شرکت بیمه‌ای متعلق به بانک حکمت از مجموعه شرکت‌های وابسته به ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش فارس، امروز در نماد معاملاتی صنعتی دریایی ایران 14.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 3.5 میلیارد تومان کد به کد شد. همین وضعیت در نماد گسترش صنایع انرژی آذراب تکرار شد، به طوری که در این نماد امروز 8 میلیون سهم به ارزش بیش از 1.5میلیارد تومان جا به جا شد.

براساس این گزارش، امروز در گروه خودرویی‌ها همزمان با اعلام گزارش‌های عملکردی سایپا و ایران خودرو بازار سهام شاهد افزایش عرضه سهام در این دو نماد معاملاتی همزمان با نزدیک شدن به موعد برگزاری مجامع عادی سالیانه بود. در این 2 نماد معاملاتی طی روزهای اخیر گزارش‌های تلفیقی حاکی از تحقق زیان عملکردی در سال مالی 94 دارد.

امروز در نماد سایپا با وجود افزایش عرضه سهام از سوی معامله گران اغلب حقیقی اما روندی متعادل در این سهم در محدوده صفر تابلو صورت گرفت که درنهایت معامله بیش از 101 میلیون سهم به ارزش بیش از 13.5 میلیارد تومان را برای این شرکت در پی داشت.

امروز همچنین در نماد زامیاد نیز بازار سهام شاهد افزایش عرضه سهام در کنار معاملات درون گروهی سهامدار عمده حقوقی بود.

در گروه فلزات اساسی نیز  با وجود درجا زدن بزرگان این گروه اما تک‌ سهم‌ها و شرکت‌های کوچک فلزات اساسی همچنان خودنمایی می‌کنند.

در این گروه ملی سرب و روی ایران در کنار آهن و فولاد ارفع و فولاد هرمزگان بیشتری تقاضای بالا را در این گروه به خود اختصاص دادند.

پس از فروکش کردن آتش به پا خواسته در پتروشیمی بوعلی سینا امروز در حالی گزارش شفاف‌سازی هلدینگ خلیج فارس مبنی بر تاثیر دو درصدی این حریق بر سودآوری آن به بازار اعلام شد که عرضه‌های محدودی در این نماد معاملاتی در کنار تاپیکو وجود داشت که با بازارگردانی و حمایت سهامدار عمده تا محدوده صفر تابلو روبرو شد. بازار سهام امروز بازاری بی‌رمق و کم حجم بود که به نظر می‌‌رسید، پس از بازگشت از تعطیلات سه روزه هنوز برای پیدا کردن دوباره خود تعلل می‌کنند بازاری که در آن تک‌ سهم‌ها و شرکت‌های کوچک به جای شرکت‌های بزرگ پیشرو حرف اول را می‌زنند.


اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها