کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تجربه 1200 کیلومتر رانندگی با مزدا3

کدخبر:۱۲۴۹یکشنبه، ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۲:۵۵۱۹۹۳۷ بازدید

مزدا3 یکی از خوش نام ترین خودروهای بازار کشور است. برچسب پرفروش ترین خودروی کمپانی مزدا نیز بر روی این خودرو چسبانده شده است.
تجربه 1200 کیلومتر رانندگی با مزدا3

نسل قبل این خودرو به دلیل کیفیت بالا در مونتاژ و دوام مناسب حتی توانست در برهه ای از زمان به عنوان بهترین خودروی بازار کشور لقب گیرد. اما این بار قصد داریم این محصول گروه بهمن را از زاویه دیگری بررسی کنیم و آماده شدیم تا در سفری حدوداً 1200 کیلومتری، با این سامورایی همراه شویم.هر چقدر در شهر با یک خودرو حرکت کنید، باز نمی توانید همه رفتارهای آن را تحلیل کنید. در شهر گرفتار ترافیک می شوید و در نهایت بعد از 2 ساعت به مقصد می رسید. اما احساس راندن یک خودرو در مسیری به طول 1200 کیلومتر می تواند شما را با زیر و بم آن و چم و خم راندنش آشنا کند.

مسیر سفر ما از تهران آغاز و با گذر از کاشان، اردستان و نائین، در نهایت به اردکان می رسید. مسیر برگشت هم دقیقاً از همین شهرها گذر می کرد. برای اینکه شرایط خودرو را هر چه بیشتر به شرایط ایده آل نزدیک کنیم، دو روز قبل از سفر روغن موتور و فیلترها تعویض شد. قبل از آغاز حرکت فشار باد لاستیک ها در 35 تنظیم شد. باک خودرو را با بنزین سوپر پر کردیم و برای افزایش کارایی اکتان هم به باک اضافه شد. به جز نگارنده، دو سرنشین دیگر نیز در این سفر همراه بودند که مجموع وزن ما سه نفر به اضافه اشیایی که همراهمان بود به 225 کیلوگرم می رسید. این عدد به اضافه وزن 1260 کیلوگرمی خودرو در نهایت 1485 کیلوگرم شد.بعد از پرداخت عوارض در ابتدای اتوبان خلیج فارس کامپیوتر سفری مزدا که از ECU دستور می گیرد، صفر شد تا بتوانیم در طول سفر اطلاعات دقیق تری را مشاهده کنیم. چون در تهران سوخت گیری انجام شده بود، مجبور شدیم حدود 2 لیتر سوخت را که همراهمان آورده بودیم به باک اضافه کنیم تا اصطلاحاً باک فول شود. حجم باک این خودرو از سوی سازنده 55 لیتر بیان شده اما عملاً بیش از 50 لیتر سوخت درون باک جای نمی گیرد. شاید عدد 55 لیتر با احتساب مجموع سوخت داخل مدار باشد.حدود 11 شب سفر ما رسماً از ایستگاه عوارضی اتوبان خلیج فارس به سمت قم آغاز شد. در ابتدای سفر قرارمان این بود که کولر خودرو در تمام طول سفر روشن باشد تا هم سفرمان سهل تر شود و هم تأثیر آن را بر روی مصرف سوخت رصد کنیم. حرکت در شب هنگام همراه با دو نکته مثبت بود اول اینکه به علت دمای پایین تر هوا نسبت به روز، هوای خنک تری نصیب پیشرانه دو لیتری مزدا می شد و این نکته به افزایش راندمان پیشرانه کمک می کرد و دوم خلوتی جاده در هنگام شب بود که در نهایت باعث می شد راننده کمتر از پدال گاز و ترمز استفاده کند و آهنگ حرکت خودرو کمترین نوسان را داشته باشد. 

مرکب سفید رنگ تست ما یک مزدا3 جدید تیپ 3FL بود که در سال 90 مونتاژ شده است. مزدا برای ساخت آن از پلت فرم گسترش یافته نسل قبل استفاده کرد. این پلت فرم در بعضی از بخش ها تا 90درصد دچار تغییر شده است. مهندسان مزدا شاسی نسل قبل را طوری بهینه سازی کردند که در نهایت 15 کیلوگرم سبک تر از کار دربیاید و تازه این تمام ماجرا نیست چون در بخش هایی از شاسی که تنش بیشتری را تحمل می کند (به خصوص تنش پیچشی)، نقطه جوش ها بین 60 تا 30 میلی متر نسبت به نسل قبل به هم نزدیک تر شده اند. در نهایت شاسی این خودرو 28درصد نسبت به نسل قبل مقاوم تر است. همین طور که در ابتدای مسیر با دوستان در مورد شاسی این خودرو صحبت می کردیم، سرعت را به عدد 120 کیلومتر در ساعت رساندیم و با استفاده از دکمه های سیستم کروزکنترل روی فرمان سرعت را در 120 قفل کردیم. تا رسیدن به شهر قم سرعت به ندرت به زیر 100 کیلومتر در ساعت رسید و در اغلب طول مسیر نشانگرها سرعت 120 کیلومتر در ساعت، دور موتور 2400 تا 2800 و مصرف سوخت لحظه ای 4.4 تا 6.7 لیتر را نشان می دادند. سیستم تهویه مطبوع که از لحظه استارت روشن بود امکان تنظیم جداگانه را برای سرنشینان جلو فراهم کرده است، اما در عقب این امکان وجود ندارد. در مورد عملکرد سیستم تهویه که اتوماتیک هم هست کمی زود بود تا اظهارنظر کنیم و باید منتظر می ماندیم تا به جاده های کویری مرکزی ایران در نزدیکی یزد برسیم. یکی از بهترین سیستم های ایمنی که در سالیان اخیر بر روی اغلب خودروهای روز جهان از جمله همین خودرو نصب می شود، سیستم چرخش چراغ های جلو با توجه به زاویه چرخش فرمان است و در طول مسیر دامنه دید خوبی داشت. در این صحنه ترمزهای مجهز به ABS و EBD مزدا نیز عملکرد خوبی داشتند و با توجه به سرعت 90 کیلومتری خودرو کم نیاوردند.یکی از نقاط ضعف این خودرو بعد از حدود 200 کیلومتر مشخص شد. صندلی های مزدا به دلیل عمق کم یا بهتر بگویم ضخامت کم ابرهایش باعث خستگی در عضلات پا و کمر می شود. برای غلبه بر خستگی ناخودآگاه سعی کردیم با استفاده از اهرم های تنظیم دستی شرایط بهتری را فراهم کنیم، اما باز هم نتیجه ای نداد. اوضاع وقتی بدتر می شود که بدانید اگر جایتان را با سرنشین کناری عوض کنید، حتی از تنظیم دستی گودی کمر هم محروم می شوید! (به نظر می رسد گروه بهمن در مدل های جدید به صورت آپشن صندلی با تنظیم برقی را ارائه می کند). در صندلی های عقب هم شرایط بهتر از این نیست و در این بخش باید گفت حریفانی مثل رنو مگان و حتی کیا سراتوی سدان از مزدا 3 جدید پیشی می گیرند.

نکته دیگری که برای سرنشینان بسیار آزاردهنده است، صدای برخورد لاستیک با زمین است. این صدا واقعاً در بعضی مواقع قابل تحمل نیست. البته لاستیک های استاندارد یوکوهاما سایز 205 که بر روی رینگ های 16 اینچی قرار داشتند با هدف کاهش ضربات با لاستیک های از همین سایز اما از برند کومهو تعویض شده است. اما این ترفند هم نمی تواند مانع انتقال ضربات به کابین شود. سیستم تعلیق این خودرو در محور جلو از نوع مک فر سون به همراه میل تعادل است. در محور عقب هم بازوهای چند اتصالی و فنر لول به انضمام میل تعادل مزدا را همراهی می کنند. در طول مسیر عملکرد اسپرت و فرمانپذیری خوب این خودرو تسکینی در برابر تحمل ضربات ناشی از خرابی جاده باشد. البته باید واقع بین بود، این سیستم تعلیق مزدا نیست که باعث ناراحتی سرنشینان در یک سفر طولانی می شود بلکه، کیفیت بد و خرابی جاده های ایران است که تطابقی با طراحی یک خودروی موفق در سطح جهانی ندارد. به نظر می رسد وجود سیستم تنظیم کننده ارتفاع و ارتجاع کمک فنرها می تواند تا حدود زیادی این نقایص را برطرف کند اما آن وقت خدا می داند قیمت فروش این خودرو به کدام قله بلند صعود می کند!

همین طور که در حال گفت وگو در مورد مزدا3 و بررسی هندلینگ این خودرو بودیم از کاشان عبور کردیم و به سمت اردستان در حال حرکت بودیم. هماهنگی پیشرانه و گیربکس پنج سرعته تیپ ترونیک فوق العاده بود. عکس العمل موتور در برابر پدال گاز و عکس العمل سریع گیربکس باعث می شد یک شتاب یکنواخت و بودن واماندگی را تجربه کنیم. 
وقتی کروز کنترل خودرو فعال بود، به محض رسیدن به سربالایی و احساس واماندگی گیربکس سریعاً یک دنده معکوس می کشید و با رسیدن به سرعت کروز شده گیربکس دنده ها را مثل سوناتا و یا کمری بی دلیل سبک نمی کرد. این حرکت هوشمندانه جعبه دنده باعث می شد خودرو هیچ گاه دچار واماندگی و یا حرکت با دنده مرده نشود. اما اگر کنترل پدال گاز را خودتان بر عهده بگیرید و ناگهان پدال را تا انتها به فشارید، گیربکس همه 148 اسب بخار قدرت موتور 16 سوپاپ مزدا را با غرشی جذاب در اختیارتان قرار می دهد. البته گاه این شتابگیری با معکوس کردن دو دنده حاصل می شود و با نگاهی به نمایشگر مصرف لحظه ایی سوخت متوجه می شوید در حال سوزاندن 30 لیتر بنزین در یکصد کیلومتر هستید! بعد از عبور از کاشان و به سمت اردستان در مسیری با شیب کم رو به پایین و تقریباً کم پیچ، سرعت را به 70 کیلومتر رساندیم تا مصرف سوخت لحظه ایی را ثبت کنیم. در این حالت حرکت را تا 100 کیلومتر ادامه دادیم. در این مرحله دور موتور روی 1600 دور ثابت بود و گیربکس در دنده پنج و حالت اتوماتیک قرار داشت.ECU مصرف سوخت لحظه ایی را حدود 4 لیتر نشان می داد. سرعت را به 90 کیلومتر در ساعت رساندیم و دور موتور به 2000 رسید. 100 کیلومتر دیگر نیز به همین منوال طی شد و مصرف سوخت حدود 4.5 لیتر بود. باد هم در جهت موافق می وزید. 

کمی پدال گاز فشرده شد تا سرعت به 120 کیلومتر در ساعت و دور موتور به 2800 دور برسد. 100 کیلومتر دیگر هم به همین روش طی شد. این در حالی بود که مزدا3 در سرعت 120 کیلومتر 7.5 لیتر سوخت را می سوزاند. حدود ساعت 6 صبح و بعد از طی کردن 520.6 کیلومتر به اردکان رسیدیم. ECU نشان می داد با 2 خط بنزینی که از 12 خط در باک باقی مانده بود می توانیم 90 کیلومتر دیگر را طی کنیم. تصمیم گرفتیم کمی استراحت کنیم ادارات دولتی کار را آغاز کنند و بتوانیم به کارهای خودمان بپردازیم.بعد از صرف صبحانه و انجام کارهای اداری که موجب شد یک خط دیگر از بنزین سوپری که در تهران درون باک ریخته بودیم بسوزد، راهی مسیر بازگشت شدیم. مسیر بازگشت دقیقاً همان مسیر رفت بود اما دو تفاوت عمده از نظر شرایط رانندگی داشت. اول آنکه به دلیل بالا رفتن دما در طول روز هوای با دمای بیشتری وارد موتور می شد و این نکته بر روی چگالی آن و در نهایت راندمان حجمی اش تأثیر منفی داشت. دومین مورد مربوط به شیب جاده بود چرا که با حرکت از جنوب ایران به سمت شمال ارتفاع رفته رفته افزایش می یابد و این شیب منفی موجب افزایش مصرف سوخت خودروها می شود.قبل از حرکت به سمت تهران حدود 40 لیتر سوخت گیری شد اما این بار نه خبری از بنزین سوپر بود و نه از اکتان. در طول مسیر بازگشت هم سعی شد از همان الگوی رانندگی که در شب قبل پیروی کردیم استفاده شود. اما نتایج کمی متفاوت بود در ضمن باد هم به جهت مخالف حرکت ما می وزید. در سرعت 70 کیلومتر و در حالی که کولر روشن است و دور موتور1800 ، خودرو 4.2 لیتر سوخت طلب می کرد تا سرعتش را حفظ کند. این عدد برای سرعت 90 کیلومتر در دور موتور 2200 به 4.9 لیتر رسید. در سرعت 120 کیلومتر هم متوسط مصرف سوختمان با دور موتور 3000 دور 7.9 لیتر بود. این آزمایش دقیقاً در همان محلی انجام شد که شب قبل انجام گرفته بود و این بار شیب جاده ملایم و رو به بالا بود. به دلیل استفاده از بنزین معمولی با اکتان پایین، به وضوح شتابگیری با درنگ انجام می شد و گیربکس مجبور بود از دنده های معکوس بیشتری استفاده کند که در نهایت موجب افزایش مصرف سوخت می شود.

در طول سفر، مالک خودرو چند باری سعی کرد با سرعت بالا وارد پیچ شود و در بخش انتهایی نیز کمی به سرعتش بیفزاید تا چسبندگی مزدا را بیشتر به چالش بکشیم. در این امتحان نیز مزدا پیروز شد. سیستم تعلیق مولتی لینک این خودرو به خصوص در زمان خروج از پیچ و افزایش سرعت به خوبی نشان می دهد بی دلیل نیست این خودرو پرفروش ترین مدل تاریخ کمپانی مادر است. فرمان این خودرو که در سرعت های بالا کمی سفت تر می شود بی نقص و خطا عمل می کند و در زمان ترمزگیری در پیچ ها و یا افزایش سرعت دچار Over Steer نمی شود. یکی از ضعف های دیگر این خودرو که در روزهای گرم بیشتر نمود پیدا می کند، افزایش حرارت دیواره تونل گیربکس است که در سمت سرنشین جلو کاملاً لمس می شود. دلیل این افزایش حرارت که پای چپ سرنشین جلو آن را احساس خواهد کرد، عبور اگزوز از این قسمت و به سمت عقب است. البته این مشکل با استفاده از عایق بندی مناسب از طرف گروه بهمن برطرف خواهد شد. به هر حال اگر قصد دارید یک رانندگی پرشتاب را با استفاده از 187 نیوتن متر گشتاور موتور تجربه کنید، باید بدانید احتمالاً سرنشین کناری مجبور می شود پاهایش را جمع کند! کم کم به کاشان رسیده بودیم و وقت نهار و استراحتی کوتاه فرا رسیده بود. بعد از ریکاوری اجمالی عضلات کوفته بدنمان، دوباره سوار بر سامورایی سفیدرنگ به سمت تهران به راه افتادیم. در حدود 80 کیلومتری تهران و در حالی که فقط یک خط از 12 خط نشانگرهای بنزین روشن بود 15 لیتر بنزین معمولی به باک اضافه شد تا کار از محکم کاری عیب نکند و به دلیل اتمام سوخت در جاده نمانیم. البته تا عوارضی تهران، خودرو بیش از 4 لیتر از 15 لیتر را نمی سوزاند. حدود ساعت 5:30 وارد عوارضی تهران شدیم. با استناد به داده های کامپیوتر سفری خودرو، ما 1196 کیلومتر و مصرف حدود 94.4 لیتر بنزین به پایان برسد.

مزدا3 جدید در این سفر به صورت میانگین 7.9 لیتر سوخت مصرف کرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا: 1392/7/1408:31:51،
122
44
ماشین خیلی خوبیه اما نه با این قیمت 120 تومن!!!
به جز اون هزینه نگهداری وحشتناکی داره!!
من: 1392/7/1408:36:36،
80
27
ممنون از بررسی خوب و اطلاعات جالب شما
سعید: 1392/7/1409:35:55،
76
25
ای کاش مردم قشر متوسط ما هم مثل سایر کشورها می توانستند براحتی امثال این خودرو را خریداری کنند و مجبور نباشند با قیمت واقعی این خودرو(یعنی 40تا 50میلیون تومان) یک سری خودروی معیوب خریداری کنند.
Mr.D: 1392/7/1409:46:37،
47
57
تیبا رو کی بررسی میکنین؟!
آيت: 1392/7/1409:50:43،
59
69
بعنوان يه مزدا سوار حرف دوستمون كه ميگه هزينه نگهداريش وحشتناكه موافقم.ضمن اينكه در استفاده بالاي پنج سال ظاهرا" گيربكسشون اشكال بزرگي مثل آب وروغن قاطي كردن رو داره.
امیر حسینی: 1392/7/1412:53:09،
102
46
کاملا مشخصه مزدا سواری !!!شما تو گریبکس ماشینت آب میریزی مگه که آب و روغن قاطی کنه ؟اون موتوره آب روغن قاطی میکنه اومدی کلاس بزاری راه رفتی !!
مهدی: 1393/11/2322:24:24،
37
34
یکی از دوستهای من هم میگفت گیربکس ماشینش آب و روغن قاطی کرده و خیلی روی دستش خرج گذاشته است لذا حرف این دوستمون صحیح هست .
msn: 1393/11/2711:00:51،
32
32
معلوم میشه شما برات این مشکل پیش نیامده اگه مثل من 4 میلیون بدی می فهمی که آب با روغن گیریبکس مزدا 3 قاطی میشه و این نقطه ضعفشه
ممد: 1395/6/2122:45:56،
33
24
بله درست میگن، من البته من بی ام و دارم، داخل گیربکس رادیاتور هست، ماشین منم براش مشکل پیش اومد و آب به داخل گیربکس راه پیدا کرد، عزیزم تو اطلاعات فنی نداری، مردم مزدا سوار هستن
mohamad: 1392/7/1409:58:28،
69
37
من قبلا سوناتای جدید داشتم الان نیو مزدا گرفتم واقعا ازش راضیم چه شتابی داره چه فرمانش به مراتب خیلی بهتر از سوناتا هست خدا به گروه بهمن خیر بده
Hossein: 1392/7/1410:36:07،
70
36
منم خیلی ازش راضیم ماشین کم مصرف و کم اصطحلاکی هستش
mahdi: 1392/7/1410:41:11،
56
31
سلام دوستان من قبلا 3 سال مزدا 3 داشتم و مجددا 2.5 ساله که مزدا 3 نیو دارم کاملا ازش راضیم تنها عیب ان راحت نبودن سرنشین عقب است که البته بخاطر اسپورت بودن ماشین شاید عیبی نباشد
متین: 1392/7/1411:16:02،
39
36
میشه یه نفر راهنمایی کنه درست که من الان بخرم یا یکم دست نگه دارم بازم ارزون میشه؟ خیلی وقته که از این ماشین خوشم میاد چون دوستم داره واقعا نسبت به ماشینای دیگه میپسندمش
نگاه: 1392/7/1412:29:21،
50
32
چون ماشین مونتاز ایران هست ارزونتر از این نمیشه چون حتی دلارم بیاد پایین گروه بهمن خرج کارمنداشو از کجا باید بده! پس این ماشین چون همیشه پر طرفدارم بوده گرونتر میشه که ارزون نمیشه! این نظر منه
پویا: 1392/7/1411:24:23،
63
38
یکی بود چند وقت پیش نظر داده بود که هم مزدا نیو داشته هم سمند بعد به این نتیجه رسیده بود که سمند بهتر از مزداست.؟؟؟؟؟..اون دوستمون باید بیاد نظر بده...:)))))
هادی: 1392/7/1412:11:11،
54
45
قیمت چراغ جلو راست 5/5 میلیون!!! هفته پیش قیمت گرفتم. هزینه نگهداری وحشتناکه. تویوتا از این لحاظ از همه سرتره
محمدرضا: 1392/7/1412:18:07،
56
29
منم يك دستگاه مدل هاچ بك دارم و مورد استفادم فقط شهريه،كاملاً ازش راضيم ولي صداي برخورد تاير با آسفالت واقعا آزاردهنده است مخصوصاً اگه اسفالت سرد و درشت دانه باشه
رضا: 1392/7/1412:53:55،
49
27
قبلا گفتم یه 3 جدید داشتم 200 هزار تا رفتم . هیچ وقت تعمیرگاه برای سفت کردن یه پیچ یا تعویض کمک و.... نرفتم هیچ کاری نداشت. و کسی که خریده خیلی راضیه و میگه خدا برکت . اول امسال به ازارا (گرانجو) صفر خریدم . توی دست انداز کنترولش دست من نیست و اخساس میکنم الان یه قسمت از ماشین می افته زمین اصلا راضی نیستم
محسن: 1392/7/1414:37:42،
45
42
ماشین خوبیه ولی در کل خشکه بعلاوه ظاهر خندان جلوش قابل تحمل نیست ماشین باید ظاهر جلوش اخمو و جدی باشه مثل نسل قبل این مزدا.

من با 89 با 3 سرنشین و بار رفتیم شمال بنزین تهران پر شد بعد از 2 روز برگشتیم یک خط بنزین داشت.
اینه که ایران خودرو میگفت 80% داخلی سازی داره در صورتی که با برسی دقیق من این قضیه کاملا بر عکسه .
محسن: 1392/7/1414:39:44،
35
24
منظورم اس دی وی 8 هست
esi: 1392/7/1415:39:59،
35
65
یه پیچ ماکسیمارو به این نمیدم.
حسین: 1393/10/1223:57:38،
40
24
اول همون ماکسیمارو بخر، بعد پیچشو نده!!! کاملا معلومه ماکسیما سوار نشدی، تکنولوژی اون قابل مقایسه با مزدا 3 جدید نیست
امیر : 1392/7/1416:02:32،
72
31
جهت اطلاع دوستاران مزدا می رساند به گفته یکی از مدیران ژاپنی ارشد مزدا که نام مزدا از اهورا مزدا ایران گرفته شده است که احترام خاصی به آن دارند و همینطورمن از طرف کارمان بازدیدی از بهمن موتور داشتیم و تمام قطعات این اتومبیل از ژاپن است فقط اینجا مونتاژ می شود و برای همین است که کیفیت این خودرو بسیار بالا است. درود بر همه شما
بهزادی: 1392/7/1422:24:29،
45
35
ممنون از بررسی دقیق شما
شايان: 1392/7/1622:24:46،
36
29
من ٥ ساله مزدا دارم راضي ام فقط كمي صندلي عقب براي سرنشين خشك است و روي دست انداز خيلي بايد دقت كرد كه زير ماشين نخورد حالا ميخواهم شاسي بلند بگيرم در حد اين سيستم چي پيشنهاد ميكنيد ?
حیدری: 1393/8/1615:04:06،
27
18
سلام.دوستان گلم.من همه جورخودروی خارجی تورنج قیمتی مزدا 3 بوده داشتم.دریک کلام نظر خودمو به شما میگم.هیچ خودروی مزدا 3معروف نمیشه.تمام
افشین: 1393/11/709:44:17،
36
23
سلام به نظر شماها بین مزدا 3اتاق قدیم مدلهای 88 مثلا وهیوندا کوپه کدومش بهتره البته کوپه که قشنگتره ولی منظور من خرجش و مصرفش وفروختنش کدوم بهتره من عاشق کوپه ام ولی میترسم بخرم رو دستم باد کنه و....
مسعود: 1395/5/2020:50:21،
40
35
من سال ۱۳۹۰ یک مزدا۳ تیپ ۳ صفر خریدم .البته اون موقع باقیمت ۴۰ ملیون خریداری کردم .باید بگم ماشین همه چی تمومی بود . ازلحاظ شتاب گیری اولیه عالیههه من توی جاده اصفهان اهواز ماهی یک دفعه میرفتم . در سربالایی ها وگردنه ها ودرشرایط اظطراری باکشیدن معکوس شتاب عالی بشما میداد .گیربکس وصندلی های راحتی داشت وشمارا خسته نمیکرد .صدا داخل کابین نمیامد . وترمز های بسیار عالیی داشت . تنها عیب ان پایین بودن زیاد ان بود که اگر حواستونو جمع نبود کف ماشین داغون میشد .ولی این قیمت برای این ماشین مناسب نیست .من سال ۹۳ باکارکرد ۵۰ هزارتا کار (البته ۲سال کیلومترشو انداختم)وبدنه خیلی تمیز به قیمت ۸۰ ملیون فروختم . امید وارم کمکتون کرده باشم
مهدي : 1395/8/2022:14:38،
22
11
مزدا نيو fl هيچ نقصي نداره
محمود: 1395/9/122:56:31،
8
15
دوستان سلام
من آذر 89 خریدم و الان هم با دنیا عوضش نمیکنم. اولا خراب بشو نیست که بخواد هزینه بالا بدی. ثانیا بستگی به رانندش داره که چطور بروندش. تا حالا فقط یه دست لنت جلو و یه دست لنت عقب و یه کمک فنر عوض کردم که واسه 200 هزار کیلومتر هیچی نیس.
مشکل پایین بودن رو قبول دارم که توی معمولی ترین سرعت گیرها میگیره. من واسه رفع این مشکل لاستیک 215 به جای 205 انداختم و عالی شد. دیگه توی دست اندازهای عادی نمیگیره
موفق باشید
عليرضا: 1396/6/601:45:47،
1
1
دوستان عزيز من حدود ٢ سالي هست كه اين ماشين دارم
بدون هيچ تعصب الكي بتون ميگم اگه بين ٨٠ تا ١٢٠ دارين فقط مزدا بگيرين
سه تا عيب هم داره كه هيچ كدومش مربوط به كارخونه نميشه اما اگه تو شهرستانين يا بيشتر از سه نفرين اذيتتون ميكنه
كفش پايينه كه من حدود چهار ماه هس از طريق نمايندگي ٤ سانت اوردمش بالا تقريبا خوب شده و ديگه به سنگ و خرابي نميگيره
دوم كولرشه كه نسبت به مزدا بودنش ضعيفه
سوم اگه ماشين زياد كثيف ميكنيد يا كارواش زياد ميبريد يا بايد نخرين ماشين يا فقط با بخار بشورينش چون كيفيت رنگش خوب نيس
تو اين دوسالي كه اين ماشين دارم واقعا راضيم و كلاس خودش حفظ كرده هر از گاهيم شيطنت ميكنم و بايد بگم بيشتر از قيمتش جواب ميده
اگه با اين سه تا مورد مشكلي ندارين حتما مزدا تيپ سه يا چار بگيرين اگه هم نه دنبالش نريد كه پشيمنتون ميكنه
سینا: 1396/6/915:24:33،
1
1
با سلام ما یه مزدا 3 نیو 89 داریم واقعا عالی است در ضمن ما 4 نفریم و جمع وزنمون 225 کیلو است ولی تا حالا به غیر از یکی دو بار که تازه ماشینو گرفته بودم و هنوز قلقش دستم نیومده بود تا حالا به دست اندازی گیر نکرده درضمن ما سکن مشهدیم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار