کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

افزایش حقوق مستمری بگیران


کد خبر : ۲۴۳۸چهارشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ۰۷:۲۷:۵۳۲۳۵۹ بازدید

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش حداقل 18 درصدی حقوق مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در سال آینده خبر داد.

سید تقی نوربخش در نشست خبری دیروز خود با بیان این مطلب افزود: در ارتباط با سقف افزایش مستمری‌ها، هنوز چیزی مشخص نیست، اما کف افزایش حقوق مستمری بگیران در سال آینده 18 درصد خواهد بود. او در مورد بیمه کارگران ساختمانی نیز خاطر نشان کرد: طبق تبصره بودجه 92 باید 200 هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار می‌گرفتند، اما تا شهریور ماه سال جاری هیچ مبلغی از طرف خزانه و سازمان امور مالی به سازمان پرداخت نشد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه 900 میلیارد تومان بودجه برای تحت پوشش قرار گرفتن این تعداد کارگر ساختمانی در نظر گرفته شده است، گفت: تنها 300 میلیارد تومان از این میزان اعتبار به سازمان تامین اجتماعی تخصیص یافته، اما توانسته‌ایم تاکنون 150 هزار نفر را تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی درآوریم. نوربخش با اعلام اینکه دو میلیون کارگر ساختمانی که دارای کارت مهارت هستند، پشت نوبت تحت پوشش قرار گرفتن بیمه کارگران ساختمانی قرار دارند، اظهار کرد: بر اساس قانون باید کسانی که پروانه کارگر ساختمانی از سازمان فنی و حرفه‌ای دارند، تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی درآیند، اما سازمان تامین اجتماعی بر اساس قانون تنها می‌تواند 200 هزار نفر را بیمه کند و امیدواریم در بودجه سال آینده اعتبار در نظر گرفته شده افزایش یابد تا بتوانیم تعداد افراد بیشتری را تحت پوشش بیمه درآوریم. وی در مورد میزان پرداخت از جیب مردم و بالا بودن این میزان در هزینه‌های درمانی نیز بیان کرد: برای اینکه بتوانیم یک درصد از پرداخت از جیب مردم را در هزینه‌های درمان کم کنیم، به 450 میلیارد تومان منابع نیازمندیم، بنابراین به ازای 10 درصد باید 4500 میلیارد تومان تامین اعتبار داشته باشیم. نوربخش در ادامه این نشست خبری در مورد سرنوشت چک 5/3 میلیارد یورویی سازمان تامین اجتماعی، عنوان کرد: این موضوع مربوط به چک‌های تضمینی بوده که بلوکه شده است، بنده از همان روزهای اول کمیته‌ای را در سازمان تامین اجتماعی تشکیل دادم تا پیگیر امر مربوطه باشد و مکاتبات بسیار زیادی با مبادی مورد نظر انجام شد و هم‌اکنون در حال نهایی شدن است. 

آخرین میزان بدهی دولت به تامین اجتماعی 

وی با اشاره به میزان بدهی‌های دولت دهم به سازمان تامین اجتماعی، گفت: به‌رغم آنکه در جشن 60 سالگی سازمان اعلام شد، دولت دهم با 60هزار میلیارد بدهی به صندوق‌های بیمه‌ای از جمله سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی، به دولت جدید منتقل شد. از میزان 60 هزار میلیارد تومان بدهی دولت دهم به صندوق‌های بیمه‌ای، 56 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی بود.  نوربخش با اشاره به اینکه در سه ماهه آغاز به کار دولت جدید، 1300میلیاردتومان از مطالبات سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده است، گفت: در سال 92 نیز 15 هزار میلیارد تومان بدهی جدید برای سازمان تامین اجتماعی ایجاد می‌شود. بنابراین به‌رغم آنکه توسط دولت گذشته گفته شد، امکان تسویه حساب دولت با سازمان تامین اجتماعی به طور مکانیسمی وجود ندارد. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این سازمان در سال جاری با 5000 میلیارد تومان کسری بودجه مواجه است، بیان کرد: به‌رغم کسری 5000 میلیارد تومانی در بودجه، قصد داریم از ذخایر سازمان برداشت نکنیم و بتوانیم با توجه به وصولی‌هایمان، در راستای فعالیت‌ها گام برداریم هر چند با توجه به قانون می‌توانستیم از ذخایر برداشت کنیم. وی گفت: این موضوع برای سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان بزرگ، یک مشکل است. نوربخش با بیان اینکه باید حوزه آی‌تی در سازمان تامین اجتماعی مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: باید ارائه خدمات را غیرحضوری کنیم و در این راستا وصول لیست حق بیمه در 60 شعبه سازمان تامین اجتماعی را اینترنتی کرده‌ایم و دیگر نیازی به مراجعه حضوری کارفرما نیست. اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو