کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

اشتون: معتقدم در مذاکرات به توافق خواهیم رسید


کد خبر : ۱۸۵۱یکشنبه، ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۸:۵۴۲۸۷۳ بازدید

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، پس از پایان مذاکرات وزرای خارجه ایران و قدرت‌های غربی گفت که آن‌چه برخی به نتیجه نرسیدن این دور مذاکرات خوانده‌اند را نمی‌توان به «شکست» تعبیر کرد.
اشتون: معتقدم در مذاکرات به توافق خواهیم رسیداشتون: معتقدم در مذاکرات به توافق خواهیم رسید

کاترین اشتون در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی در پاسخ به سوالی درباره اعتقاداتی مبنی بر «شکست» مذاکرات اظهار کرد: به نظر من، هیچ شکستی در کار نبود. ما سه روز طولانی و مذاکراتی بسیار سازنده و فشرده داشتیم، ولی همانطور که هم آقای ظریف و هم من در کنفرانس مطبوعاتی مشترک گفتیم، وقتی وارد جزئیات می‌شوید، خیلی مهم است بدانید که هنوز اختلاف نظرهایی هست که باید حل و فصل شوند. ما دوباره بیستم نوامبر برمی‌گردیم، مذاکره کننده‌های‌مان را هم با خودمان می‌آوریم و می‌خواهیم که پیشرفت کنیم.

وی درباره جو دوستانه‌ای که از ویدئوها و عکس‌های مذاکرات برداشت می‌شود نیز گفت: آن تصاویر و ویدئوها درست بودند. ما هم می‌خواستیم مردم ببینند که مذاکراتی فشرده داریم. وزیران گروهی که ما ۳+۳ می‌نامیم برای حضور در مذاکرات، به این‌جا آمدند. آقای ظریف وزیر خارجه ایران و من، مذاکراتی نفر به نفر با بعضی از وزیران داشتیم. مذاکرات مختلفی انجام شد تا بتوانیم موضوعات مورد بحث را حل و فصل کنیم.

وی تاکید کرد: آن‌چه شاهدش بودید تعامل نزدیک با یکدیگر بر مبنای حسن نیت بود و این روند ادامه می‌یابد. ما کنفرانس مطبوعاتی مشترکی هم داشتیم و من بیانیه‌مان را از طرف هر دو طرف خواندم. ما برای چنین کاری توافق کردیم تا نشان دهیم که این روندی است که با آن، رو به جلو پیش می‌رویم.

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: من پیگیرانه در این مذاکرات حضور داشته‌ام. قبلا هم همینطور بود و هدف این بود که بتوانیم به بیشترین پیشرفت ممکن برسیم. تا واقعا مسائل را درک کنیم، وارد جزئیات شویم و به نتیجه برسیم. این را که به نقطه‌ای برسیم که بدانیم باید بعضی مسائل را بیشتر بررسی و درباره شان رایزنی کنیم و زمان لازم داریم، یک شکست نمی‌دانم. به نظر من، این موضوع بسیار بسیار مهمی است و ما این کار را به شیوه‌ای مناسب انجام خواهیم داد.

وی خطاب به شاهدان این مذاکرات با اشاره به روند آن گفت: این روند بسیار مهمی است و ما داریم آن را به درستی پیگیری می‌کنیم. می‌دانیم که پای نگرانی‌ها و منافع زیادی در میان است و می‌خواهیم مطمئن شویم که وقتی به توافق رسیدیم -چون معتقدم که خواهیم رسید- توافق خوبی باشد. توافقی که همه بتوانیم بگوییم توافق درستی است و ما را رو به جلو می‌برد.

وی درباره نقش فرانسه در نرسیدن به توافقات گفت: فرانسه یکی از کشورهای گروه ۳ + ۳ است. من خیلی خوشحال شدم که لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه همانند بقیه وزیران خارجه، به مذاکرات پیوست. فرانسه نقشی سازنده در مذاکرات دارد. همیشه چنین نقشی داشته و معتقدم اینجا هم همین‌طور بود.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب