کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

یک پیش بینی از سقوط قیمت دلار


کد خبر : ۱۹۷۱سه شنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۱:۴۹۵۲۴۲ بازدید

عدم افزایش سقف بدهی های آمریکا باعث عدم توانایی دولت در پرداخت سود اوراق قرضه خواهد شد و این امر باعث بی اعتمادی به اوراق قرضه آمریکا و هجوم کشورها برای تبدیل آن به ارزهای دیگر یا فلزات گران بها و در نتیجه سقوط دلار خواهد شد.
یک پیش بینی از سقوط قیمت دلاریک پیش بینی از سقوط قیمت دلار

میخائیل دگتیاروف نماینده پارلمان روسیه رفتار آمریکا در افزایش مداوم سقف بدهی های خود را به کلاهبرداری پونزی تشبیه کرد !1ترفند پونزی (Ponzi scheme) یک عملیات سرمایه‌گذاری کلاهبردارانه است. در این ترفند به سرمایه‌گذاران سودهایی برگردانده می‌شود که از بهره‌های متعارف به‌طرزی غیر عادی بالاترند. البته این سود از پول سرمایه‌گذاران بعدی تأمین می‌شود و شرکت یا فرد دریافت‌کنندهٔ سرمایه نیازی به انجام کار اقتصادی با پول دریافتی ندارد.

البته این که دولت آمریکا از طریق فروش اوراق قرضه جدید،‌ سود اوراق قرضه قدیمی خود را می پردازد امری پوشیده نیست. اوباما ماه گذشته در مواجهه با مخالفت نمایندگان کنگره با افزایش میزان سقف بدهی ها تهدید کرد که اگر دولت آمریکا تا تاریخ 17 اکتبر( 25 مهر) نتواند اعتبار دریافت وام خود را افزایش دهد شروع به کوتاهی در پرداخت بدهی‌هایش برای نخستین بار در تاریخ آمریکا می‌کند.

میخائیل دگتیاروف پیش بینی کرد که اگر دولت آمریکا به این  کلاهبرداری ادامه دهد، دلار تا سال 2017 سقوط خواهد کرد. .در این نوع  کلاهبرداری از آنجایی که سیستم به یک جریان مداوم از سرمایه‌گذاری‌ها نیاز دارد تا سودهای بالاتر را بپردازد، زمانی که سرمایه‌گذاری کند شود، سیستم زیر وزن خودش شروع به فروپاشی خواهد کرد. چنان بحران‌هایی در امکان نقد شدن اغلب باعث وحشت عمومی می‌شوند چراکه افراد بیشتری شروع به درخواست پول خود می‌کنند.

هر چند در نگاه اول ممکن است این گونه به نظر برسد که فدرال رزرو به راحتی می تواند با ادامه برنامه خرید اوراق قرضه، که پس از بحران مالی 2008 در پیش گرفت، با چاپ پول به دولت کمک کند تا سود اوراق قرضه خود را بپردازد، اما تداوم این روال و زیاده روی در خلق پول توسط فدرال رزرو می تواند باعث ایجاد تورم در اقتصاد آمریکا شود. در واقع فدرال رزرو تا زمانی می تواند بدون ایجاد تورم خلق پول کند، که اقتصادهای دنیا اقدام به افزایش ذخیره های دلاری خود کنند.

در صورت عدم ظرفیت اقتصادهای دنیا برای افزایش ذخایر دلاری خود یا عدم رغبت آن ها به خاطر ترس از امکان سقوط دلار، خلق پول توسط فدرال رزرو باعث افزایش تورم آمریکا و در نتیجه هجوم سرمایه ها برای تبدیل از دلار به دیگر ارزها برای حفظ ارزش خواهد شد. این مساله به نوبه خود می تواند باعث تشدید بحران بی ارزش شدن دلار و در نهایت سقوط آن شود.

به عبارت دیگر اختلاف بین کنگره و کاخ سفید در موافقت یا مخالفت با افزایش سقف بدهی های آمریکا تنها یک جنگ زرگری برای انحراف افکار عمومی جهان از واقعیت بحران اقتصاد آمریکا است. عدم افزایش سقف بدهی های آمریکا باعث عدم توانایی دولت در پرداخت سود اوراق قرضه از محل فروش اوراق قرضه جدید خواهد شد و این امر باعث بی اعتمادی به اوراق قرضه آمریکا و هجوم کشورها برای تبدیل آن به ارزهای دیگر یا فلزات گران بها و در نتیجه سقوط دلار خواهد شد.

از طرفی موافقت کنگره با افزایش سقف بدهی ها نیز هر چند باعث به تاخیر افتادن سقوط دلار تا زمان اشباع ظرفیت اقتصادهای جهانی در جذب دلار به عنوان سرمایه می شود، اما به علت افزایش میزان بدهی ها و پول خلق شده توسط فدرال رزرو باعث شدت یافتن آثار حاصل از سقوط ارزش دلار در زمان وقوع این پدیده خواهد شد.

نماینده پارلمان روسیه با بیان این که بیشترین آسیب را در زمان سقوط دلار کشورهایی خواهند دید که وابستگی خود را به دلار کاهش نداده اند، خواستار وضع قانونی در روسیه شد که بر طبق آن نگهداری دلار در حساب های شهروندان روسیه و همچنین نقل و انتقالات دلاری توسط بانک های داخلی روسیه ممنوع شود.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب