کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

جدول کیفی خودروهای داخلی برای آبان ماه 92 منتشر شد


کد خبر : ۲۴۱۹دوشنبه، ۱۸ آذر ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۹:۳۵۱۳۷۸۵ بازدید

پس از مدت ها که خودرو مگان محصول شركت پارس خودرو در بین سه محصول صدر جدول رده بندی کیفی خودروها قرار داشت در گزارش آبان ماه شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران این خودرو از جدول رده بندی حذف شده و خودرو لیفان 620 محصول شرکت کرمان موتور به این جدول بازگشته است.

 نیسان تیانا محصول شرکت پارس خودرو همچنان در صدر جدول رده بندی کیفی خودروها قرار دارد و MVM110 محصول شرکت مدیران خودرو نیز همچنان بیشترین نمره منفی را دارد.سه محصول نیسان تیانا، پارس تندر و تندر 90 شرکت پارس خودرو نیز سه جایگاه برتر جدول را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران(ISQI)، در آبان ماه 1392 مجموع خودروهای تولید شده در داخل كشور، اعم از سبك و سنگین نسبت به ماه قبل با كاهش 1/1 درصدی و در مقایسه با زمان مشابه سال قبل با روند نزولی 3/17 درصدی مواجه گردید. در ماه اخیر 99 درصد از حجم خودروهای تولید شده در داخل كشور مختص خودروهای سبك (سواری و وانت) و 1 درصد نیز مربوط به خودروهای گروه سنگین (مسافری و باری) بوده است.

گروه سبك- بخش سواری:

در بخش سواری شاهد كاهش 7/6 درصدی تیراژ تولید نسبت به ماه قبل بودیم كه قطع تولید خودروی رنو مگان و همچنین كاهش تولید سایر خودروهای شركت پارس خودرو از جمله نیسان تیانا، پارس تندر و تندر90 از جمله عوامل اصلی در ایجاد این روند نزولی می باشند. از دیگر نكات مهم و حائز اهمیت در زمینه تولید خودروهای سواری ساخت داخل می‌توان به تولید مجدد لیفان(1800)620 در شركت كرمان موتور و همچنین افزایش تولید خودروهای شركت مدیران خودرو (MVMX33 و  MVM530 و MVM110) اشاره نمود.در آبان ماه، تعداد خودروهای ارزشیابی شده نسبت به ماه قبل 2/20 درصد افزایش یافت بطوریكه جمعا 15 مدل خودرو مورد بازرسی قرار گرفت كه 10 مدل در سطح كیفی خیلی خوب و 5 مدل هم در سطح كیفی خوب قرار گرفته‌اند.


جدول رده بندی كیفی- گروه سبك- سواری :

t7dovsx8j3bpykdq60o6.png

تذكر: عیوب فنی و عملكردی شامل كدهای 1 (فنربندی، تعلیق و فرمان)، 2 (موتور و انتقال قدرت)، 3 (ترمز) و 4 (تجهیزات الكتریكی) می‌باشد. عیوب تزئینات و مونتاژی شامل كدهای 5 (تزئینات) و 8 (صداهای غیرعادی) می‌باشد. عیوب بدنه شامل كدهای 6 (بدنه) و 9 (نفوذ آب) و عیوب رنگ هم كد 7 می باشد.همانطور كه در جدول رده‌بندی كیفی خودروهای سواری قابل مشاهده است، خودروی نیسان تیانا محصول شركت پارس خودرو در صدر و خودروی MVM110 محصول شركت مدیران خودرو در انتها قرار دارند.

عیوب فنی و عملكردی خودروهای سواری:

به گزارش شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران(ISQI)، در بخش عیوب فنی و عملكردی خودروهای سواری،خودروی سایپا X131 بیشترین نمرات منفی را كسب است. از طرفی شاهد افت 8/9 درصدی میانگین نمره منفی این بخش نسبت به ماه قبل هستیم كه بیشترین تاثیر در این روند مربوط به خودروهای MVMX33 می باشد.در بخش تزئینات و مونتاژی خودروهای پژو 405 و سمند بیشترین نمرات منفی را كسب نمودند. در این بخش شاهد بهبود 6/2 درصدی میانگین نمره منفی نسبت به ماه قبل نیز هستیم كه بیشترین تغییر مربوط به خودروهای سایپا X131 پارس خودرو و MVM110 می‌باشد. در بخش بدنه خودروهای سایپا X131 و سایپا X131 پارس خودرو بیشترین نمرات منفی را كسب نمودند، همچنین در این بخش نسبت به ماه قبل شاهد افت 0/5 درصدی هستیم كه بیشترین تاثیر در ایجاد این روند نزولی، مربوط به خودروهای MVM110 و سمند می‌باشد.در بخش رنگ میانگین نمره منفی نسبت به ماه قبل 4/11 درصد تنزل یافت که عمدتاً مربوط به افزایش نمره منفی خودروهای MVM110 و سایپاX131  در این بخش می‌باشد. همچنین خودروهای لیفان X60 و لیفان (1800)620  بیشترین نمرات منفی را در بخش رنگ كسب نمودند.

تعداد ایرادات مهم و اساسی در بخش سواری:

در این بخش تعداد ایرادات مهم و اساسی به میزان 100 درصد افزایش یافت كه عمدتاً مربوط به افزایش تعداد این ایرادات در خودروی سایپاX131 می باشد. در نهایت میانگین نمره منفی خودروهای گروه سواری دارای تنزل كیفی 4/3 درصدی بوده كه بخش عمده آن مربوط به قطع تولید خودروی با کیفیت رنو مگان و افزایش میانگین نمره منفی نیسان تیانا می باشد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها