کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

خودرو فراری با نام و مجوز چه کسی به ایران می آید؟

کدخبر:۱۵۰۷دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۹:۲۲۹۵۷۶ بازدید

حمید سوریان قهرمان به نام کشتی ایران که 5 طلای جهان و المپیک دارد، چند سال قبل ناگهان مدالهای طلایش را به رئیس جمهور پیشین ایران اهداء کرد. همان زمان گفته شد او در مقابل از رئیس وقت دولت مجوز ورود خودرو گرفته است.
خودرو فراری با نام و مجوز چه کسی به ایران می آید؟

 این گزارش قصد دارد با ارائه اسناد و مدارک مستند، به افشاگری یکی از تلخ‌ترین مسائل ورزش ایران بپردازد.با وجود مشکلات معیشتی متعدد در کشور و همینطور، واردات پردردسر اغلب موارد مورد نیاز، یکی از ورزشکاران ایران با «امضای طلایی» وزرای دولت دهم موفق شده سه خودروی گران و لوکس را وارد ایران کند. 


۲۶ شهریور ۱۳۹۲

خبری مهم، بازار خودرو در ایران را تکان می‌دهد. سایت‌های مختلف، از فروش 8.5 میلیارد تومانی «فراری 458» در تهران خبر می‌دهند.شنیدن این خبر برای عده زیادی غیر قابل باور است اما وقتی عکس‌های این خودرو، با پلاک ایران و در خیابان‌های تهران منتشر می‌شود، بی‌برو برگرد همه آن را باور می‌کنند.عکس‌های منتشر شده، این فراری لوکس و سوپر اسپورت را در حال گشت زدن در تهران و پارک شدن در باکلاس‌ترین مناطق تهران نشان می‌دهد. با این حال، هنوز سخت‌باورها منتظر دیدن این فراری قرمز و اخمالو هستند.در یکی از تبلیغ‌های تلویزیونی، سرانجام این غول ایتالیایی برای تمام مردم ایران رونمایی می‌شود تا پس‌لرزه‌ها همچنان ادامه داشته باشد.سایت‌های مختلف خبری به تحلیل ورود چنین خودرویی می‌پردازند و عده‌ای از «امضای طلایی» برای ورود این خودرو می‌نویسند.خیلی زود، نام یک ورزشکار به میان می‌‌آید، یک کشتی‌گیر‌؛ حمید سوریان؛ او که مدال طلای المپیک و جهانی را دارد و جزو پرافتخارترین‌ها به حساب می‌‌آید.

سوریان مصاحبه می‌کند و می‌گوید: تنها امتیاز ورود ماشین برای من بوده و آن را به‌ فرد دیگری فروخته‌ام.
آگهی فروش ماشین نیز به اسم او در سایت‌های مختلف فروش خودرو، دیده نمی‌شود و در مقابل نام مالک اسم ‌فرد دیگری دیده می‌شود‌.جست‌وجوها در اینترنت برای یافتن اطلاعات بیشتر از کسی که مالک خودرو نامیده شد، بی‌نتیجه می‌ماند اما همچنان سایت‌های مختلف «کشتی‌گیر» معروف را مالک اصلی این فراری متحیرکننده، می‌خوانند.تحلیل‌های مختلفی از فروش چنین خودروی گرانقیمتی صورت می‌گیرد. یکی ارز حاصل از خرید این فراری را دلار 3200 تومانی می‌داند و یکی دیگر 300 تومان اما مستندات گمرک جمهوری اسلامی نشان می‌دهد این خودرو در سال 90 با دلار پیش از گرانی‌ها وارد شده است.

در اسناد گمرک جمهوری اسلامی ایران، قیمت خودروی خریداری شده از گالری «اتو پرویز دبی» به پول ایران در سال 88، 175 میلیون و 991 هزار و 127 تومان بوده است، در حالی که گمرک برای ورود این خودرو تنها 171 میلیون و 767 هزار و 340 تومان دریافت کرده است.این در حالی است که گمرگ خودروهای وارداتی بالای صددرصد است اما فراری 458، از این قانون مستثنی بوده‌؛ همان‌طور که قوانین دیگر مملکتی شامل حالش نشده است!این خودروی لوکس طبق اسناد، روز 27 مهرماه سال 90 به ایران وارد شده اما زمان فروش و آگهی آن، نزدیک به دو سال بعد بوده است‌؛ یعنی روز 26 شهریور 92.

فراری قرمزرنگ در حالی با قیمت 8.5 میلیارد تومان برای فروش روی سایت‌ها قرار گرفت که مالک برای خرید و وارد کردن آن تنها 347 میلیون و 758 هزار و 467 تومان هزینه کرده است!اسناد نشان می‌دهد موانع برای پلاک کردن خودرو، به نفع مالک بوده چراکه از زمان ورود تا آگهی شدن، قیمت خودرو در بازار ایران دو و حتی سه برابر شده بود.اگر 153 میلیون دیگر هم به قیمت خودرو اضافه کنیم و آن را برای خریدار 500 میلیون تمام شده بدانیم، او با فروش فراری خود 8 میلیارد تومان سود کرده است! اتفاقی که فقط و فقط ممکن است در ایران رخ بدهد.پس از موضع‌گیری‌های مختلف مردم در سایت‌ها و همین‌طور شبکه‌های اجتماعی درباره وضعیت معیشتی مردم و وارد شدن چنین خودروی لوکسی، یکی از افرادی که در پلاک کردن این ماشین نقش داشت در صفحه شخصی خود در شبکه‌ای اجتماعی خود نوشت: این پلاک ثمره ١٤ ماه کار شبانه‌روزی ماست. مالک خودرو به هرکس که فکر کنید جواب پس داد و بارها نه شنید ولی هرگز ناامید نشد تا اینکه موفق شدیم پس از ٣٥ سال اولین فراری را رسماً وارد ایران و مزین به پلاک ملی کنیم حالا هم... نوش جونش که به حق برازندشه!

امضای طلایی متعلق به «محمدرضا رحیمی» بود!

وارد کردن خودرو کار آسانی نیست، به ویژه خودروهای خاص. به عنوان مثال پس از موفقیت‌های فوتبال، والیبال و کشتی، دولت محمود احمدی‌نژاد به ملی‌پوش‌های این رشته‌ها حواله خودرو داد.در ابتدا، به نظر می‌رسید آنها هر نوع خودرویی می‌توانند وارد کنند اما خیلی زود مشخص شد، مجوزی که در اختیارشان قرار گرفته، اجازه حضور خودروهایی تا سقف قدرت 3500 سی‌سی را می‌دهد.اغلب ورزشکاران تصمیم گرفتند تا «لندروور رنجروور» وارد کنند‌؛ خودرویی لوکس و گرانقیمت در ایران اما به دلیل رابطه نامناسب ایران و انگلیس، دولت ورود این خودرو را ممنوع کرد اما چند روز بعد، سروصدای برخی از بازیکنان تیم‌ملی فوتبال درآمد: چطور رنجروور ممنوع‌الورود است که 10 دستگاه از این خودرو در ایران پلاک شده است؟!عابران در خیابان شریعتی وقتی از کنار نمایشگاه یکی از معروف‌ترین کمپانی‌های تیونینگ ماشین ایران عبور می‌کردند، یکی از این رنجروورهای پلاک شده را می‌دیدند اما کلید این ماجرا، فراری قرمزرنگ بود‌؛ اینکه چطور حمید سوریان موفق شده، مجوز ورود فراری را بگیرد؟!

اسناد نشان می‌دهد هیأت وزیران در تاریخ 88/12/16 با ورود «3» دستگاه خودروی لوکس به ایران موافقت کرده است. در این نامه آمده: ورود و ترخیص سه دستگاه خودرو متعلق به آقای حمید سوریان بدون رعایت شرط سال ساخت و داشتن نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش در ایران و ضوابط فنی واردات خودرو موضوع تصویب نامه شماره..... ... و بدون انتقال ارز و با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط مجاز است.پای این نامه که رونوشت آن به وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت بازرگانی ارسال شده است، «امضای طلایی» معاون اول رئیس جمهوری ایران در دولت دهم یعنی محمدرضا رحیمی به چشم می‌خورد.این نامه 6 روز بعد در دبیرخانه وزارت اقتصاد به ثبت رسیده است و مهر «پیام توسط سیستم دریافت گردید» ذکر شده است.

اما این نامه دو نکته کلیدی دارد؛ اول‌ ورود ماشین بدون داشتن نمایندگی رسمی! این با قانون جمهوری اسلامی ایران مطابقت ندارد. طبق قانون، تنها خودروهایی در ایران پلاک می‌شوند که نمایندگی رسمی داشته باشند اما خودروی فراری 458 بدون داشتن نمایندگی این کمپانی در ایران، پلاک شده است!جالب اینجاست که تا به حال هیچ‌یک از نمایندگان مجلس و یا سایر مسئولان دولتی که درباره مسائل مختلف به ویژه فوتبال اظهار ‌نظر می‌کنند، پس از انتشار عکس‌های پلاک‌شده این خودرو، به طور کامل سکوت کرده‌اند اما باید این سؤال را از مسئولان دولتی ایران پرسید که با مشکلاتی که در واردات دارو وجود دارد و با مشکلات اقتصادی موجود در جامعه، چطور به یک ورزشکار مجوز ورود چندباره چنین خودروی گرانقیمتی داده می‌شود؟! دومین نکته به خط اول نامه هیأت وزیران بازمی‌گردد که در آن ذکر شده حمید سوریان اجازه ورود سه دستگاه خودرو را دارد!

اسناد فاش‌شده در خبر ورزشی که برای مردم ابعاد تازه‌ای از این اتفاق را موشکافی می‌کند، نشان می‌دهد دو خودروی فراری 458 با نام حمید سوریان وارد گمرک ایران شده است.

خودروی اول در تاریخ90/7/27و خودروی دوم در تاریخ 92/5/14. یعنی هنوز یک فراری دیگر در گمرک ایران وجود دارد که مالک خودرو که در اسناد حمید سوریان ثبت شده به دلیل تغییر دولت، موفق به ترخیص این خودرو نشده است.سوریان امسال همزمان با وارد کردن فراری دوم، یک «BMW» سری 6 هم وارد کرده است که لوکس‌ترین سواری این کمپانی به حساب می‌‌آید.این خودرو در بازار ایران نایاب است و در روزهای گرانی تا یک میلیارد و 400 میلیون تومان، به فروش می‌رسید. طبق اسناد، این خودرو 249 میلیون و 193 هزار و 396 تومان از آن سوی آب خریداری شده و مالک آن 214 میلیون و 50 هزار و 812 تومان به عنوان حق گمرک پرداخت کرده است.سرنوشت فراری دوم چه می‌شود؟

در یکی از انبارهای گمرک نوشهر، یکی دیگر از غول‌های خفته فراری آرام گرفته است. در تاریخ92/5/14 دومین فراری وارد گمرک ایران شده است و مالک که نام او حمید سوریان ذکر شده، مثل خودروی اول مراحل را برای پلاک کردن این ماشین لوکس پشت‌سر می‌گذارد.فراری اول نزدیک به دو سال در گمرک ایران بود و سرانجام پلاک شد و به خیابان‌های تهران راه یافت. به نظر می‌رسد دومین فراری لوکس نیز تا سال 94 از گمرک ترخیص خواهد شد تا زیر پای یکی از میلیاردرهای ایران بیفتد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

hamed: 1392/7/2917:29:41،
215
88
یکی از طرفدارای سوریان بودم...واسش متاسفم...
رادمهر : 1392/7/2918:43:16،
62
116
فکر کنم ایران جیب کمبود تیتر و خبر آورده
بابا ول کنید این فراری رو
خیلی مطلب کم داری یه مقاله راجع به اون بچه های مریوانی بنویس که دیروز رفتن روی مین
میلاد: 1392/7/3011:43:00،
60
39
هنوزم واسه این ورزشکارا کف و سوت میزنیم. کاش بفهمیم اینا همشون حمید سوریان های فردان!!!
مجید: 1392/8/517:13:17،
27
72
نوش جونش حسادت نکنید
بابک: 1392/7/2917:41:13،
159
128
واقعان جه ایرادی داره فراری وارده ایران بشه ؟. شما هم زیاد شلوغ نکن تو هم اگه میتونی یه مدال المپیک بیار بعد اعتراض کن . وقتی واسه کشور مدال می یاورد ادم خوبی بود حالا نه . واقعان حقش نوش جونش. این فوتبالیا تا حالا فقط فقط 1 مدال اوردن . همشونم میلیاردی دستمزد میگیرن .به هیچ دردیم نمی خورن .
hamed: 1392/7/2917:52:48،
102
74
یه مدال المپیک داره یه ماشین بگیره..چرا 3 تا؟؟مافیا بازی نیست این؟؟ارزش من کارگر از کی کمتره؟
کامران کاربلد: 1392/7/2920:40:52،
89
48
آقای بابک پس اگه اینطوره که هرکس یه مدال المپیک گرفت اینکارها رو بکنه الان باید آقا تختی کل ایران سند ششدانگ بنامش بود چرا همه چیز رو قاطی میکنید ؟ اتفاقا چون حمید سوریان است نباید اینکار رو میکرد
عبدااله: 1392/7/2921:03:58،
87
41
عزیزم اشکال نداره فراری تو ایران باشه هر کی داره بالاخره دارندگی و برازندگی
ولی مشکل اینجاس که طرف مدالاشو داده احمدی نجاد در عوضش یه مجوز غیر قانونی گرفته با این کارش میدونی چه سود هنگفتی و غیر قانونی بدست آورده؟اونم تو این وضع نا به سامون ارز؟
من که از همون اولشم از این سوریان خوشم نمیومد
حمید: 1392/7/3017:55:32،
45
32
اخه ... چی بگم بهت شاید من خوشم نیاد از ورزش شاید من بخوام طلا نیارم ولی قانون برای همه یکسان اعمال بشه
ایرانی که درک نداری 8 میلیارد برای یک ماشین سود کردن انصافه؟؟ باید به سرت بیاد چون حقته چون نمیفهمی
بهرام: 1392/7/2917:41:48،
128
80
من که راضی نیستم. حلال نمیکنم
mohammad: 1392/7/2918:40:23،
39
66
D: خیلی جالب بود . کلی خندیدیم....
محمد: 1392/7/2917:48:06،
115
68
این یکی حداقل قهرمان است . اسناد منشیها بانک مرکزی وصدها بیسواد و........را که میلیاردها دلار برده اند را هم اگه عرضه دارید رو کنید.یاکسانی که انحصار کامل واردات خودرو رادارند روکنید . سوریان هرکشور دیگری خیلی بیشتر از این بهش مدادند
مرتضی: 1392/7/2917:48:15،
76
122
نوش جونشون!!!
به امید اینکه همین چندتا ماشین جرقه ورود ماشین های لوکس جهانی رو به ایران بزنن.
محمد: 1392/7/2917:49:28،
37
38
این یکی حداقل قهرمان است . اسناد منشیها بانک مرکزی وصدها بیسواد و........را که میلیاردها دلار برده اند را هم اگه عرضه دارید رو کنید.یاکسانی که انحصار کامل واردات خودرو رادارند روکنید . سوریان هرکشور دیگری بودخیلی بیشتر از این بهش میدادند
حسن: 1392/7/2918:17:00،
44
41
احمق مردا که دل بدین سرای بندد که نعمتی بدهد و زشت باز ستاند (ابولفضل بیهقی)
اه: 1392/7/2918:17:58،
56
39
تو نون شبمون مونديم اقايون از چي ميگن؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!! امروز مرغ و گوشت تو فريزرمون تموم شد مونديم چكار كنيم؟؟؟!!!!! اي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي خداااااااااااااااااا
اه: 1392/7/2918:33:36،
34
60
اي بابا اقا مرتضي شما ديگه چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بياد داخل كه بعضيا فقط نگاه كنيم چطور جلومون ويراژ ميرن!!!!!!!!!!!بخدا ما هم گناه داريم ولي اشكال نداره ما هم خدايي داريم
سینا: 1392/7/2918:47:45،
37
35
نوش جون هرکسی که ازراه درست دربیاره.ایشالا انقدبیاد که وقتی صبح درخونه روبازکنیم یکی ازین عروسکهاببینیم
آرش: 1392/7/2918:51:53،
35
66
نوش جونش
امیدوارم بعدیشو سوریان بفروشه 12 میلیارد . اون که 8 تومن داره 12 هم براش با 8 فرقی نداره . قهرمانه . 5 سال دیگه که نتونست کشتی بگیره تمام این جانماز آب کشا اسمشو هم یادشون میره . نوش جونت .
عباس: 1392/7/2918:59:59،
48
41
مملکت ماشده مثل تورماهیگیری.همه جاش سوراخه .اینقدازاین چیزاازیادهست که دیگه حالم به هم میخوره بخوام بهش فکرکنم.
asad: 1392/7/2919:08:02،
46
38
از دولت عدالت بعید بودازاین مجوزهابده بعضی اقایون هم ازنظراتشون پیداست نداری نکشیدند!!!
sia: 1392/7/2919:15:34،
37
87
کاش من هم ... بودم
مصطفی: 1392/7/2919:17:17،
37
57
نوش جونش.حقش، به بقیه قهرمانای المپیکم باید یه همچین حالی بدن. عمرشون پای ورزش گذاشتن.
Ali: 1392/7/3008:44:59،
50
37
نويسنده مشهوری گفته بود 30 سال تمام قلم زدم ولی به جايی نرسيدم
ای کاش فقط دو سال لگد می زدم ( فوتبال )
جلال: 1392/7/2919:22:54،
71
44
از قدیم گفتن روابط بر ضوابط مقدم هست راست گفتن
البته واسه پولدارا و آقایان مطرح مثل آقای سوریان
من که راضی نیستم
خدا لعنت کنه کسی که باعث این تبعیض ها میشن

گند زدن به مملکت با این کاراشون
موافق: 1392/7/2919:33:04،
34
58
بابا چه مشکلی داره اینقدر نظر تنگ نباشید ما که نداریم یک لاستیکش را هم بخریم ولی وقتی توی خیابونهای ایران میبینیم کیف میکنیم وافتخار میکنیم که مردم ما هم لیاقت سوار شدن اونو دارند
رامین: 1392/7/2919:48:05،
50
40
مگه فرق حمید سوریان با بقیه چیه که باید ماشین وارد کنه چون مدال گرفته مگه فقط حمید سوریان مدال گرفته چرا بقیه نمیتونن وارد کنن
x: 1392/7/2919:54:17،
36
63
تا کور شوند انان که نتوانند دید حسودی خوب نیست.
حسن : 1392/7/2920:16:31،
39
44
بابا ای ول . خوبه ازمردم بدبخت و بیچاره مالیات بگیرند (بیت المال ) اونوقت اقایون در بالا ملیارد میلیارد به هرکی خواسته باشند بدند چون حق امضاء دارند . دست تون دردنکنه خبرندارید چند تا خانواده با این پولا سروسامون میگیرند . همه برباد رفته - جوانمردی - عدالت - حق و . . .
رضا: 1392/7/2920:23:53،
33
52
نوش جونش
بهتر از اون آقایی هست که با اخازی میخواست میلیاردی ببره و آقای دکتر گفت و همه سرپوش گذاشتن
میلیارد دلاری میبرن راضی هستین
برای این بنده خدا ناراضی هستین
برو قهرمان اسم تو با این چیزا لکه دار نمیشه اونقدر دل مردم رو شاد کردی که این مبالغ برات چیزی نیست
مسئولین که برات کاری نکردن ولی خودت کن
مردم عادی: 1392/7/2920:31:24،
57
37
کشتی ورزش جوانمردی وپهلوانی بود نه پولسازی میلیاردی وقتی کشتی گیر ملی این کارهارو بکنه ازدلالها ومحتکر چه انتظار خدایا تو شاهد باش.....
پوریا1: 1392/7/2920:38:25،
36
36
این کارهای دولت قبل هم خنده داره هم زیرکانه,ولی روی اصلی قضیه اینه که دولت نفع خودش برده و یه پولی هم زده جیب حالا اگه به ورزشکارها طبق عرف جامعه یه آپارتمان,سکه و... میداد باید یه پولی هم خرج میکرد.
reza: 1392/7/2920:54:09،
48
35
کاری به سوریان نداره اون که فروخته اووووووووووونی که 8 میلیارد میخواد سود کنه را باید جلوشا گرفت.......
M K: 1392/7/2921:12:01،
50
49
این ققط یکی از بی عدالتی های دولت عدالت است!!!!!!!!!!
رضا: 1392/7/2921:42:25،
38
39
شما که نظر میدید چرا مطلب را درست نمی خونید تمام داستان مال دولت قبله و سوریان میگه حواله ماشینو فروخته خواهش میکنم واقعیتو همان جوری که هست ببینید نه اون جوری که دلتون میخواد
محمد: 1392/7/2921:57:18،
35
41
اتفاق خاصي نيفتاده. خودروي لوكسي با پرداخت عوارض وارد كشور شده . با احتساب نرخ فعلي ارز اين خودرو كمي بيش از يك ميليارد تومان ارزش دارد. مشكل از فرديست كه براي خريد اين خودرو هفت برابررقيمت واقعي پول پرداخت كرده است.
reza: 1392/7/2922:05:55،
38
65
کاش یکی مقام معظم رهبری رو در جریان این مسایل می گذاشت.
پرهامک: 1392/7/2922:31:11،
39
47
دکتر شریعتی جمله ای خطاب به نوجوانان داره که میگه: هر قدر که بزرگ بشی از گاو که بزرگتر نمیشی، باز هم میدوشنت. هر قدر که پرزور بشی از الاغ که قوی تر نمیشی، باز هم ازت بارکشی میکنند و ...
به نظرم این جملات رو خیلی از ورزشکاران ما بخونند و در عوض کاسبی رو ورزش تمرکز کنند، بهتره!
تندرو درجه 1اسلامي: 1392/7/2923:40:28،
32
56
ما بايد به جاي ژرداختن به اين مسائل به فكر نابودي اسرائيل و امريكا باشيم
فرشيد: 1392/7/2923:43:29،
26
51
شما چندين بار از واژه ي "لوكس" براي توصيف فراري استفاده كرده ايد. اما هرگز به فكرتان نيز نرسيده كه به منابعي مراجعه كنيد و معناي خود روي لوكس را متوجه شويد! فقط در اين حد بدانيد كه نه فراري خودرويي لوكس محسوب مي شود و نه بي ام و سري ٦. شايد منظورتان از لوكس، بسيار گران بوده!! اما شما حق نداريد جعل معنا كنيد. باعث تاسف است!
ندا: 1392/7/2923:52:48،
36
34
ای بابااااااااااااااااااااااااااااا
یه روز درگیر پرایدمون میکنن
یه روز دیگه ، درگیر فراری مردم..........
بابا مملکتمونو همینطور به گند کشیدین
ول کنین یقه عوام رو.....
اصن یه وضعی ی ی ی ی ی ی ی .....
mohammad: 1392/7/3000:37:03،
31
53
من با این کار موافق نیستم اما دستمزدهای نجومی فوتبالیست ها رو هم در نظر بگیرید
خب این به اون در!
كيان: 1392/7/3002:05:08،
36
56
خيلي هم خوبه كه ماشين هاي لوكس و گرون وارد مملكت بشه . حالا هر كي ميخواد وارد كنه اصلا كي بهتر از حميد سوريان
بهزاد: 1392/7/3008:11:20،
41
57
ای کاش همه مشکلات جامعه ما فقط وارد کردن خودرو بود!
badboy: 1392/7/3009:11:21،
40
55
یادت بخیر آقا تختی ...
احمد: 1392/7/3009:56:20،
47
36
باید عاملان ورود این وسایل و واردکنندگان را در ملا عام اعدام کنند .عدهای موتور هم ندارند ولی بقیه با پول بیت المال ثروت میلیاردی به جیب میزنند خدا جوابش رو میده
مجتبی: 1392/7/3010:28:12،
38
33
نخبه های کشور بدون ماشین میرن میان اونوقت به ورزشکاران پشت سر هم امتیازات مختلف من جمله وارد کردن خودرو با سود های آنچنانی می دهند.تاسف دارد
مجتبی: 1392/7/3010:28:17،
32
47
نخبه های کشور بدون ماشین میرن میان اونوقت به ورزشکاران پشت سر هم امتیازات مختلف من جمله وارد کردن خودرو با سود های آنچنانی می دهند.تاسف دارد
fento: 1392/7/3011:47:44،
28
35
مشکل دارو گیر همین 1 فراری بود! آقایون اون از مملکت خارج کنید ببینم مشکل دارو حل میشه یا نه..
عباس: 1392/7/3012:15:03،
30
31
بنازم به چاق سلامتی 8میلیاردی.باباایول.
مصطفی: 1392/7/3013:45:09،
70
43
اقا از اون قهرمان تر رضازاده بود که یه عالمه بهش پول دادن نرفت واسه یه کشور دیگه وزنه بزنه بجاش الان داره تو اردبیل زمین خواری میکنه کسی هم نمیگه بالای چشمت ابرو
hamed: 1392/7/3013:54:48،
37
39
سلام
ما بخيل نيستيم، هر كي از راه حلال و شرعي درمياره نوش جونش، ولي خدا گفته كسي كه بخواد اينطوري خودنمايي كنه گناه بزرگي مرتكب شد
مي‌دوني اينطوري دل چند تا آدم فقير و كسي شكمش گرسنه هست مي‌شكنه ؟ ارزش داره ؟
مگه يك كارگر معدن كمتر از فوتباليست و وزنه بردار كار مي‌كنه، به خدا كارش بيشتر و سخت تره ولي حقوقش ....
مهديا اگر تو بيايي....
امیر: 1392/7/3016:13:07،
38
39
بابا بی خیال نوش جونشون ما که نداریم ولی وقتی ماشینای مدل بالا را میبینیم میگیم خدا بش بیشتر بده ولی در عوضشgfدارم مثل عروسک که با بوگاتی هم طاقش نمیزنم.....به سلامتی روزی که ماشینایه اروپایی ازاد بشه
دانیال: 1392/7/3020:11:46،
50
30
آقا نوش جوووونش... این که این آقا آورده اصلا مهم نیست، این که چرا دیگران نمی تونن بیارن مشکلیه که باید حل بشه...آآآی بدم میاد از اینا که دستشون به گوشت نمیرسه میگن بو میده... آقا یه فکری، رایزنی، چیزی انجام بدین که همه بتونن هر چی می خوان وارد و صادر کنن...
مسلم: 1392/8/408:40:22،
33
41
سوريان درهر كجاي ديگري دراين دنيا بود به همه اين ماديات به راحتي ميتوانست برسد مثلا در تركيه يا قطر ويا عراق.در ايرا ن انقدر عقب افتاده ايم به جاي اينكه يك نخبه ورزشي بدنبال حفظ قهرمانيش باشه يا اينكه در فكر بسط وتوسعه ان ورزش باشه بيشتر به حاشيه ما شين وخانم وپست در شوراي شهر ويا نماينده مجلس كشانده ميشه كه اين جاي بسي تامل داره
مسلم: 1392/8/408:44:47،
33
32
سوريان درهر كجاي ديگري دراين دنيا بود به همه اين ماديات به راحتي ميتوانست برسد مثلا در تركيه يا قطر ويا عراق.در ايرا ن انقدر عقب افتاده ايم به جاي اينكه يك نخبه ورزشي بدنبال حفظ قهرمانيش باشه يا اينكه در فكر بسط وتوسعه ان ورزش باشه بيشتر به حاشيه ما شين وخانم وپست در شوراي شهر ويا نماينده مجلس كشانده ميشه كه اين جاي بسي تامل داره?!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار