کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بازار ملک آماده افت بیشتر می‌شود؟


کد خبر : ۱۹۶۱سه شنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۲ - ۰۷:۲۹:۰۷۲۶۵۰ بازدید

ستون امروز نبض بازار قیمت پیشنهادی فروش تعدادی از واحدهای مسکونی در مناطق مختلف تهران را در خرداد ماه نسبت به ماه جاری مورد مقایسه قرار داده است.
بازار ملک آماده افت بیشتر می‌شود؟بازار ملک آماده افت بیشتر می‌شود؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد که «نرخ‌های پیشنهادی فروش» در مقایسه با پنج ماه گذشته، 9 درصد کاهش یافته است. این مساله در حالی است که گزارش‌های رسمی طی 4 ماه گذشته بیانگر افت حداقل 11 درصدی «قیمت‌های قطعی یا  همان قیمت‌های معامله شده»  است. با این تفاسیر، 9 درصد کاهش قیمت‌های پیشنهادی در پای میز معامله برای تعیین قیمت نهایی به این معنا است که در ماه‌های آینده، معاملات تحت‌تاثیر چانه زنی بر سر قیمت پیشنهادی بازهم  و حداقل به میزان 9 درصد کاهش پیدا خواهد کرد. در معاملات مسکن معمولا قیمت قطعی 10 تا 15 درصد کمتر از نرخی است که مالک یا دلال تحت عنوان قیمت پیشنهادی اعلام می‌کند. 

برای مثال، یک واحد مسکونی نوساز 45 متری در خیابان نیروی هوایی در خرداد ماه، متری 6 میلیون و 500 هزار تومان به بازار عرضه شده بود اما اکنون این واحد مسکونی، متری 5 میلیون و 800 هزار تومان به بازار فروش معرفی شده است. (این یعنی 11درصد کاهش). همچنین در حال حاضر در خیابان اشرفی اصفهانی یک واحد مسکونی نوساز به متراژ 43 متر مربع 6 میلیون و 200 هزار تومان به خریدار معرفی می‌شود، اما مشابه این واحد در خرداد ماه، متری 6 میلیون و 780 هزار تومان ارزش‌گذاری می‌شد. (این یعنی 9درصدکاهش). 

از طرف دیگر 7 میلیون و 200 هزار تومان، ارزش کنونی هر مترمربع یک واحد مسکونی یک‌سال ساخت به متراژ 50متر مربع در خیابان یوسف‌آباد است، اما این واحد در پنج ماه گذشته متری 7 میلیون و 760 هزار تومان به متقاضیان اعلام می‌شد. (این یعنی 7درصدکاهش). علاوه براین در تاریخ خرداد ماه سال جاری در خیابان نیاوران واحدی 102 متری نوساز، متری 9 میلیون و 100 هزار تومان برای فروش از سوی مالک پیشنهاد می‌شد، اما حال واحد مشابه متری 8 میلیون و 200 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود. (این یعنی10درصد کاهش). همچنین در خیابان زمزم قیمت هر مترمربع کنونی یک واحد مسکونی نوساز 2 میلیون و 100 هزار تومان و در خرداد ماه ارزش این واحد، متری  2 میلیون و 390 هزار تومان بود. (این یعنی 9درصد کاهش). 


usl850q712c5v1mj7mi.jpgاخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو